Табиғаттағы су. Судың қасиеттері

· Химия пәні қызықты пәндердің бірі. Оқушыларды пәнге деген қызығушылығын арттыру үшін күнделікті сабақтарымызды түрлендіріп өтсек ол оқушылардың білімді өздігінен меңгеруіне ықпалын тигізеді. Қазіргі таңда білімді оқушылардың өздері меңгеруіне мұғалімдер жағдай жасауда. Осы жоспарымды сіздермен құрметті Әріптестер бөліспек мақсатында жүктеп отырмын. · Мақсаты: Табиғаттағы судың алыну жолдары мен химиялық қасиеттері туралы білімдерін меңгеру. Міндеттері: · Судың химиялық қасиеттерін реакция те... Топпен жұмыс жасауда өзіндік ойды қалыптастыра білу;
Раздел Химия
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы су. Судың алынуы, қасиеттері және қолданылуы.

  • Мақсаты: Табиғаттағы судың алыну жолдары мен химиялық қасиеттері туралы білімдерін меңгеру. Міндеттері:

  • Судың химиялық қасиеттерін реакция теңдеулерін жазып білу;

Судың қолданылуын білу;

Топпен жұмыс жасауда өзіндік ойды қалыптастыра білу;

Сабақ түрі: Аралас сабақ

  • Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың әдіс- тәсілдері:

Сұрақ-жауап

Болжау

Химиялық жаттығу

Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: ИТ, маркер топтамасы, А4 қағаз, стикер топтамасы.

  • Күтілетін нәтиже:

1.Судың химиялық қасиеттерін,реакция теңдеулерін жазып біледі;

2. Судың табиғатта таралуы мен қоса қолдануын, ТҚЕ біледі;

3. Топпен жұмыс жасауда өзіндік ойды бөлісіп біледі.

Сабақ жоспары

Кезең

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қолданған әдіс- тәсілдер

Білім

4 мин

Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

1.Оқушылардың көңіл-күйін сұрау

2. Таратылған стикер түстері бойынша топқа бөлу:

1-топ. Қызыл түс

2-топ. Жасыл түс

3-топ. Көк түс

4-топ. Сары түс

Түстердің бірігіп 1, 2, 3, 4 - топтарға отыратындарын айтамын

Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады

Таратылған стикер түстері бірігіп топтарға отырады

Сұрақ- жауап

Топқа бөлу

Түсіну

10 мин

Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту

Тақтаға кластер ілінеді.Тақырыпты ашу мақсатында суреттерді таратып беремін.

Сұрақ: Су туралы не білесіңдер? Әр топтан 1 сөзден жақсы, тиімді дегенін айтып және бір- бірінің сөзін қайталамайтындарын айтамын. Постер жасаймын. Мәтінмен жұмыс.

(Стикер түсі бойынша 4 топқа бөлу)

Табиғаттағы су.Судың қасиеттері.орындығының артында жасыл стикері бар оқушы.

Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады.

Дұрыс жауабын тапқан оқушылар 1 ұпаймен бағаланады.

Мұғалім сұрағына жауап қайтарады.

Мәтінді оқып талқылайды

Бірінің сөзін бірі қайталамайды.Мысалмен дәлелдеу.

(2 ұпай)

Сұрақ- жауап






Қолдану

5 мин

Жаңа сабақ

1.қызығушылығын ояту

2. ой қозғау

3. мағынаны ажырату

Мақсат қою

Су - ырыстың көзі,

Еңбек кірістің көзі.

Судың да сұрауы бар.

Топпен жұмыс

Өзін- өзі бағалайды

Сұрақ-жауап

Талдау

10 мин

Жаңа сабақты бекіту

Орындығы астында стикері бар оқушылар жеке тапсырма орындайды.

Қалған топ оқушылары судың құрамындағы оттек пен сутектің массалық үлесін анықтайды.

Тапсырмаларды орындайды.

Жеке жұмыс

Өзін- өзі бағалайды


дескрипторлар

ұпай

А

Берілг.жазды

1

Б

Берілг.жазды Шешуін жазды

2

С

Берілг.жазды Шешуін жазды

Алгоритмін құрды, шығарды

3

Жеке жұмыс

Химиялық жаттығу

А-1 ұпай

Б-2 ұпай

С-3 ұпай

Қалған топ оқушылары

(2 ұпаймен)

Жинақтау

10 мин

Қорыту

Лабораториялық жұмыс

Сілтілік металдардың сумен әрекеттесу.

Химиялық реакция теңдеулерін жазады.орындығы артында жасыл стикері бар оқушылар.

Дәптермен жұмыс.

Жеке жұмыс

Жеке жұмыс

А-1 ұпай

Б-2 ұпай

С-3 ұпай

Бағалау

6 мин

1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы

2.Өзара бағалау

Бүгінгі сабақта өзін-өзі бағалайтындарын айтамын.

Өзін өзі бағалайды.

А-1-7 ұпай

Б-8-11 ұпай

С-12-15 ұпай





© 2010-2022