Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Раздел Химия
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Химия пәнінен 9 сыныпқа арналға қысқа мерзімді жоспар.

Сынып

9сынып

Өткізілген күні

Сабақтың тақырыбы

Алюминий құймасы және оның қолданылуы. Алюминий және оның құймаларының Қазақстандағы өндірісі.№ 3 (3.2) көрсетілім

Сабақтың мақсаты

Сабақ барысында оқушыларға алюминий жайлы жалпы сипаттаманы қаталай отырып, қасиеттері мен қосылыстары бойынша ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажырата білуге үйрету.

Сабақтың міндеттері

  1. Сабақ барысында әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар мен жаттығулар СТО бойынша бере отырып, логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, оқуға деген қатынастарын жоғарылату;

  2. Сабақ барысында оқушаларға топпен жұмыстар ұйымдастыра отырып, өз бетімен жұмыс істеу қабілеттерін дамыта отырып, ұқыптылыққа, тапқырлыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже

Қауіпсіздік техниканың ережесін сақтау;

Химиялық элементтердің салыстырмалы атомдық массасы мен таңбаларын ажырату;

Калий перманганаты мен Бертолле тұзы мен катализатор жайлы жаңа ұғымдарымен таныстыру.

Әдіс-тәсілдер

Диалог арқылы оқыту. Топтастыру, семантикалық карта. Шығармашылық жұмыстар. Өзін-өзі бағалау. Топтық бағалау.

Жұмыстың белсенді түрлері

Топтық, жұптық жұмыс. Өзара бағалау, өзін-өзі реттеу. Ынтымақтастық бірін-бірі оқыту.

Бағалау

  1. Топтың толық жұмыс жасауы.

  2. Тақырыпты қамтуы.

  3. Өзіндік ой қосуы.

  4. Сұрақ қоя алуы, негізгі оқиғаны анықтай алуы.

  5. Шығармашылық жұмыс.

  6. Уақытты дұрыс пайдалана алуы.

  7. Сызбалар құрастыруы, эстетикалық талапқа сай болуы.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Мен не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті:

Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

1

Ұйымдастыру кезеңі. 5 мин.

«Сәлем, көңіл-күйін қалай?» бір-біріне жылы лебіздерін, сабаққа сәттілік тілеу;

Сыныпты топқа бөлу , (жылдың төрт мезгілі арқылы), топ ережесін өздеріне құрғызу, өз ережелерімді хормен айтқызамын. Психололгиялық ахуалды реттеу (Сыныпта ұлдар бар, сыныпта қыздар бар). Оқуға қызығушылығын ояту.

Оқушылар қолдарындағы ай аттары бойынша топқа бөлінеді.

Топ басшылары топтың аты мен ұранын ойластырады. Сыныптың топ оқушыларын рөлдерге бөлу: көшбасшы, уақыт есептеуші, бақылаушы, хатшы, бағалаушы; инициатор идеясы;

Сөзбен мадақтау.

Ай аттары. А-4 қағазы.

2

Жаңа тақырыпты игеру.

Өткен білім сабақты пысықтау мақсатында «Инсерт» («ия», «жоқ» жауаптары арқылы) өткіземін. Әр топқа 3 сұрақтан.

Өткен білім беру сабақтар бойынша «Химиялық лото» тапсырмасын беремін. Қосымша №1.

Дұрыс жауап берген оқушылар өздерінің бағалау парақтарына ұпайларын жазып отырады, яғни: 10-«3», 20-«4», 30-«5».

Химиялық лотодағы сұрақтарына жауап толық алғаннан кейін оқушыларға «Алюминий және оның қослыстары» жазулары бойынша «Мозайка» материалдары арқылы бүгінгі қорытындылау тақырыбын

ашып, мақсатын анықтайды.

Жаңа тақырыпты игеру үрдісін ұйымдастырамын.

№1 жұптық тапсырма.

№2 топтық тапсырма.

№3 жекелей тапсырма.

Оқушыларға видеотаспа арқылы химиялық қасиеттерін дәлелдеймін.

Бағалаушы дұрыс жауап берген ұпайларын белгілеп отырады.

Әр топ алған тапсырманы орындау үшін химиялық лотодағы ұяшықтарын таңдайды да тиісті бағаларын алады.

Сұраққа жауап береді.


