Еуразияның ішкі сулары (7сынып)

Сабақтың мақсаттары: Еуразия материгінің ішкі сулары туралы түсініктеме беру . Олардың ерекшеілктері мен маңыздылықтарына анықтау.Еуразияның ішкі сулары, өзен-көлдері, жер асты сулары, мұздықтары  жөнінде түсіндіру. Еуразия материгінің ішкі сулары жайлы алған білімді қорытындылап кесте арқылы салыстыруды, негіздеуді орындау. Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта  Дүниежүзінің  ф...
Раздел География
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Қысқа мерзімді жоспарлау

Сыныбы: 7 а

Пәні: Материктер мен мұхиттар географиясы

Сабақтың тақырыбы: Ішкі сулары

Мерзімі:08.04.2014

Сабақтың мақсаттары:

Еуразия материгінің ішкі сулары туралы түсініктеме беру . Олардың ерекшеілктері мен маңыздылықтарына анықтау. Еуразияның ішкі сулары, өзен-көлдері, жер асты сулары, мұздықтары жөнінде түсіндіру.

Еуразия материгінің ішкі сулары жайлы алған білімді қорытындылап кесте арқылы салыстыруды, негіздеуді орындау.

Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта Дүниежүзінің физикалық географиясы оқулығы,электронды оқулық,

Күтілетін нәтиже: Оқушы:

  1. Еуразия материгінің ішкі сулары туралы толық мағұлматтар алады.

  2. Неше алапқа бөлінентінін біле отырып, өзендерге сипаттама бере алады

  3. Негізгі өзендердің орналасқан орындарын көрсете алатын болады.

  4. Көлдер туралы біледі. Негізгі көлдерге сипаттама бере алады.

  5. Еуразияның мұздықтарымен танысады.

  6. Батпақтар мен жер асты суларының сырын біледі.





Уақыт (мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы әрекеті

модульдер

  1. Ынтымақтастық психологиялық ахуал туғызу «Банан» -ойын

(2 мин)

«Шаттық шеңбері »

Бүгінгі сабақта бір -біріне жақсы тілектер тілу ойынды ойнатады, оқушылардың зейінін көтеру, сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында

Ойын ойнайды

ЖЕ

  1. Топқа бөлу (2 мин)

«Санау » тәсілмен топқа бөледі

1-топ. Солтүстік Мұзды мұхит алабы

2-топ. Атлант мұхиты алабы

3-топ. Тынық мұхит алабы

4-топ. Үнді мұхит алабы

5-топ. Ішкі тұйық алабы

Бес топқа бөлініп отырады

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

  1. Тақырыпқа шығу

Мақсат қою

(2 мин)

Электрондық оқулықтан үзінді. Оқушыларға сұрақ: Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай қалай ойлайсыздар?

Өткен тақырыпқа еске ала отырып тақырыпқа шығу

Сөз жұмбақ

Ішкі сулар

Сабақтың мақсатын қояды

АКТ, СТО,

  1. Мәтінмен жұмыс

(10минут)

1-топ. Солтүстік Мұзды мұхит алабы

2-топ. Атлант мұхиты алабы

3-топ. Тынық мұхит алабы

4-топ. Үнді мұхит алабы

5-топ. Ішкі тұйық алабы

Мәтінді оқып меңгереді топта талдайды

ЖЕ, СТО

  1. Жаңа тақырыптан алған мәліметті

Постерге салып ұсыну

(10мин)

Бағыт бағдар беру

Тапсырма (мәтінмен жұмыс):

Постерге түсіру барысында Еуразияның электронды картасын пайдалана отырып Paint бағдарламасы арқылы алаптың шекарасын нақты көрсетіп және негізгі ірі өзендердің аттарын жазу және берілген фотосуреттердің ішінен алапқай сай келетінін таңдап алып Microsoft Office PowerPointте екі не оданда көп беттен тұратын слайд шоу жасау.

Жұмысты «Галерея» тәсілмен қорғайды

СТО, ДО, Көшбасшылық,

Талантты дарынды балалар мен жұмыс

Жаңа тақырыптан алған мәліметті

Постерге салып ұсыну

(10мин)

3.Тапсырма Постерге түсіру

1-топ. Көлдерге

2-топ. Қазіргі заманғы мұз басу

3-топ. көп жылдық тоңдар туралы мәліметтер мен таныстырады

4-топ. Батпақтар туралы айтып береді.

5-топ. Жер асты сулары

мағұлматтар бередім Microsoft Office PowerPointте екі не оданда көп беттен тұратын слайд шоу жасау.

Сергіту

Би, музыка

Бейне баян қосу

Билейді

Музыка ырғаымен қазғалады

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Бекіту. Синтездеу, Дәлелде

(10 мин)

Тірек сызбаларды толықтыру

Кесте толтыру

Тапсырма Тірек сызбаны толықтыру

Тапсырмаларды орындайды

Тірек сызбаларды, кестені толтырып топта талдайды

Топта алмастырады талдайды

АКТ. Көшбасшылық,

Тірек сызбаларды таратып беру

Бағалау (3 мин)

Стикер арқылы бағалау

­1.Мен білемін .

2.не білдім, не қиын болды, не ұнады

Аттарын жазып бағалайды

Смайликке сабақты бағалайды

ОүБ және ОБ Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, диалогты оқыту



© 2010-2022