- Преподавателю
- География
- ҚМЖ Қазақстанның пайдалы қазбалары 8-сынып
ҚМЖ Қазақстанның пайдалы қазбалары 8-сынып
Раздел | География |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Ундаганова Г.Р. |
Дата | 21.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сыныбы: | 8 б сыныбы | Жасенова Айжан Ғалымжанқызы | |||
Сабақтың тақырыбы: | Қазақстанның пайдалы қазбалары | ||||
Мақсаты : | Қазақстанның негізгі қазба байлықтарының кен орындарымен танысып, олардың ерекшеліктерін түсіну. | ||||
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | ||||
Күтілетін нәтижелер: | Қазақстанның негізгі қазба байлықтары туралы толық мағлұмат алады. Критерий бойынша бағалауды үйренеді. | ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | топтық жұмыс, «Күрделі сынақо», презентациялау, «Рөлге ену» «Байланысын тап» | ||||
Сабақ барысы: | |||||
Сабақ кезеңдері: | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||
Кіріспе
| 5мин | 1. Тұлғааралық байланысты орнату. 2. Сыныппен амандасу. 3. Сыныптқа тапсырма: «Сәйкестендіру» таулар мен биік шыңдарын.
Тақтаға дұрыс жауабы шығып, топтардың дұрыс жауаптары тексеріледі. | -мұғаліммен сәлемдесу; - кезекшілік қызметін атқару; - сабаққа зер салу Оқушылар дәптерге таулар мен биік шыңдарын сәйкестендіріп жазады. | ||
Тұсаукесер
| 5мин |
(Бор, көмір, магнит, аллюминий арқылы)
| Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашуы тиіс.
| ||
Негізгі бөлім | 20 мин | Бөлінген топтарға әдістер арқылы қорғап түсіндіру тапсырмасы беріледі. Топтық жұмыстар
| Әр топ бір-бірінің жұмысын формативті бағалап отырады
| ||
Қорытынды | 15 мин | Тақырыпты қорытындылау үшін «Күрделі сынақ 5- 5-1» әдісі қолданылады.
Бағалау. Оқушыларды бағалау үшін топ басшыларына бағалау критерилері ұсынылады. Қортынды баға топ басшысы мен мұғалімнің қойған ұпай сандары есептелініп, жалпы жоғары балл 12 балдық шкаламен есептелінеді.
Кері байланыс: Кері байланыс үшін тақырыпппен байланысы бар «Байланысын тап» әдісі ұсынылады.
Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу, кескін картаға Қазақстанның пайдалы қазбаларын салып келу | Бұл әдісте оқушылар бүгінгі өткен тақырып бойынша 5 сөйлем, 5 сөз, бір сөз жазып қорытындылайды.
Топ басшысы өзінің тобындағы оқушыларды бақылап отырып, сабақтың әр кезеңінде критерий бойынша бағалап отырады.
Бұл әдісте оқушылар берілген суреттерді сабақпен байланыстырып, өз ойларын ортаға салады., |