Дәптерлеріне сабақ тақырыбын жазады. Өздерінің білім, тәжірибелеріне сүйеніп, әңгімені өздігінен оқып үйренеді.

Топта ой бөліседі. өзін-өзі бағалайды.

Формативтік бағалау. Мадақтау.

Таратпа материалдар. Сұрақ тапсырмалар. Ватман, маркерлер, оқулық.

3

Бекіту, жалпылау кезеңі.

Оқушы алған білімін нақты тапсырмаларды шешуде пайдаланады. Өз біліктілігін дамыту үшін тапсырма беремін, яғни:

А) есеп шығару;

Б) тест тапсырмалары

Керек кезде бағдарлаушы, кеңесші ретінде сұрақ қою арқылы көмектесемін. Оларды қолдап, қолпаштап отырамын.Өзара ақылдасуын, бірін-бірі тексеруін ұйымдастырамын. Қорытынды жасаймын.

Оқу үрдісін басқарады. Өзара білім алады. Өзін-өзі ұйымдастыру дағдысы артады.

Тапсырамалар бойынша қосымша ақпараттарды пайдаланады. Ортақ шешімге келеді. Бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Шығармашылық тапсырма орындайды.

Формативтік бағалау.

Үлестірмелер.

4

Рефлексия

Үйге тапсырма беремін.

1-топ: «Қышқылдардың қасиеттері» тақырыбына тест құру;

2-топ: «Егер мен химик болсам, онда...» (шағын эссе құру).

Топтардың жұмысын бағалауды сұраймын.

Оқушыларға әр түрлі түстес стикерлер мен қағаздар беремін. Оқушылар әр қағазға өз бес саусақ оң қолын суретін салып, сабақтың өтілу ережесін жазады.

Үй тапсырмасын жазып алады. Өздерінен басқа топтың жұмысын бағалайды. Бүгінгі сабақ туралы пікірлерін білдіреді.

Өзара бағалау. Мұғалімнің жиынтық бағалауы.

Әр түрлі қағаздар, стикерлер, маркер, смайликтер:

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке


Химия пәнінен 8 сыныпқа арналға қысқа мерзімді жоспар.

Әзірлеген: Жакупова Г.Б;


Сынып

8 сынып

Өткізілген күні

Сабақтың тақырыбы

Экзотермиялық және эндотермиялық реакциялар.

Сабақтың мақсаты

Білімділік:Эндотермиялық, экзотермиялық реакциялар, жылу эффектісі ұғымдарын түсіндіру.

Дамытушылық: Термохимиялық теңдеулерді құрастыру білігін қалыптастыру

Сабақтың міндеттері

  1. Сабақ барысында әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар мен жаттығулар СТО бойынша бере отырып, логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, оқуға деген қатынастарын жоғарылату;

  2. Сабақ барысында оқушаларға топпен жұмыстар ұйымдастыра отырып, өз бетімен жұмыс істеу қабілеттерін дамыта отырып, ұқыптылыққа, тапқырлыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже

Қауіпсіздік техниканың ережесін сақтау;

Химиялық элементтердің салыстырмалы атомдық массасы мен таңбаларын ажырату;

Әдіс-тәсілдер

Диалог арқылы оқыту. Топтастыру, семантикалық карта. Шығармашылық жұмыстар. Өзін-өзі бағалау. Топтық бағалау.

Жұмыстың белсенді түрлері

Топтық, жұптық жұмыс. Өзара бағалау, өзін-өзі реттеу. Ынтымақтастық бірін-бірі оқыту.

Бағалау

1.Топтың толық жұмыс жасауы.

2.Тақырыпты қамтуы.

3.Өзіндік ой қосуы.

4.Сұрақ қоя алуы, негізгі оқиғаны анықтай алуы.

5.Шығармашылық жұмыс.

6.Уақытты дұрыс пайдалана алуы.

7.Сызбалар құрастыруы, эстетикалық талапқа сай болуы.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Мен не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті:

Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

1

Ұйымдастыру кезеңі. 5 мин.

«Сәлем, көңіл-күйін қалай?» бір-біріне жылы лебіздерін, сабаққа сәттілік тілеу;

Сыныпты топқа бөлу , (жылдың төрт мезгілі арқылы), топ ережесін өздеріне құрғызу, өз ережелерімді хормен айтқызамын. Психололгиялық ахуалды реттеу (Сыныпта ұлдар бар, сыныпта қыздар бар). Оқуға қызығушылығын ояту.

