Африка материгінің табиғат зоналары

Раздел География
Класс 7 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мектебіміздің қазақ тілі әдебиетінің I деңгейлі мұғалімі,мектебіміздің көшбасшысы Тулеуова Бибігул Орынғалиқызының ұйымдастыруымен 7"а" сыныбына "Lesson Study" сабақтар топтамасын бастадық. Тобымызда Тулеуова Б, Мырзагалиева Ж және мен Имашева Шынаргүл .Зерттеу сабақтарын жүргізбес бұрын « Lesson Study қандай мақсатпен жүргізу қажет?» слайд таныстырылымымен танысып пікірлестік. Алдымен А В С оқушыларды қалай таңдаймыз? , «Айналмалы бекеттер» әдісін сабақтың қай бөлімінде пайдаланамыз? , бағалау қалай жүреді?, сабақты қалай жоспарлаймыз? т.б сияқты сауалдар төңірегінде талқылаулар жүрді. Сыныптан зерттеуге алатын А, В, С оқушыларын таңдап алдық.А оқушы- үздік оқушы Аисина А,В оқушы-Жұмажанов Б,С оқушыға үлгерімі төмен Мұратов М деген оқушыларды алып, сабағымды бастап кеттім. Өзімдегі бар ресустарды пайдалана отырып ,алғашқы сабағымды бастадым.

Сабақтың тақырыбы: Африка материгінің табиғат зоналары

Сабақтың тақырыбы:

Африка материгінің табиғат зоналары

Атырау облысы Исатай ауданы жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі

Мерзімі: 21.11.2014

Мұғалім Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы

Сыныбы: 7

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаты:

Африканың табиғат зоналары, таралу ерекшеліктері, биіктік белдеулерінің орналасу заңдылықтары

Күтілетін нәтиже:

Африка материгінің табиғат зоналарымен танысады

Белдеулердің қай бағытта орналасқанын біледі

Африка материгі нің табиғат зонасы туралы көп мәлімет алып, танысады.

Оқытудағы жүйелілік:

Сабақтың жүрісі:

Сабақтың кезеңдері :

Жоспарланған іс- әрекет

Ресурстар, әдебиет

Оқыту

Оқу

Ұйымдас тыру бөлімі

2мин






Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді


"Топтық жұ мыс ережесі"

жартақтасы

Үй тапсырмасы

3мин




Негізгі бөлім

35 мин


"Сұрақтар жәшігі"

Бағалау-1мин

Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. Өзін - өзі бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады.

Шаттық шеңбер -5 минут

Түйін: Топтық жұмыс жасауда белсенділіктері артады.Ұйымшылдықпен жұмыс жасайды

Жаңа тақырыппен танысады- 5 мин

"Айналмалы бекеттер" әдісі арқылы жұмыс жасау - 20 мин

  1. бекет. Африка материгінің табиғат зоналарына сипаттама береді

  2. бекет. Африканың мал

Топтан 1-2 оқушы шығып, жәшіктен сұрақтар суырып соларға жауап береді

Жұлдызшалар арқылы бағалау

Оқушылар топтағы жұмысты іс-қимыл арқылы көрсетеді.

Өз бетімен оқиды.













Қорытынды бөлім-5

Кері байланыс.



Бағалау

  1. шаруашылығы дамыған зоналарына мағұлмат береді.

  2. бекет. Ауыспалы белдеулерге сипаттама беру

Бағалау- 5 минут

"Иә" немесе "Жоқ"

Сұрақтарға жауап береді


Топтар бір-бірінің жұмысын критериалды бағалайды.

Оқушылар тапсырма дұрыс болса ия деп тұрады.Қате болса жоқ деп отыра береді

Не білдім?,Не білгім келеді?Не қиын болды?


АКТ таныстырылымы "Африка зоналары"


Бетшелер, стикерлер



Біздің мақсатымыз: "Айналмалы бекет" әдісі бойынша оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру және А,В,С оқушыларының оқуына қандай әсері болғанын бақылау.Оқушылар топта жаңа сабақтын ережелерімен танысып, "Айналмалы бекет" әдісі бойынша бекеттерге барып, тапсырмаларын орындап жатты. Топтар өздерінің үстеліне оралып, бағалау бетшесі арқылы қорытындылап, бағалды. Оқушылар стикерлерді пайдаланып бір - біріне тілек айтып күннің шуағына тілектерін айтып жапсырып, сабаққа сәттілік тіледі. Одан әрі оқушылар бекеттерге барып тапсырмалар орындады.. Осындай жұмыстарды сабағымда көбірек қолдансам қабілеті төмен оқушылардың өзі де сабаққа қатысатынын байқадым . Топтық жұмыстарға тапсырмалар берген кезде оқушылар бірлесіп жұмыс жасауда дағдыланып келе жатқанын байқадым. Сабақ бүгінгі жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар қоя отырып және "ия","жоқ"ығуымен қорытындылады.

Бізге берілген бақылаудағы А , В ,С оқушылар жақсы жұмыс жасады.



© 2010-2022