- Преподавателю
- Химия
- Бейорганикалық қосылыстар туралы мағлуматтарды қорытындылау
Бейорганикалық қосылыстар туралы мағлуматтарды қорытындылау
Раздел | Химия |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Измахунов О.Т. |
Дата | 24.01.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Бейорганикалық қосылыстар туралы
мағлуматтарды қорытындылау.
Ұйғыр ауданы,
Ақтам орта мектебінің мұғалімі
О.Т.Измахунов
Сабақтың мақсаттары:
1. Білім берушілік мақсаты: Оқушылардың негізгі бейорганикалық қосылыстар жайындағы білімдерін жүйелеу.
2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың генетикалық байланыс туралы түсініктерін дамыту.
3. Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың өз бетінше жауап беру біліктілігін қалыптастыру, қорытындылай білуге баулу.
Сабақ түрі: Сайыс
Сабақ типі. Білімді қорыту және жүйелеу
Сабақ көрнектілігі: Сызбалар, карточкалар ,формулалар
Сабақ жоспары:
-
Ұйымдастыру кезеңі
-
Сабақ мақсатымен таныстыру.
-
Әр топ жетекшілері өздерін таныстырады.
-
Қосылыстардың күнделікті тұрмыстағы пайдасы, қасиет туралы әңгімелейді.
-
Сиқырлы қоржындағы сұрақтар
-
Реакция теңдеулерін жазу.
-
Химиялық эстафета
-
Химиялық ойындар
-
Химиялық есептер
-
Капитандар жарысы
-
Эксперименттік есептер жарысы
-
Қорытындылау, бағалау , бекіту.
Сабақтың барысы: Сынып 2 топқа бөлінеді.
Топ мүшелері өздерін таныстырады.
1. Қышқылдар 2 Тұздар
-
Біздің пайдамыз, қасиетіміз
-
Сиқырлы қоржындағы сұрақтар:
1. Тұздар дегеніміз не?
-
Тұздардың аталуы
-
Қышқылдар дегеніміз не?
-
Қышқылдардың аталуы
-
Оксидтер дегеніміз не? Олардың аталуы
-
Негіздер дегеніміз не? Олардың аталуы
Білмейтінің білем деп олжа қуар,
Кейбіреудің әр заттан болжамы бар.
Химияны болжаммен ұға алмайсың,
Формуланың оң жағымен сол жағы бар - дей отырып келесі кезекті реакция теңдеулеріне береміз.
"Қышқылдар" тобына "Тұздар" тобына
1. ? + Н2 О= 1 + С аО=?
2. Na2O +? = 2. Na +?=
3 .NaOH+?= 3. CaCI2 +?=
5. Келесі кезекте "Химиялық эстафета"берілген сызбанұсқа бойынша реакция теңдеулерін құрастыру.
-
Ba BaO Ba(ОН)2 ВaCI2 BaSO4
-
P P2O5 H3PO4 Na 3 PO4
6. Кім жылдам? Дамино, қалтаға салу ойындары. Бейорганикалық қосылыстардың формулаларын 4-ке бөлу
-
Капитандар жарысы. Суретке қарап қауіпсіздік ережесін айту.
-
Өз орныңды тап ойыны (реакция теңдеулерінің орнын көрсету)
-
Эксперименттік есептер. Берілген ертіндідегі (индикатор түсінің өзгеруімен) сілті мен, қышқылды анықтау.
-
Қорытындылау сұрақтары
-
Химия нені оқытады?
-
Заттар нешеге бөлінеді?
-
Жай заттар дегеніміз не?
-
Күрделі заттар дегеніміз не?
-
Жай заттар нешеге бөлінеді?
-
Күрделі заттар нешеге бөлінеді?
-
Оксидтер дегеніміз не?
-
Тұздар дегеніміз не?
-
Қышқылдар дегеніміз не?
-
Негіздер дегеніміз не?
10. Сұрақтарға жауап бере отырып, гинетикалық байланысты көрсетіп жазу.
11. Сабақты қорытындылау , оқушы білімін бағалау және үйге тапсырма беру