Оқушылар қолдарындағы ай аттары бойынша топқа бөлінеді.

Топ басшылары топтың аты мен ұранын ойластырады. Сыныптың топ оқушыларын рөлдерге бөлу: көшбасшы, уақыт есептеуші, бақылаушы, хатшы, бағалаушы; инициатор идеясы;

Сөзбен мадақтау.

Ай аттары. А-4 қағазы.

2

Жаңа тақырыпты игеру.

Өткен білім сабақты пысықтау мақсатында «Инсерт» («ия», «жоқ» жауаптары арқылы) өткіземін. Әр топқа 3 сұрақтан.

Өткен білім беру сабақтар бойынша келесі сұрақтар қоямын:

Химиялық реакция деген не?

Химиялық реакцияның белгілерін атаңдар.

Жану дегеніміз не? Баяу тотығу деген не?

Берілген сұрақтарына жауап толық алғаннан кейін оқушыларға «Химиялық реакция типтері» жазулары бойынша «Мозайка» материалдары арқылы бүгінгі қорытындылау тақырыбын

ашып, мақсатын анықтайды.

Жаңа тақырыпты игеру үрдісін ұйымдастырамын.

№1 жұптық тапсырма.

№2 топтық тапсырма.

№3 жекелей тапсырма.

Оқушыларға видеотаспа арқылы химиялық қасиеттерін дәлелдеймін.

Бағалаушы дұрыс жауап берген ұпайларын белгілеп отырады.

Әр топтағы жауап берген оқушы тиісті бағаларын алады.

Сұраққа жауап береді.


Дәптерлеріне сабақ тақырыбын жазады. Өздерінің білім, тәжірибелеріне сүйеніп, әңгімені өздігінен оқып үйренеді.

Топта ой бөліседі. өзін-өзі бағалайды.

Формативтік бағалау. Мадақтау.

Таратпа материалдар. Сұрақ тапсырмалар. Ватман, маркерлер, оқулық.

3

Бекіту, жалпылау кезеңі.

Оқушы білімін бекіту мақсатымен төмендегідей сұрақтар қойылады:

1. Қандай реакция экзотермиялық деп аталады?

2. Қандай реакция эндотермиялық деп аталады?

3. Жылу эффектісі деген не?

4. Термохимиялық теңдеудің ерекшелігі неде?

Б) химиялық формулаларды оқу;

В) Кілттік сөздер (формулалар мен атттары бойынша семантикалық карта)

Г) есеп шығару;

Д) тест тапсырмалары

Керек кезде бағдарлаушы, кеңесші ретінде сұрақ қою арқылы көмектесемін. Оларды қолдап, қолпаштап отырамын.Өзара ақылдасуын, бірін-бірі тексеруін ұйымдастырамын. Қорытынды жасаймын.

Оқу үрдісін басқарады. Өзара білім алады. Өзін-өзі ұйымдастыру дағдысы артады.

Тапсырамалар бойынша қосымша ақпараттарды пайдаланады. Ортақ шешімге келеді. Бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Шығармашылық тапсырма орындайды.

Формативтік бағалау.

Үлестірмелер.

4

Рефлексия

Үйге тапсырма беремін.

1-топ: «Қышқылдардың қасиеттері» тақырыбына тест құру;

2-топ: «Егер мен химик болсам, онда...» (шағын эссе құру).

Топтардың жұмысын бағалауды сұраймын.

Оқушыларға әр түрлі түстес стикерлер мен қағаздар беремін. Оқушылар әр қағазға өз бес саусақ оң қолын суретін салып, сабақтың өтілу ережесін жазады.

Үй тапсырмасын жазып алады. Өздерінен басқа топтың жұмысын бағалайды. Бүгінгі сабақ туралы пікірлерін білдіреді.

Өзара бағалау. Мұғалімнің жиынтық бағалауы.

Әр түрлі қағаздар, стикерлер, маркер, смайликтер:

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке












Химия пәнінен 9 сыныпқа арналға қысқа мерзімді жоспар.

Әзірлеген: Жакупова Г.Б;


Сынып

9 сынып

Өткізілген күні

16.01.2015ж

Сабақтың тақырыбы

Металдардың электрохимиялық кернеу қатары. Металдар және олардың қосылыстарының тірі организмдердегі (биогендер және ластаушылар) рөлі

Сабақтың мақсаты

Сабақ барысында оқушыларға металдар жайлы жалпы сипаттама бере отырып, металдардың периодтық жүйедегі орны бойынша айырмашылықтары мен ұқсастықтарын ажырата білуге үйрету, металдардың және олардың қосылыстарының тірі организмдердегі рөлі туралы мағлұматтар беру.

