- Преподавателю
- Химия
- Ион алмасу реакцияларына есептер шығару
Ион алмасу реакцияларына есептер шығару
Раздел | Химия |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Тезекбаева А.К. |
Дата | 07.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні | Тезекбаева Айзат | 9 сынып |
| ||
Сабақтың тақырыбы | Ион алмасу реакциялары | ||||
Мақсаты
| Ион алмасу реакциялары және олардың жүру жағдайлары туралы түсінік беру. Ион алмасу реакцияларының жүру жағдайларын білу дағдысы мен білімін жетілдіру, талдау, жүйелеу дағдыларын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мазмұны бойынша алғырттыққа, өз бетінше жұмыс істеуге, ізденімпаздыққа және өзгенің пікірімен санасуға тәрбиелеу. | ||||
Күтілетін нәтиже
| Ион алмасу реакциялары және олардың жүру шарттарын, молекулалық, толық, қысқартылған иондық теңдеулерді жазып үйренеді. | ||||
Негізгі дерек көздері | 9 - сынып оқулығы, kk.wikipedia.org | ||||
Қолданылатын әдіс тәсілдері | «Өрмекші торы», жұптық жұмыс, топтық жұмыс, ой қозғау, рефлексия (аяқталмаған сөйлем) | ||||
Көрнекілігі | Слайд, стикер, үлестірме қағаздар Реактивтер мен құрал жабдықтар: тұз қышқылы, қорғасын нитраты, калий иодиді, шыны тақша, сынауық. | ||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс әрекеті | Оқушының іс әрекеті | |||
| |||||
І. Ұйымдастыру (2 мин) | Оқушылармен амандасу, түгендеу. | Мұғаліммен амандасып, жұптасады | |||
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (10 мин) | «Өрмекші торы» әдісіне оқушыларды дөңгелектеп тұрғызады тұрғызады. Ортаға жіп беріліп, сол жіпті бір біріне лақтыру арқылы сұрақтар қояды. | «Өрмекші торы» әдісіне оқушылар тұрып берілген сұрақтарға бірге жауап береді. | |||
ІІІ. Жаңа тақырыпты меңгеру (15 мин) | Ион алмасу реакциялары тақырыбын түсіндіреді. Топтық жұмысқа есептер таратады. | Оқушылар топтасып берілген есептерді шығарады. | |||
ІV. Сергіту сәті (3 мин)
|
Оқушыларға сергіту сәтін өткізу | ||||
V. Тапсырмалар (жұптық жұмыс) (5 мин) | Оқушыларды екі топқа бөліп зертханалық жұмыс орындатады.
| Pb(NO3)2+KI=PbI2+KNO3 Na2CO3+HCL=NaCL+H2O+CO2 | |||
VI. Рефлексия (5 мин) Үйге тапсырма (2 мин) | Рефлексия «аяқталмаған сөйлем» § 10 (4-7 тапсырмалар) | ||||
Бағалау (3 мин)
| Смайликпен, бармақпен, жұлдызбен бағалау |