Конспект на 8 класс

Раздел Химия
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Туртаева И

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні

Химия

Класы

Күні

30.09

Сабақтың тақырыбы

Химиялық формула.Валенттілік.Зат құрамының тұрақтылық заңы

Сабақ мақсаты

Химиялық формуланы өз бетімен жазуға үйренеді.Валенттіліктің маңыздылығын өз бетімен меңгереді.Зат құрамының тұрақтылық заңын түсінеді.

Сабақтан күтілетін нәтиже

  • Ақпаратты терең меңгереді

  • Химиялық формула құра алады

  • Элементтің валенттіліктерін анықтай алады

  • Зат құрамының тұрақтылық заңын біледі

Түйінді идея

Білгенге- маржан.

Сабақ кезеңдері

Сабақта қолданылатын әдіс - тәсілдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

Ұйымдастыру

Топқа болу

Оқушылармен амандасу,түгендеу,сабаққа дайындығын қадағалау,оқушылардың көңіл күйін анықтау.Элементтер арқылы топқа бөлінеді

Сабаққа даярланадыКөңіл күйлерін көңіл -күй экранына түсіреді.Химиялық элементтердің аталулары бойынша мағлұмат бөліседіТопқа бөлінеді

мадақтау

Менделеевтің периодтық жүйесі,

Интербелсенді тақта,флипчарт, маркер

Үй тапсырмасын сұрау

«Ыстық орындық»

Зат мөлшері дегеніміз не?

Зат мөлшерін немен белгілейміз?

Авогадро санын немен белгілейміз?

Зат мөлшерінің формуласы қандай?

Үй тапсырмасы бойынша оқушылар кезекпе кезек жауап береді.

мадақтау






















Мағынаны тану

Жаңа сабаққа кіріспе





«Ойлан,жұптас,талқыла» әдісі қадамдарын топтарында орындау

1топ-химиялық формула

2топ-валенттілік

3топ-зат құрамының тұрақтылық заңы

«Видео ролик көрсету » химиялық формулалардың құрылуы көрсетіледі

Балалар бұл бейнекөрсетілім нені көрсетіп тұр?

Оқушылар формуланы деген жауапты айтқан уақытта тақырып айтылады

Топта оқиды, талқылайды,түсінгендерін бөліседі

Мәтінді бөліп беру

Топтар өз тақырыптарын оқып шығып негізгі маңызды деген мәліметтерді өз араларында бір -біріне түсіндіру жұмыстарын жүргізеді

Оқушылар бейнекөрсетілімнен кейін әртүрлі нұсқаларын айта бастайды және тақырыпты өз бетімен ашады





Оқушылар кітаппен жұмыс жасайды,жеке жұмысын топта талқылау топтың атынан ортақ жауап дайындайды




Постер қорғау

1,2,3топқа бағыттар беріп отыру

Әр топ өз тақырыптарын қорғап шығады

Екі жұлдыз бір тілек


«Ашық микрофон» әдісі

Тақырыптың күрделілігіне сай сұрақтар қою

Бір-біріне сұрақ қою және талқылау

Топтық бағалау


Ой - толғаныс

кері байланыс

Стикерге сабақ барысын жазып

өтеді

Оқушылар кері байланыс жасайды

бағалау


Үйге тапсырма

12-14 тақырыптарды оқу және 3 кестені сызу

Қосымша тапсырмалар

Кітап соңындағы есептерді шығару

Күшті жақтары


Әлсіз тұстары


Мүмкін

діктер



Қауіптер


Шешімі





© 2010-2022