- Преподавателю
- География
- 9-сынып бойынша сабақ жоспары
9-сынып бойынша сабақ жоспары
Раздел | География |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Джумашев Б.Б. |
Дата | 24.01.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Батыс Қазақстан облысы, Тасқала ауданы, Ақтау ауылы
Ақтау орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы
Ашық сабақ
«Орталық Қазақстан экономикалық ауданының ЭГЖ-ы, табиғат жағдайы, ресурстары, халқы »
Өткізген: География пәні мұғалімі
Джумашев Б.Б.
Ақтау-2013/2014 оқу жылы
Бекітемін:__________________ _________
Мектептің оқу ісінің меңгерушісі күні
Сабақтың тақырыбы: Орталық Қазақстанның ЭГЖ-ы, табиғат жағдайлары, ресурстары, халқы
Сынып: 9
Мақсаты: Орталық Қазақстан экономикалық ауданының экономикалық-географиялық жағдайы, табиғат ресурстары, халқы, шаруашылығы туралы қосымша деректерді, картаны, оқулық текстін пайдалана отырып,оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру.
Нәтижесі: Орталық Қазақстан экономикалық ауданының экономикалық-географиялық жағдайы, табиғат ресурстары, халқы туралы түсініктері қалыптасады.
Пән аралық байланыс: Химия, Экология.
Курс аралық байланыс: 7сынып, 8сынып.
Сабақтың көрнекілігі: 9-сыныпқа арналған атлас карта, дидактикалық материалдар, интерактивтік тақтаны пайдалану, интернет слайдтары қосымша ізденіс материалдары.
Қолданылатын әдістер: «Қатайша ет», «Жуан, жіңішке сұрақтар», «РАФТ».
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру бөлімі-2мин;
II. Үй тапсырмасын тексеру-8мин;
III. Жаңа сабақты меңгеру-20;
IV. Жаңа сабақты бекіту-10мин;
V. Үйге тапсырма беру-1мин;
VI. Бағалау-4мин.
Үй тапсырмасын тексеру(«ұшақ ұшыру» арқылы):
-
Қай э.а. Өзбекстан, Қырғыстан, Қытаймен шектеседі?
-
Кәсіпорынның мамандануы дегенді қалай түсінесің?
-
Маманданудың қалыптасуы үшін қандай жағдайлар керек?
-
Маманданған саланың дамуы үшін тағы қосымша керек. Қосымша деген не?
-
Қалай ойлайсың табиғи ресурстар аз жерде кәсіпорын салу дұрыс шешім бе? Мұндай жағдайда қандай келеңсіз жағдайлар туындайды?
-
Қай э.а. географиялық орналасуы шет елдермен байланысуға қолайсыз?
Жаңа сабақты меңгерту:
І. «Қытайша ет» әдісі арқылы тақырыпты меңгереді. Жұптар постер салып, соны презентациялайды.
1жұп.
ЭГЖ және табиғат жағдайы
2жұп.
Табиғат ресурстары
3жұп.
Халқы
Жаңа сабақты бекіту:
-
«Жуан, жіңішке сұрақтар қою». Оқушылар тақырып бойынша бір-біріне бір жіңішке, бір жуан сұрақтан қояды.
-
«РАФТ» әдісі. Рөл, аудитория, формат, тақырып.
Рөлді жұптарға өзім беремін. Теміртау, Шахтер, Ертіс-Қарағанды каналы
Мысал ретінде оқушыларға оқып беру, түсіндіру.
Рөл
Аудитория
Формат
Тақырып
Мұғалім
Оқушылар
Сабақ
Орталық Қазақстан
Үйге тапсырма беру:
-
§20 Орталық Қазақстан экономикалық ауданының ЭГЖ, табиғат жағдайы мен ресурстары, халқы. Оқып келу.
-
Кескін картаға Орталық Қазақстанның басты қалаларын түсіру.
Бағалау.
Жұптар бірін бірі бағалайды. Келесі критерилерге сүйеніп.
Бағалау парақшасы
Үй жұмысы
«Қытайша ет»
«Жуан, жіңішке сұрақтар»
«РАФТ»
-
қатыспады, + белсенді қатысты.
Кері байланыс парағы. Оқушыларға сабақ соңында таратылады.
Сабақтың ұнаған тұсы
Ұнамаған тұсы
Өзгертуді қажет етеді.