Сабақтың міндеттері

  1. Сабақ барысында әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар мен жаттығулар СТО бойынша бере отырып, логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, оқуға деген қатынастарын жоғарылату;

  2. Сабақ барысында оқушаларға топпен жұмыстар ұйымдастыра отырып, өз бетімен жұмыс істеу қабілеттерін дамыта отырып, ұқыптылыққа, тапқырлыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже

Қауіпсіздік техниканың ережесін сақтау;

Химиялық элементтердің салыстырмалы атомдық массасы мен таңбаларын ажырату;

Калий перманганаты мен Бертолле тұзы мен катализатор жайлы жаңа ұғымдарымен таныстыру.

Әдіс-тәсілдер

Диалог арқылы оқыту. Топтастыру, семантикалық карта. Шығармашылық жұмыстар. Өзін-өзі бағалау. Топтық бағалау.

Жұмыстың белсенді түрлері

Топтық, жұптық жұмыс. Өзара бағалау, өзін-өзі реттеу. Ынтымақтастық бірін-бірі оқыту.

Бағалау

  1. Топтың толық жұмыс жасауы.

  2. Тақырыпты қамтуы.

  3. Өзіндік ой қосуы.

  4. Сұрақ қоя алуы, негізгі оқиғаны анықтай алуы.

  5. Шығармашылық жұмыс.

  6. Уақытты дұрыс пайдалана алуы.

  7. Сызбалар құрастыруы, эстетикалық талапқа сай болуы.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Мен не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті:

Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

1

Ұйымдастыру кезеңі. 5 мин.

«Сәлем, көңіл-күйін қалай?» бір-біріне жылы лебіздерін, сабаққа сәттілік тілеу;

Сыныпты топқа бөлу , (жылдың төрт мезгілі арқылы), топ ережесін өздеріне құрғызу, өз ережелерімді хормен айтқызамын. Психололгиялық ахуалды реттеу (Сыныпта ұлдар бар, сыныпта қыздар бар). Оқуға қызығушылығын ояту.

Оқушылар қолдарындағы ай аттары бойынша топқа бөлінеді.

Топ басшылары топтың аты мен ұранын ойластырады. Сыныптың топ оқушыларын рөлдерге бөлу: көшбасшы, уақыт есептеуші, бақылаушы, хатшы, бағалаушы; инициатор идеясы;

Сөзбен мадақтау.

Ай аттары. А-4 қағазы.

2

Жаңа тақырыпты игеру.

Өткен білім сабақты пысықтау мақсатында «Инсерт» («ия», «жоқ» жауаптары арқылы) өткіземін. Әр топқа 3 сұрақтан.

Өткен білім беру сабақтар бойынша «Химиялық лото» тапсырмасын беремін. Қосымша №1.

Дұрыс жауап берген оқушылар өздерінің бағалау парақтарына ұпайларын жазып отырады, яғни: 10-«3», 20-«4», 30-«5».

Химиялық лотодағы сұрақтарына жауап толық алғаннан кейін оқушыларға «Оттегі-химиялық элемент және жай зат» жазулары бойынша «Мозайка» материалдары арқылы бүгінгі қорытындылау тақырыбын

ашып, мақсатын анықтайды.

Жаңа тақырыпты игеру үрдісін ұйымдастырамын.

№1 жұптық тапсырма.

№2 топтық тапсырма.

№3 жекелей тапсырма.

Оқушыларға видеотаспа арқылы химиялық қасиеттерін дәлелдеймін.

Бағалаушы дұрыс жауап берген ұпайларын белгілеп отырады.

Әр топ алған тапсырманы орындау үшін химиялық лотодағы ұяшықтарын таңдайды да тиісті бағаларын алады.

Сұраққа жауап береді.


Дәптерлеріне сабақ тақырыбын жазады. Өздерінің білім, тәжірибелеріне сүйеніп, әңгімені өздігінен оқып үйренеді.

Топта ой бөліседі. өзін-өзі бағалайды.

Формативтік бағалау. Мадақтау.

