УРОК по информатики 5-класс

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

БУРОК по информатики 5-классірлік орта мектебінің

информатика пән мұғалімі

Қаирғали Дария Қаирғалиқызы


«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Педагогикалық шеберлік орталығының Кембридж университетінің Білім беру факультетімен бірлесіп әзірленген

3-деңгейлік бағдарламалар бойынша оқыған сертификатталған мұғалім

Күні, айы:

04.02.2015жыл

5-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Pаint графикалық редакторында сурет салу, сақтау және ашу.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға Раint графикалық редакторын бағыттауды, қосуды, сурет салу, сақтау және құралдарымен жұмыс жасауды қайталау арқылы білімдерін жетілдіру.Оқушылардың дүниетанымдарын,тіл байлықтарын ой-өрістерін, пәнге деген қызығушылықтарын дамыту.Эстетикалық талғамдарын қалыптастыру, шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сілтеме:

«Информатика» (әдістемелік құрал) 5-сынып Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов

Оқыту нәтижелері:

Оқушылар білуі тиіс:

  • «Растрлық графикалық редактор» ұғымын.

Оқушылар үйрену тиіс:

  • Point графикалық редакторында сурет салу мен сақтауды, түстер палитрасын іске қосуды, құралдармен жұмыс жасауды үйренеді.

Сабақ түрі:

Зерттеу элементтерін қайталай отырып, демонстрацияны көрсете, түсіндіру.

Сабақ әдісі:

баяндау, сұрақ-жауап, жарыстыру

Түйінді идеялар:

Қалай оқу керектігін оқыту мақсатында АКТ-ны дұрыс пайдалану, оқытуды басқару және көшбашылық , оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

топқа бөлу, сыни тұрғыдан ойлау стратегиясын сабақ үдерісіне енгізіп, дербес тұлғаны қалыптастыратындай білім беру

Ақпарат көздері

АКТ, Power Point презентациялары, робот ойыншығы, кескін карталар, буклеттер, құрастырғыш (конструктор), венн диаграммасы т.б.

Сабақты жүргізудегі іс-әрекет

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

І. Алғашқы рефлекция кезеңі:

5м.

а) (Сәлемдесу, түгендеу, назарларын сабаққа аудару, құрал-жабдықтарын тексеру)

ә) Психологиялық тренинг.Шаттық шеңберге тұру арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

б) Топқа бөлу: Үшбұрыш және шеңбер арқылы 2 топқы бөліну. Топтың атын білу үшін, таңдап алынған фигураны мазайка арқылы құрастыру. Сонда, «Бейне» «Еңбек» болып екі топқа бөлу.

Топ мүшелерінің міндеттерін айту

Топ басшы - жұмысты басқарады

Таймкипер - уақытты басқарады

Баяндаушы - атқарған жұмысты қорғайды

Бағалаушы- бағалайды.

Топ ережесі:

  1. Топбасшыны сайлау және оны тыңдау

  2. Уақыт үнемдеушіні, қорғаушыны, хатшыны сайлау

  3. Топқа қойылатын талаптарды орындау.

  4. Топпен тапсырманы бірігіп орындау.

  5. Топтық жұмыстарға белсене араласу

  6. Топта әр адамның ойы құнды, сол үшін бір-бірін мұқият тыңдау.

  7. Бір-бірімізді үйрету, өзгенің пікірімен санасу

  8. Ортақ шешім қабылдап үйрену

  9. Топ мүшелеріне адал , әділ болу

  10. Уақытты үнемдеу

а) Оқушылар сәлемдеседі, назарын сабаққа аударады; құрал-жабдықтарын түгендейді;

ә) Шаттық шеңберіне тұрып, Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен.

Амандасып алайық,

Ылғый бестік алайық

Бір жадырап қалайық

бУРОК по информатики 5-класс)Топтастыру: таңдап, екі топқа бөлінеді.

Топ мүшелерінің міндеттерін бөліп алады:

Топ басшы - жұмысты басқарады

Таймкипер - уақытты басқарады

Баяндаушы - атқарған жұмысты қорғайды Бағалаушы- бағалайды.

Топ ережесін мұқият тыңдайды

IІ. Қауіпсіздік ережесі:

3м.

«Білімбек» робот ойыншығы, ЕТК қауіпсіздік сақтау ережесін қайталатады.

Оқушылар әрбір сұраққа жауап беріп отырады.

ІІІ. «Ойланайық, ойнайық». (ой қозғау)

Қайталау сабаққа ену үшін оқушыларға сұрақтар қойылады. Дұрыс жауапта ойыншықтың бір бөлшегінің бейнесі бейнеленеді. (Интервью және көрнекілік стратегиясы бойынша) 5 сұраққа жауап берген кезде, ойыншықтың толық бейнесі шығады.

