- Преподавателю
- География
- Қазақстанның аласа таулары (8-сынып)
Қазақстанның аласа таулары (8-сынып)
Раздел | География |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | АУКЕБАЙ ?.А. |
Дата | 18.10.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Қысқа мерзімді жоспарлау
Сабақтың тақырыбы: Аласа таулар
Мақсаты: Оқушы сабақта жазық, ойпат, үстірт, қырат ұғымдарын пайдалануды үйренеді, теорияда алған білімдерін өмірде, және карта беттерінде қолдана алады.
Күтілетін нәтиже: Оқушы:
1. «Сарыарқа (Қазақтың ұсақ шоқысы)», «Мұғалжар», «Маңығыстау таулары», сияқты қазақ дадаласындағы аласа тауларды сипаттап бере алады ;
2. Аталғаны аласа таулардың географиялық орнын анықтап картадан көрсете алады.
3. Аталған аласа таулардың жер бедері, биіктіктері, тау жынысына, гидрологиясына анықтама бере алады.
Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта
Уақыт (мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушы әрекеті
модульдер
-
Ынтымақтастық психологиялық ахуал туғызу «Банан» -ойын (2 мин)
«Шаттық шеңбері »
Бүгінгі сабақта бір -біріне жақсы тілектер тілу ойынды ойнатады, оқушылардың зейінін көтеру, сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында
/Топта орындарын да біріне тілек айту/
Ойын ойнайды
ЖЕ
-
Топқа бөлу (2 мин)
«Санау » тәсілмен топқа бөледі (1.2.3)
Үш топқа бөлініп отырады
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
-
Тақырыпқа шығу
Мақсат қою
(2 мин)
Электрондық оқулықтан үзінді. Оқушыларға сұрақ:
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай қалай ойлайсыздар?
Сабақтың мақсатын қояды
АКТ, СТО,
-
Мәтінмен жұмыс
(5минут)
1.Топ.
Сарыарқа
2.Топ
Мұғалжар
3топ
Маңғыстау
4топ
Мәтінді оқып меңгереді топта талдайды
ЖЕ, СТО
-
Жаңа тақырыптан алған мәліметті
Постерге салып ұсыну
(15мин)
Бағыт бағдар беру
Тапсырма (мәтінмен жұмыс):
Критерий бойынша
Бағалау. 2жұлдыз 1ұсыныс
«Постерге түсіреді»
Топта талдайды,
Пікір алмасады
Жұмысты «Топ мүшелері қорғай және оны картадан көрсетеді»
СТО, ДО, Көшбасшылық,
Талантты дарынды балалар мен жұмыс Көшбасшылық
-
Бекіту. Синтездеу,
(10 мин)
-
Нысандардың орналасу сәйкестігін табу арқылы бекітеді
-
Шығармашылық жұмыс
Кескін картаға түсіреді
Екі тауды салыстырады ұқсастықтарымен айырмашылықтарын жазады
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
-
Бағалау (3 мин)
Стикер арқылы бағалау
2жұлдыз 1ұсыныс
Аттарын жазып бағалайды
ОүБ және ОБ Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, диалогты оқыту