Таратпа материалдар. Сұрақ тапсырмалар. Ватман, маркерлер, оқулық.

3

Бекіту, жалпылау кезеңі.

Оқушы алған білімін нақты тапсырмаларды шешуде пайдаланады. Өз біліктілігін дамыту үшін тапсырма беремін, яғни:

А) ХЭтаңбалары мен салыстырмалы атомдық массаларды атау;

Б) химиялық формулаларды оқу;

В) Кілттік сөздер (формулалар мен атттары бойынша семантикалық карта)

Г) есеп шығару;

Д) тест тапсырмалары

Керек кезде бағдарлаушы, кеңесші ретінде сұрақ қою арқылы көмектесемін. Оларды қолдап, қолпаштап отырамын.Өзара ақылдасуын, бірін-бірі тексеруін ұйымдастырамын. Қорытынды жасаймын.

Оқу үрдісін басқарады. Өзара білім алады. Өзін-өзі ұйымдастыру дағдысы артады.

Тапсырамалар бойынша қосымша ақпараттарды пайдаланады. Ортақ шешімге келеді. Бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Шығармашылық тапсырма орындайды.

Формативтік бағалау.

Үлестірмелер.

4

Рефлексия

Үйге тапсырма беремін.

1-топ: «Қышқылдардың қасиеттері» тақырыбына тест құру;

2-топ: «Егер мен химик болсам, онда...» (шағын эссе құру).

Топтардың жұмысын бағалауды сұраймын.

Оқушыларға әр түрлі түстес стикерлер мен қағаздар беремін. Оқушылар әр қағазға өз бес саусақ оң қолын суретін салып, сабақтың өтілу ережесін жазады.

Үй тапсырмасын жазып алады. Өздерінен басқа топтың жұмысын бағалайды. Бүгінгі сабақ туралы пікірлерін білдіреді.

Өзара бағалау. Мұғалімнің жиынтық бағалауы.

Әр түрлі қағаздар, стикерлер, маркер, смайликтер:

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке












Химия пәнінен 10 сыныпқа арналға қысқа мерзімді жоспар.

Әзірлеген: Жакупова Г.Б;


Сынып

10сынып

Өткізілген күні

16.01.2015ж

Сабақтың тақырыбы

Жай заттар, негізгі топша металдары мен бейметалдардың атом құрылысының салыстырмалы сипаттамасы

Сабақтың мақсаты

Сабақ барысында оқушыларға металдар мен бейметалдар жайлы барлық өткен тақырыптарды қайталау барысында жай заттардың атом құрылысының салыстырмалы сипаттамасы жайлы жалпы сипаттама бере отырып, ТТР айырмашылықтары мен ұқсастықтарын ажырата білуге үйрету.

Сабақтың міндеттері

  1. Сабақ барысында әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар мен жаттығулар СТО бойынша бере отырып, логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, оқуға деген қатынастарын жоғарылату;

  2. Сабақ барысында оқушаларға топпен жұмыстар ұйымдастыра отырып, өз бетімен жұмыс істеу қабілеттерін дамыта отырып, ұқыптылыққа, тапқырлыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже

Қауіпсіздік техниканың ережесін сақтау;

Химиялық элементтердің салыстырмалы атомдық массасы мен таңбаларын ажырату;

Калий перманганаты мен Бертолле тұзы мен катализатор жайлы жаңа ұғымдарымен таныстыру.

Әдіс-тәсілдер

Диалог арқылы оқыту. Топтастыру, семантикалық карта. Шығармашылық жұмыстар. Өзін-өзі бағалау. Топтық бағалау.

Жұмыстың белсенді түрлері

Топтық, жұптық жұмыс. Өзара бағалау, өзін-өзі реттеу. Ынтымақтастық бірін-бірі оқыту.

Бағалау

  1. Топтың толық жұмыс жасауы.

  2. Тақырыпты қамтуы.

  3. Өзіндік ой қосуы.

  4. Сұрақ қоя алуы, негізгі оқиғаны анықтай алуы.

  5. Шығармашылық жұмыс.

  6. Уақытты дұрыс пайдалана алуы.

  7. Сызбалар құрастыруы, эстетикалық талапқа сай болуы.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Мен не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті:

Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

1

Ұйымдастыру кезеңі. 5 мин.

