Алкендер. Полиэтилен №2 (2. 2) көрсетілім: метан, этилен, ацетиленнің жануы

Күні 02.12.2014ж Пәні Химия сыныбы 10 Сабақ тақырыбы зат мөлшері,моль,молярлық масса Жалпы мақсаты   Есеп шығаруда  есептің шартын түсініп, мәнерлеп оқуға, сыни ойлауға, мазмұнын талдай алуға үйрету.есептегі негізгі идеяны өз беттерінше ұғынуға жол ашу. Есепті  түсініп оқуға дағдыландыру. Бірлесе жұмыс жасай отырып, өз пікірін білдіруге, дәлелдеуге үйрету,уақытқа сай анықтау. Дерек көзі  Оқулық,  есептер  мен жаттығулар Оқу нәтижесі Оқушылар есепті н шартына мән береді. Өз  ойларын, білімін дәлелдей алуға дағдыланады. Негізгі ойды анықтауға тартылады, анықтайды. Негізгі идея  Мәтіндегі негізгі ойды аша отырып, оқушылардың мәнерлеп оқуына мүмкіндік жасау. Өз ойларын, тұжырымдарын жеткізе білуге дағдыландыру. Тапсырмалар 1. Мәнерлеп оқу.   2. Жұптап талдау, топтық талдау 3.сурақтар қою   4.үлестірмелі материалдар Кейінгі тапсыма Оқулықтың     Мұғалім жазбасы 1.Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) 1. Әр қажетті нәрселердің болуы (бор, сүрткіш т.б.) 2.Сабаққа қажетті оқушылардың құрал-жабдықтарының түгел болуын тексеру. 3.Кезекші арқылы сыныптағы оқушыларды түгендеу. 4.Сыныптың гигеналық талапқа сайлығын бақылау. 5.Оқушыларды түрлі түсті қағаздар  арқылы топқа бөлу. 6.Оқушылар назарын сабаққа аудару 7.Бағалау Психологиялық ахуал оқушылардың көніл күйлерін анықтап.Сергіту сәті «Салют ату» Қажетті құрал-жабдықтар: сынып журналы,  қалам, бағалау парағы.т.б. ... І.Қызығушылықты ояту. (  7 минут) 1) «Ыстық орындық » әдісі арқылы  үй жұмысын тексеру. 2.  «Ойлан,жұптас,талқылау» слайдтағы тапсырмаларды орындау Оқушыларға ескерту:  Өздері құрған топтық ережені сақтауға Құрал жабдық: оқулық, суреттер, әңгіме ,кітаптар.     ІІ. ІІ. Мағынаны тану. (15 минут) 1.INSERT  әдісі арқылы  «Білемін, «Білгім келеді » «мен үшін түсініксіз» Есепті   шығару,жұптап , топтық талдау. Толық оқып,талдап  болған соң топтық тасырма беремін. ІІІ. Ой толғаныс. (20минут) Топтық тапсырмалар: 1)      «Ыстық картошка» стратегиясы бойынша тест орындау 2)Формативті бағалау. Кері байланыс Рефлекcия. Не білдім?   Не үйрендім? парағын толтырып, жапсыру. 4)Үй тапсырмасы. Формулаларды ,есеп шығаруды үйрену.    5 есеп құрастыру                                                                        
Раздел Химия
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: С.А Аррениустың электролиттік диссоциациялану теориялық негізгі қағидалары, электролиттік диссоциациялану механизмі.

Жалпы мақсаты: Электролиттердің қасиеттерін зерттей отырып, диссоциациялану теориясы мен қағидаларын біліп тану, иондалу реакцияларының мәнін түсіну, диссоцицияалану теңдеуін сауатты жаза білуге дағдыландыру.

Міндеттері: - Диссоциациялану теориясына сүйене отырып, электролиттерді иондарға ыдырата білуге үйрету

- Диссоциациялану механизмінің мәнін ұғындыру.

