- Преподавателю
- Информатика
- УРОК ПО ИНФОРМАТИКИ ДЛЯ 9 КЛАССА КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІ
УРОК ПО ИНФОРМАТИКИ ДЛЯ 9 КЛАССА КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІ
Раздел | Информатика |
Класс | 9 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | ЖУГИНИСОВА А.С. |
Дата | 09.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Пәні: Информатика Күні: | Класы :9 | |||||||
Тақырыбы: | Компьютерлік желілерде ақпараттық қауіпсіздік | |||||||
Мақсаты: | Компьютерлік желілерде ақпараттық қауіпсіздік туралы мағлұмат алу, жатттығу жұмыстары арқылы есеп шығара білуге үйрену, бір - бірінің пікірін тыңдауға үйрену, сыни ойлауын қалыптастыру. | |||||||
Күтілетін нәтиже: | -Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды; Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді. Оқушының сыни ойлауы қалыптасады; -Мәртебесі төмен, жоғары сұрақтарды қойып үйренеді; Көшбасшы бола алады; Өзін-өзі бағалайды; | |||||||
Әдіс-тәсілдері: | АКТ, Жұлдызды сәт ойыны , ЖИКСО әдісі, бағалау критерийлері, диолог | |||||||
Кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ресурстар | |||||
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин.) | 1.Сабақты көңіл-күй тренингі мен бастау. Топқа бөлу 1-топ. 2-топ. 3-топ | Оқушылар көңілді өте жақсы көңіл күймен деп жауап береді | Смайликтер | |||||
Жаңа тақырыпты игеру (25 мин.) | «Ойлан, жұптас, топтас» тапсырмасы. Топтарға мәтінді бөліп беру. Таныстырылым дайындайды 1-топ- Ақпарат қауіпсіздігі және оның құрамы 2-топ- Санкцияланбаған қатынаудан қорғану 3-топ- Локалды компьютерлік желілерді ақпаратты қорғау. | Зеріттеу үдерісі, пікір үйренеді, сараптайды, рефлексия жасайды, өз елестетуін таныстырады, шеберлік танытады. | Оқулық . А3, маркер, түрлі түсті қағаздар,қайшы. | |||||
Сабақты қорытындылау (15 минут) | 1.«Ассоциация» әдісі - Компьютерлік қауіпсіздік жеке жұмыс 2. Серпілген сауал әдісін пайдаланып, жаңа сабақты қаншалықты меңгергендігін тексеру.
| Оқушылар дәптерлеріне жеке ассоциация құрады . 2. Сұрақтарға жауап береді | Оқулық | |||||
Бағалау | Үш шапалақ арқылы бағалау Екі жұлдыз, бір тілек Өзін-өзі бағалау. | Үш шапалақ арқылы бағалау Екі жұлдыз, бір тілек Топ басшысы бағалау парағын толтырады | Стикер Екі жұлдыз,бір тілек | |||||
Қосымша тапсырма | Бағыт беруші | Интернет ресурстарынан, кітапханадан қосымша мәлімет жинақтау. | ||||||
Пәні: Информатика Күні | Класы :9 А,Ә,Б,В | |||||||
Тақырыбы: | Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы. | |||||||
Мақсаты: | Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы.Тақырыптары бойынша оқушылардың алған білімдерін толықтыру, шығармашылық қабілетін,сөздік қорын дамыту, ауызбіршілікке баулу | |||||||
Күтілетін нәтиже: | Атқарушы ұғымы, атқарушы командалар жүйесі туралы білім алады, Ізденімпаздығы мен АКТ пайдалану құзіреті артады. Шығармашылық тапсырмаларды орындауда сөздік қоры дамиды. | |||||||
Кезеңдері | стратегиялар | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ресурстар | ||||
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин.) |
| 1.Психологиялық тренинг «Мен сізге тілеймін Амандасу. Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру « мозайка » арқылы оқушыларды 3 топқа бөлемін | Оқушылар «Мен сізге тілеймін» тренингі арқылы бір-біріне жақсы тілек айту.(музыка әуенімен) Оқушылар қима қағаздарды құрастырып, сол бойынша топтасады. |
| ||||
Үй тапсырмасын сұрау |
| Тест жұмысы | Тақтаға тест жұмысы беріледі, білген оқушы қолдарындағы бағдаршамды көтереді | Компьютер | ||||
Жаңа тақырыпты игеру (25 мин.) | ЖИКСО | Үйге берілген тапсырма бойынша «Телеарна» әдісі 1-топ радио журналистері ретінде рөлдік ойын арқылы көрсетеді, 2-топ теле-журналист кейпінде көрсетеді, 3-топ газет тілшілері ретінде жазба жұмыстарын тапсырады. Жаңа тақырыпты меңгерту үшін буындар арқылы ойыны арқылы оқушыларды үш топқа бөлемін. Джигсо әдісі бойынша топтарға тапсырма беріледі.
| Топтар оздеріне берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасайды. Мәтінмен жұмыс жасайды., талқылайды, пікір алмасады. Постер құрып талдайды. | Оқулық А3, маркер, түрлі түсті қағаздар,қайшы. | ||||
Сабақты қорытындылау (10 минут) | СТО | «Он сұрақ » әдісін пайдаланып, жаңа сабақты қаншалықты меңгергендігін тексеру. | Оқушылар допты лақтыру арқылы бір-бірінің сауалдарына жауап береді | Доп | ||||
Бағалау |
| Бас бармақпен бағалайды. | АКТ | |||||
Қосымша тапсырма | Бағыт беруші | Интернет ресурстарынан, кітапханадан қосымша мәлімет жинақтау. |