- Преподавателю
- Информатика
- Урок інформатики. 3 клас Алгоритми у нашому житті
Урок інформатики. 3 клас Алгоритми у нашому житті
Раздел | Информатика |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Булавіна Т.В. |
Дата | 09.12.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Підготувала: учитель інформатики
Добропільської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Булавіна Тетяна Вікторівна
Мета: закріпити навички створювати і виконувати алгоритми; ознайомити з прикладами алгоритмів у житті; розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері, формувати вміння узагальнювати, міркувати; виховувати відповідальність, самостійність, викликати зацікавленість до інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, робочий зошит, підручник, плакат із малюнковим кросвордом, плакат з алгоритмом та магнітофон для проведення фізкультхвилинки.
Програмне забезпечення: Scratch.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Привітання.
Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.
Перевірка присутності учнів.
Учитель:
-
Діти, а ви любите сонечко? А яке воно? (тепле, усміхнене, ласкаве)
А чи знаєте ви, що сонечко любить усміхнених дітей? Давайте ми з вами посміхнемося одне одному і побажаємо успіхів на уроці.
А ось з'явилося і наше сонечко (прикріплюю до дошки).
Кожному воно дарує своє тепло і гарний настрій. А тим, хто буде гарно працювати на уроці, сонечко подарує свою емблему.
ІІ. Актуаізація опорних знань.
-
Розгадування малюнкового кросворда (плакат на дошці).
Учитель:
Отже, сонечко вже встало і пропонує нам з вами зробити розумову зарядку. Вам розгадати малюнковий кросворд та назвати ключове слово, розміщене у кольорових клітинках.
Малюнковий кросворд
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
1 К
А
Р
Л
С
О
Н
2 К
О
Л
О
Б
О
К
3 Г
Н
О
М
4 Л
Е
О
П
О
Л
Ь
Д
5 Р
І
П
К
А
6 І
В
А
С
И
К
7 Б
У
Р
А
Т
І
Н
О
8 М
А
Л
ь
В
І
Н
А
(Відповіді: 1.Карлсон, 2. Колобок, 3. Гном, 4. Леопольд, 5. Ріпка, 6. Івасик, 7. Буратіно, 8. Мальвіна. Ключове слово - Алгоритм.)
-
Яке слово ви отримали?
-
Бесіда.
-
Що таке команда?
-
Які речення використовують для надання команди?
Завдання. Серед наведених речень вкажи ті, які є командами.
-
Світає.
-
Встань.
-
Запишіть приклад.
-
Сьогодні сонячний день.
-
Відкрий підручник.
-
Ми завтра йдемо в цирк.
-
Принеси води.
-
Ти розв'язав задачу?
-
Розв'яжи задачу.
-
Я розв'язав задачу.
-
Хто такий виконавець?
-
Що ж таке алгоритм?
-
Хто може бути виконавцем алгоритму?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-
Учитель:
Як часто у житті вам доводиться виконувати команди?
Сьогодні ми з вами з'ясуємо, де використовуються алгоритми у нашому житті. Вчитимемося складати алгоритми та виконувати їх.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Часто на уроках української мови ви виконували граматичні завдання. Одне з них - звуко-буквенний аналіз слова. Виконання цього завдання нагадує виконання алгоритму.
Алгоритм 1 «Звуко-буквенний аналіз слова»
-
Прочитай слово.
-
Постав наголос.
-
Поділи слово на склади.
-
Назви кожну букву і звук, який вона позначає.
-
Полічи кількість букв і звуків.
-
Визнач кількість складів.
На уроках математики вам доводиться розв'язувати задачі. Алгоритм роботи над задачею допоможе тобі реалізувати свої вміння.
Алгоритм 2 «Розв'язування задачі»
-
Прочитай умову задачі.
-
Уяви, як це відбувається у житті.
-
Зрозумій запитання задачі.
-
З'ясуй, які величини відомі, а які шукані.
-
Обміркуй план розв'язування задачі.
-
Запиши розв'язання задачі.
-
Запиши відповідь.
Ці алгоритми неодноразово ви виконували, тобто були виконавцями цих алгоритмів.
Але алгоритми ми виконуємо не тільки під час вивчення шкільних предметів. Наприклад, приготування страви є також виконанням певного алгоритму.
Алгоритм 3 «Приготування піци «Кияночка»
-
поклади шар тіста для піци у форму.
-
Змасти поверхню тіста томатною пастою.
-
Покласти на пасту нарізані шматочки ковбаси та помідорів.
-
Присип піцу зверху натертим сиром.
-
Ввімкни духову шафу.
-
Вистав регулятор температури на 180 градусів.
-
Постав піцу в духову шафу.
-
Вимкни духову шафу через 20 хвилин.
-
Дістань піцу з духової шафи.
-
Постав піцу на стіл.
V. Фізкультхвилинка (на дошці плакат з алгоритмом).
Під мелодію дитячої пісні «Посмішка» дітям пропонується стати виконавцями алгоритму.
-
Витягнути вперед праву руку.
-
Витягнути вперед ліву руку.
-
Присісти.
-
Встати.
-
Опустити руки.
-
Зігнути в коліні праву ногу.
-
Опустити.
-
Зігнути в коліні ліву ногу.
-
Опустити.
-
Поклади праву руку на пояс.
-
Поклади ліву руку на пояс.
-
Повернись до сусіда справа.
-
Посміхнись.
-
Повернись до сусіда зліва.
-
Посміхнись.
-
Опусти руки.
-
Сядь на місце.
VI. Узагальнення та закріплення вивченого матеріалу.
-
Допоможи мавпі дістатися до банана.
Допиши алгоритм:
вправо ___;
угору ___;
вправо ___;
униз ___;
вправо ___;
униз ___;
вліво ___;
угору ___;
вліво ___;
униз ___;
вліво ___ ;
угору ___;
вліво ___.
Робота за комп'ютером.
VII. Вправа для очей.
Потрібні очі нам здорові, щоб споглядати світ чудовий!
Подивись вправо, вліво, вгору, вниз, подивись собі на ніс!
Знову вправо, знову вліво і покліпали очима!
VIII. Підсумок уроку.
-
Гра «Мікрофон»
Продовжіть речення:
-
я дізнався (лась)…
-
я навчився (лась)…
-
я зрозумів (ла)…
-
мені сподобалось…
-
на наступному уроці я хочу…
-
Вручення емблем сонечка дітям, які були найактивнішими на уроці, плідно працювали. Можна запитати у дітей, як вони вважають, хто на уроці добре попрацював.
IX. Домашнє завдання.
-
Підручник: п.27, запитання і завдання с. 131 № 1,2.