Күтілетін нәтижелер:

- Электролиттердің диссоциациялануын зерттеген ғалымдар туралы біледі

Аниондар мен катиондар ерекшеліктерін ажырата алады

Диссоциациялану реакция теңдеуін жаза біледі

Есте сақтау қабілеті артады , өзін - өзі бағалайды

Түйінді идея:

катиондар , аниондар, диссоциациялану

Сабақ кезеңдері, модульдер Мұғалім әрекеті Тапсырма мазмұны Оқушы әрекеті Бағалау Ресурстар

Ұйымдастыру бөлімі: (5 минут)

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер

Оқыту үшін және

оқуды бағалау

Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа даярлығын қадағалау. Сабақтың мақсаты, міндеттерімен таныстыру, сергіту сәтін өткізу

Үй тапсырмасын пысықтап, еске түсіру , тест жұмысын алу

Электролиттердің диссосациациялану механизмін слайдтар, тірек сызбалар, суреттер сұрақтар арқылы түсіндіру

1 топ Мына заттардың диссоциациялану түрлерін құр.

І топ

1) NaOH FeCL2 H2SO4

2) Ас тұзы мен қантқа

Вент диаграммасын құру

ІІ топ

1) MgSO4 HCl FeSO4

2) Қышқылдар синквейн 5 жол өлен

ІІІ топ

1)H2O CuSO3 HNO3

2)эссе «диссоциация»

IV топ

1) H3PO4 KOH CaSO4

2) «ББҮ» сызба әдісі

Сергіту жаттығуларын жасау

Шеңбер болып тұрады

«Менің бүгін сабаққа дайындығым» атты тренинг өткізу, жұп-жұп болып біріне-бірі сұрақ қояды.

Қажетті материалдарды дәптерлеріне түртіп отыру

Тапсырманы жеке орындайды сосын жұптасып ақылдасады топқа ұсынады

формативті бағалау

Формативти смайликтер арқылы бағалау

Смайликттер «үш шапалақ»

«Екі жұлдыз бір тілек» АКТ

Доп, смайликтер, сұрақтар.

Слайдтар тірек сызбалар, дәптер, АКТ

Кітап дәптер маркерлер

ІІ. Қызығушылықты ояту

Білім беру мен

білім алудағы жаңа тәсілдер.

Білім беруде

АКТ-ны пайдалану

Сыни тұрғыдан

ойлауға уйрету

ІІІ Мағынаны тану

Білім беру мен

білім алудағы жаңа тәсілдер

Білім берудегі

басқару және көшбасшылық

Оқыту

үшін бағалау, оқуды бағалау

Оқушылардың

жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу

Сергіту жаттығуларын жасау

Шеңбер болып тұрады

«Менің бүгін сабаққа дайындығым» атты тренинг өткізу, жұп-жұп болып біріне-бірі сұрақ қояды.

Доп, смайликтер, сұрақтар.

Слайдтар тірек сызбалар, дәптер, АКТ

IV Ой толғаныс

Оқыту мен

оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыда

ойлауға үйрету

Оқыту мен оқуда

АКТ - ны пайдалану

Оқытуды басқару

және көшбасшылық

V Сабақты қорытындылау

Уйге тапсырма Оқушылардың бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс орындауға бағыт беру

Оқушыларға кері байланыс жазуға стикерлер таратып беру

§6. 32 бет 1-6 жаттығу «Сен маған, мен саған» ойын.

Деңгейлік тапсырмалар

Сабақ барысы бойынша кері байланыс алу Көңіл куй картасын, өзін-өзі бағалау картасын толтыру, кері байланыста жазып беру.

Көңіл-күй, өзін-өзі бағалау экрандарын толтыру кері байланысты жазу

Топ басшылары топ мүшелерінің смайликтері арқылы арқылы жазбаша мағлумаматтар беру

Маркерлер, оқулық, постерлер

Стикерлер, смайликтер.

Жүктеу үшін астындағы жарнаманы басыңыз

© 2010-2022