Конспект уроку Графічні редактори та їх призначення (4 клас)

Раздел Информатика
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

4 клас

Урок 13

Тема: Графічні редактори та їх призначення. Середовище графічного редактора. Панель інструментів. Палітра. Збереження зображень.

Мета:

Навчальна: ввести поняття комп'ютерної графіки; ознайомити учнів з гра­фічним редактором;

Розвиваюча: розвивати практичні навички роботи з ПК, мишею та клавіатурою, розвивати пізнавальні здібності учнів, логічне мислення, пам'ять;

Виховна: Виховувати зацікавленість до предмета, бажання вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп'ютери, зошити, підручники.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання. Відмічання відсутніх. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація знань

Що таке команда?

Що таке алгоритм?

Хто такий виконавець?

Хто може бути виконавцем алгоритму?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Спеціальна програма для створення малюнків, ілюстрацій, вітальних листівок тощо називається графічним редактором.

У проектах Scratch ми використовували різних виконавців. Їх ми брали зі спеціальної бібліотеки.

Конспект уроку Графічні редактори та їх призначення (4 клас)

Тепер навчимося малювати своїх виконавців. Для цього можна використати будь-який графічний редактор. Наприклад, у другому класі на уроках інформатики ви вчилися працювати з графічним редактором Tux Paint.

Scratch також має свій графічний редактор.

Основні об'єкти вікна

Вікно редактора розділено на дві частини.

Конспект уроку Графічні редактори та їх призначення (4 клас)

Вам вже знайомі інструменти Лінія, Еліпс, Гумка, Заливка та Штамп. Перш ніж малювати, потрібно вибрати колір та розмір ліній.

Щоб встановити колір лінії, потрібно вибрати його на Палітрі кольорів.

Конспект уроку Графічні редактори та їх призначення (4 клас)

Конспект уроку Графічні редактори та їх призначення (4 клас)

Фізкультхвилинка

Фізкультвправи - у пошані,

Ми їх дуже любимо,

За хвилинку відпочинем

І працювати будемо.

Раз, два - руки вище, вище голова,

Три, чотири - руки тихо опустили.

П'ять, шість, сім - стати тихо всім.

Хто зуміє присідати

І ногам роботу дати?

Раз - піднялись, два - присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто ж втомився присідати,

Може вже відпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Раз - встав весь клас.

Два, три - свою парту ти протри

Чотири, п'ять - на місце тихо сядь.

Робота з підручником.

(ст.56 Впр. 1)

ІV. Робота за комп'ютером

Завдання в підручнику (ст. 54).

Релаксація.

Працюючи за комп'ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.

Обертати очима по колу.

Рухати вгору, вниз.

Рухати вліво, вправо.

Заплющити та розплющити очі.

V. Підсумок уроку

1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?

2. Що найбільше сподобалося?

3. Що запам'яталося?

5. Які основні об'єкти вікна?

6. Як змінити розмір пензля?


© 2010-2022