1. Петроглифтер дегеніміз не?

2. Ежелгі адамдар тасқа не салу арқылы дүниеге деген көзқарасын білдірген?

3 Қандай суреттер салған?

4 Уақыт өте келе адамдар тасқа емес тағы неге салған?

5 Қазіргі таңда техниканың дамуына байланысты суреттерді қайда салуымыз мүмкін?

- Шыршаға ойыншықтар қажет.

1 (Тасқа салынған суреттер) «P»

2 (сурет салу арқылы) «A»

3 (таңбалар) «I»

4 (қағазға, папирусқа) «N»

5 (компьютерге) «T»

УРОК по информатики 5-классУРОК по информатики 5-класс

IV.Білу, түсіну:

«Шыңға шығу» ойыны

5м.

1. Графикалық редактор деген не?

2. Paint дегеніміз не?

3. Пиксель сөзі қай тілден шыққан?

4. Paint программасын қалай іске қосамыз?

5. Paint программасының терезесі неше топтан тұрады?

6. Қанша құралы бар?

7. Палитраның неше түсі бар?

8. Paint программасын қалай сақтаймыз?

9. Компьютердің қандай құрылғысы

графикалық ақпаратты өңдеуге арналған?

1.Графикалық бейнелерді жасау және редакциялау прог-ы

2.Растрлық бейнемен жұмыс

3.Рас.бейн-ң ең кіші элементі

4УРОК по информатики 5-классУРОК по информатики 5-класс.Бас.-Барл. прог.-Стан.-Раіпt

5УРОК по информатики 5-класс. 4 топқа

6.16 құралы бар

7.25 -30-дан астам түсі бар

8УРОК по информатики 5-классУРОК по информатики 5-классУРОК по информатики 5-класс.Файл- Сохранить как- жазу- сохранить

9.

V. 101 жұмбақ:


10м


Оқушыларға жұмбақтар жасыру арқылы тапсырмалар жасау.

  1. Үсті-басы ине

Бұл не деген бейне.

Кірпігі ұқсас заты,

Жайра оның аты.

Әр оқушы компьютерде орындайды.

УРОК по информатики 5-класс

(жауабы Күн)

Сергіту жаттығуы:

2мин

«Өмір қозғалысы»

Еркін қозғалыстар жасайды.

«Менің ойыншығым» қүрастырғышпен жұмыс:

5мин

Оқушылар «Менің ойыншығым» тақырыбында өз ойларын құрастырғыш арқылы жеткізеді

Армандаған ойыншықтарын құрайды. Топтың баяндаушысы қорғайды

«Сиқырлы бояу»

УРОК по информатики 5-класс

Компьютер арқылы орындалады.

УРОК по информатики 5-классОқушылар бояйды.

VI.Бекіту:

«Адасқан құралдар»

Адасқан құралдар карточка арқылы орындалады

Дұрыс құралдарды тауып жазады. Екә топ бір-біріне алмасу арқылы бірін-бірі бағалайды:

VII. Бағалау:

Аты-жөні

Шапшаңдық

ЕТК

Сарамандық. жұмыс

Суретшімін

Ж/ бағасы

1

Балнұр

+

+

-

-

4

2

Қасым

+

+

+

+

5

3

Алуа

+

+

+

+

5

4

Нұрдаулет

-

+

+

-

4

5

Архат

+

-

+

+

5

Аты-жөні

Шапшаңдық

ЕТК

Сарам.андық жұмыс

Суретшімін

ж/ бағасы

1

Аяулым

+

+

-

-

4

2

Назым

+

+

+

+

5

3

Айжан

+

+

+

+

5

4

Дамир

-

+

+

-

4

5

Ерош

+

-

+

+

5

Бағалаушы- бағалайды.

VIII. Үйге тапсырма:

IV. тарауды оқу, қағаз бетіне тақырыптық сурет салу

Күнделікке жазып алады.

Рефлексия кезеңі:

Сұрақтары:
• Сабақта не есіңде қалды?
• Бүгінгі сабақ саған ұнады ма?
• Бүгінгі сабақта не үйрене алдың?
• Тапсырманы орындауда қандай қиындықтар болды?
• Қиындықты қалай жеңдің?

УРОК по информатики 5-классУРОК по информатики 5-класс

Қандай көңіл кұйде болғандарын «смайлк» арқылы өз ойларын жазып жапсырады.




Алматы облысы Балқаш ауданы «Бірлік орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Ү л г і л і с а б а қ

Сабақтың тақырыбы:


Pаint графикалық редакторында сурет салу, сақтау және ашу.

УРОК по информатики 5-класс





Информатика пәнінің мұғалімі: Қаиргали Д.Қ.

© 2010-2022