Сандық есептер 8 сынып 45 сабақ

Раздел Химия
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы

45-сабақ

Сандық есептер: реакцияға қатысушы немесе реакция нәтижесінде түзілген өнімнің белгілі массасы, зат мөлшері немесе көлемі бойынша заттың массасын, зат мөлшерін, көлемін (газдың) есептеу

Мақсаты

Есептер шығару арқылы оқушылар өнімнің массасын, көлемін, зат мөлшерін табуды үйрету

Күтілетін нәтиже

Формулалар арқылы есептер шығарады,

есептерді шығармашылықпен орындап, бағалайды.

7 модульдің қолданылуы

АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

сәйкестендіру тесті, мозайка

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, интербелсенді тақта, стикерлер, Постер, сәйкестендіру тесті, деңгейлік тапсырма

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі


Сәлемдесу

Түгендеу

Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін оқушылар мозайка құрастырады.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Мозайканы құрастыру арқылы топқа бірігеді.

Топтың топ басшысын сайлайды.

Топ ережесін негізге алады.

Үй тапсырмасын тексеру

6- жаттығу: Оқушылардың орындағанын ауызша сұрау

Оқушылар ауызша жауап береді

Білу

Миға шабуыл

Интерактивті тақтада


Миға шабуыл әдісін пайдалану

HCl + NaOH = NaCl + H2O

2 HCl + Zn = ZnCl2 + H2 тотығу-тотықсыздану реакциясындағы тотығу дәрежесін қояды.


Оқушылар интерактивті тақтадағы тапсырманы орындайды

Түсіну


3 топқа тапсырма беріледі. Жай және күрделі заттардың массаларын, зат мөлшерін, көлемін ; атомдардың, молекулалардың санын есептеу кезіндегі формулаларды еске түсіру

І топ:

Жай және күрделі заттардың зат мөлшерін есептеу формуласын жазу.

ІІ топ:

Жай және күрделі заттардың және молекула санын есептеу формуласын жазу.

ІІІ топ:

Жай және күрделі заттардың көлемін есептеу формуласын жазу.

(постер)


Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап ортаға топтан оқушы шығып, тапсырманы постер арқылы қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді.

Топтар бір-бірін 2 жұлдыз, 1 тілек арқылы бағалайды.

Қолдану


1- топ: Массасы 3,2 г мыстың зат мөлшерін, атом санын анықтаңыздар.

Жауабы: 0,05 моль және 3,01•10 23 атом

2- топ: Массасы 96 г оттегінің зат мөлшерін, молекула санын анықтаңыздар.

Жауабы: 3 моль; 18,06•10 23 молекула;

3-топ: 6,5 г мырыштың молекула санын есептеңдер.

Жауабы: 3 моль; 0,602 •10 23 молекула

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу

Топпен жұмыс жасау

Сергіту сәті


Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.

Талдау


Деңгейлік тапсырмалар ды беру.

Оларға бағыт-бағдар беру.

Деңгейлік тапсырмаларды оқушылар өз бетімен шығарады.


Жинақтау


Сабақты бекіту мақсатында сәйкестік тестін ұсыну

Сәйкестік тестін орындау

Бағалау

Бағалау шкаласы мен бағалау парақтарын тарату

Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек

Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды

Рефлексия

Екі жұлдыз , бір тілек

Стикерлерді толтыру

Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойларын эээээээээ стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)


Оқушылар кері байланыс арқылы өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін жазады.

Үйге тапсырма

7 жаттығу 181 бет




© 2010-2022