Коспект уроку Гра-подорож Кислоти

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Раздел Химия
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Коспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиКоспект уроку Гра-подорож КислотиУрок хімії

8 клас

Гра-подорож.

Мета: - Вивчити склад, назви, способи добування і властивості основ.

  • Розвивати пізнавальний інтерес.

  • Формувати культуру праці, мовлення.

Тип уроку: узагальнення н/з.

Мет. Прийоми: гра-подорож, лабораторна робота.

Що потрібно на уроці?

  • Карта-схема.

  • Підбір реактивів: ВаО, СаО, метил оранжевий, ламкус, фенолфталеїн, СиО, Н20, НСl.

Хід уроку.

Сьогодні ви здійснете подорож до країни, яка має дивну назву, зустрінетесь із її мешканцями, які є дуже поважними і важливими, бо вони приносять користь, за їх допомогою працюють заводи по виробництву мила, штучного шовку, паперу, каустичної соди, очистки гасу і нафтопродуктів, в будівництві.

А подорожувати ви будете за допомогою карти-схеми, а супроводжувати вас буде всім відомий Шерлок Холмс.

  1. Відгадавши ключове слово кросворда, ви прочитаєте назву країни, до якої ми вирушимо(2 бали).

1 в О д а

2 С і л ь

3 Н і т р а т н а

4 О к с и д и

5 В о д е н ь

  1. і н И к а т о р и

1. Найпоширеніший природний оксид.

2. Речовина, яка утворюється в результаті реакції взаємодії кислоти з Ме.

3.Одноосновна, оксигеновмісна кислота.

4.Складні речовини, які складаються тільки з 2-х елементів, і один з них Оксиген.

5.Найлегший газ.

6.Речовини, за допомогою яких можна визначити кислоти і не тільки.

Аналіз + бал.

2."Хімічна естафета".

Допиши рівняння, яке можливе, назви продукти реакції. (1б.)

а)Nа+Н20=

К+Н20=

Ва+ Н20=

Са+ Н20=

Сu+ Н20=

b) Nа-Na20-NаОН-NаСІ (2б.)

3."Розкажи про мене".(запитання-відповідь 1б)

- Які речовини називаються основними? (виходячи із вище написаних формул).

- Який якісний склад основ?

- Яку б загальну формулу основ ви б написали?

- Це складна речовина чи проста?

- Порівняйте формули цих речовин. Чим вони схожі, чим відрізняються?

- Яка валентність гідроксильної групи?

- Чому кількість гідроксильних груп різна? Від чого це залежить? Аналіз + 1 б.

4. "Хімічне лото". (за назвами речовин встановити формули) (1б.)

Аналіз + 1б.

5.Склади схему (в довільній формі, приведи 2-3 приклади).

- за розчинністю у воді;

- за кількістю -ОН.

Аналіз +1б. (краща схема +1б)

  1. "Що сказав би Шерлок Холмс про основи?" (1б)

NaОН, КОН,

Zn(OН)2, Fе(ОН)3.

А що сказано про ці речовини в підручнику Буринської ст. 115 (Фіз. властивості гідроксидів).

Аналіз + 1б.

7."Хрестики-нолики". (0.5 б.)

X - всі розчинні у воді основи,

О - всі багато-кислотні.

Аналіз + 0.5б..

8."Твердження". (1б.)

1.Чи вірно, що до складу основ входить неМе і кислотний залишок? А що?

2.Чи вірно, що -ОН (II)?

3.Чи вірно, що основи - це прості речовини?

4.Чи вірно, що основи можна добути тільки взаємодією відповідного оксиду з водою?

5.Чи вірно, що основи класифікуються за розчинністю у воді?

6.Чи вірно, що NаОН, КОН називаються їдкими галогенами?

7.Чи вірно, що всі гідроксиди - рідкі?

8.Чи вірно, що луги спричиняють опіки?

Аналіз + 1б.

9.Література: (2б.)

Складіть віршовану форму про правила ТБ при роботі з лугами, або казочку, або оповідання з 10 речень.

Аналіз + 1б.

10.Що ви дізналися про країну "Основи"? Анонс 10 речень. (1б.) Аналіз уроку + сума балів, (всього може бути 10б.).

А вдома вам треба:

- прочитати параграф підручника;

- повторити назви кислот;

- розв'язати задачу №7 ст 114 *7-9

- впр. №6 (б) ст. 114 *7-9.



© 2010-2022