Урок-презентация «Япония-Страна Восходящего Солнца»

вивчити особливості ЕГП, природних умов та природних ресурсів, населення, господарства країни, проаналізувати можливості співробітництва України та Японії.Розвивати вміння аналізувати, робити висновки.Пробуджувати інтерес до пізнання побуту, культури ,.традицій інших народів.Вивчаючи фізичну географію материків і океанів ми зрозуміли, яка красива наша Земля. В одному з її куточків є маленька, але дивовижна країна. Країна, у якій люди наперекір природі, що не дала їм вдосталь ні корисних копалин,...
Раздел География
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Кушугумський навчально-виховний комплекс « школа I - III ступенів- гімназія

«Інтелект»


Розробка уроку

з географії у 10 класі

вчителя географії

Дашковської Г.В.





2014р.

Тема уроку: Японія.

Мета уроку: вивчити особливості ЕГП, природних умов та природних ресурсів, населення, господарства країни, проаналізувати можливості співробітництва України та Японії.Розвивати вміння аналізувати, робити висновки.Пробуджувати інтерес до пізнання побуту, культури ,.традицій інших народів.

Обладнання: політична карта світу, презентація « Японія- країна ранкового Сонця», виставка листівок про Японію, підготовлена учнями 10 класу,

Тип уроку: вивченя нового матеріалу.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів

Вивчаючи фізичну географію материків і океанів ми зрозуміли, яка красива наша Земля. В одному з її куточків є маленька, але дивовижна країна. Країна, у якій люди наперекір природі, що не дала їм вдосталь ні корисних копалин, ні землі, досягли таких економічних висот, що багато людей нашої планети могли б позаздрити їм. Давайте подивимось наступні ілюстрації,з яких ви зрозумієте, про яку країну йде мова і яку країну ми сьогодні будемо вивчати.( 1-3 слайд презентації- символи Японії)

Вчитель оголошує тему і мету уроку ( 4-5 слайд презентації)

3.Актуалізація опорних знань, вмінь учнів ( 6 слайд)

Що вам відомо про Японію з уроків фізичної географії, історії, літератури

( відповіді учнів)

Про що б ви хотілись дізнатися на сьогоднішньому уроці?

( відповіді учнів)

Допоможуть мені дати відповідь на всі ваші запитання члени української делегації, які тиждень перебували в Японії з дружнім візитом. Ця подорож справила на них незабутнє враження своїм господарством, красивими пейзажами, звичаями, кухнею, традиціями, технічним рівнем розвитку, культурою. Я сподіваюсь, що всі ви сьогодні на уроці будете не сторонніми слухачами, а активними учасниками. Кожна ваша відповідь отримає оцінку. У вас на столах лежить бланк самооцінки, де ви самі будете вести облік вашій діяльності на уроці. По закінченню уроку ви здасте мені їх і отримаєте оцінку своєї праці на уроці.

4.Вивчення нового матеріалу

Вчитель знайомить учнів з Візитною карткою Японії ( 7 слайд) і далі надає слово учасникам української делегації, які знайомлять учнів з Країною Ранкового Сонця.

1-й учасник: Китай подарував світу компас, сейсмограф, шовк, порцеляну,ієрогліфи. Мене зацікавило, а що ж японці подарували світу? Я нарахував аж десять таких речей.( слайди з 8-17).

2-й учасник розповідає про походження назви країни .

3-й учасник делегації , використовуючи презентацію,знайомить учнів з особливостями ЕГП країни , а 4-й з особливостями природних умов і природних ресурсів Японії.

Вчитель звертається до учнів із запитанням:Який висновок ви зробите із почутого?

( відповіді учнів: природні умови перешкоджають життю людей, а бідність природними ресурсами- перешкоджає розвитку господарства)

Вчитель: Так це? Давайте подивимось наступні слайди нашої презентації і послухаємо розповідь про господарство Японії ще одного учасника української делегації.

Вчитель: Як же Японія домоглась всього цього? Про причини «японського дива» розкажуть наступні слайди презентації.

Вчитель: Є приказка: « Японія стала провідною індустріальною державою світу, маючи лише один вид ресурсів-ТРУДОВІ». І це-беззаперечний факт. Давайте подивимось наступні слайди презентації і послухаємо розповідь учасника делегації про населення країни, рівень урбанізації, найбільші міста і мегалополіси, релігію,освіту, мову.

Наступні слайди презентації розповідають про культуру,літературу, традиції, побут, кухню японців.Вчитель доповнює розповідь цікавими фактами про японців .

5.Рефлексія. Кожний учень одним-двома реченнями підводить підсумок уроку, починаючи словами:

Я дізнався…….

Я вперше замислився…….

Мене вразило……….

Мене зацікавило………

Для мене цей час………

6.Підсумок уроку вчителем і виставлення оцінок.

7.Домашнє завдання: опрацювати параграф 34 в підручнику, підготувати презентацію на тему: « Японія і світ. Японія і Україна»,або скласти вірш-хайку.


© 2010-2022