«Сәлем, көңіл-күйін қалай?» бір-біріне жылы лебіздерін, сабаққа сәттілік тілеу;

Сыныпты топқа бөлу , (жылдың төрт мезгілі арқылы), топ ережесін өздеріне құрғызу, өз ережелерімді хормен айтқызамын. Психололгиялық ахуалды реттеу (Сыныпта ұлдар бар, сыныпта қыздар бар). Оқуға қызығушылығын ояту.

Оқушылар қолдарындағы ай аттары бойынша топқа бөлінеді.

Топ басшылары топтың аты мен ұранын ойластырады. Сыныптың топ оқушыларын рөлдерге бөлу: көшбасшы, уақыт есептеуші, бақылаушы, хатшы, бағалаушы; инициатор идеясы;

Сөзбен мадақтау.

Ай аттары. А-4 қағазы.

2

Жаңа тақырыпты игеру.

Өткен білім сабақты пысықтау мақсатында «Инсерт» («ия», «жоқ» жауаптары арқылы) өткіземін. Әр топқа 3 сұрақтан.

Өткен білім беру сабақтар бойынша «Химиялық лото» тапсырмасын беремін. Қосымша №1.

Дұрыс жауап берген оқушылар өздерінің бағалау парақтарына ұпайларын жазып отырады, яғни: 10-«3», 20-«4», 30-«5».

Химиялық лотодағы сұрақтарына жауап толық алғаннан кейін оқушыларға «Химиялық реакция типтері» жазулары бойынша «Мозайка» материалдары арқылы бүгінгі қорытындылау тақырыбын

ашып, мақсатын анықтайды.

Жаңа тақырыпты игеру үрдісін ұйымдастырамын.

№1 жұптық тапсырма.

№2 топтық тапсырма.

№3 жекелей тапсырма.

Оқушыларға видеотаспа арқылы химиялық қасиеттерін дәлелдеймін.

Бағалаушы дұрыс жауап берген ұпайларын белгілеп отырады.

Әр топ алған тапсырманы орындау үшін химиялық лотодағы ұяшықтарын таңдайды да тиісті бағаларын алады.

Сұраққа жауап береді.


Дәптерлеріне сабақ тақырыбын жазады. Өздерінің білім, тәжірибелеріне сүйеніп, әңгімені өздігінен оқып үйренеді.

Топта ой бөліседі. өзін-өзі бағалайды.

Формативтік бағалау. Мадақтау.

Таратпа материалдар. Сұрақ тапсырмалар. Ватман, маркерлер, оқулық.

3

Бекіту, жалпылау кезеңі.

Оқушы алған білімін нақты тапсырмаларды шешуде пайдаланады. Өз біліктілігін дамыту үшін тапсырма беремін, яғни:

А) ХЭтаңбалары мен салыстырмалы атомдық массаларды атау;

Б) химиялық формулаларды оқу;

В) Кілттік сөздер (формулалар мен атттары бойынша семантикалық карта)

Г) есеп шығару;

Д) тест тапсырмалары

Керек кезде бағдарлаушы, кеңесші ретінде сұрақ қою арқылы көмектесемін. Оларды қолдап, қолпаштап отырамын.Өзара ақылдасуын, бірін-бірі тексеруін ұйымдастырамын. Қорытынды жасаймын.

Оқу үрдісін басқарады. Өзара білім алады. Өзін-өзі ұйымдастыру дағдысы артады.

Тапсырамалар бойынша қосымша ақпараттарды пайдаланады. Ортақ шешімге келеді. Бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Шығармашылық тапсырма орындайды.

Формативтік бағалау.

Үлестірмелер.

4

Рефлексия

Үйге тапсырма беремін.

1-топ: «Қышқылдардың қасиеттері» тақырыбына тест құру;

2-топ: «Егер мен химик болсам, онда...» (шағын эссе құру).

Топтардың жұмысын бағалауды сұраймын.

Оқушыларға әр түрлі түстес стикерлер мен қағаздар беремін. Оқушылар әр қағазға өз бес саусақ оң қолын суретін салып, сабақтың өтілу ережесін жазады.

Үй тапсырмасын жазып алады. Өздерінен басқа топтың жұмысын бағалайды. Бүгінгі сабақ туралы пікірлерін білдіреді.

Өзара бағалау. Мұғалімнің жиынтық бағалауы.

Әр түрлі қағаздар, стикерлер, маркер, смайликтер:

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке

Краткосрочное планирование по химии на казахском языке


© 2010-2022