Ашық сабақ тақырыбы: «Жергілікті жердің карапайым планын түсіру» 6 сынып

      Тақырыбы: «Жергілікті жердің карапайым планын түсіру» Пәні :физикалық география Сыныбы: 6       Пән мұғалімі: Сарсенова Баян Оразбаевна     2014-2015 оқу жылы                         6 «А»,  «Ә» сыныптарының сабақ жоспары. Сабақ тақырыбы:Жергілікті жердің карапайым планын түсіру Сабақтың мақсаты. Жергілікті жерді планға түсіру әдістерімен таныстыру, олардың негізгі ерекшеліктерін керсету. Планды оки білуге, шартты белгілермен жұмыс істеуге жаттықтыру. Құрал-жабдықтар. Планшеттер, тұсбағар, тр... Айнала нысаналау Айналып шығу         Тапсырмаорындалыпбіткенсоңкойылатынсұрактар. 1.  Жергіліктіжердіңпланынтүсірукезіндеосыекіәдістіңқайсысынпайдаланғанколайлы? 2.  Мектептенүйіңедейінгіжолды, жергіліктіжердікескіндеудікайәдіспенплангатүсірередін? Себебінтүсіндір. Үйгетапсырма. §10. Топографиялыкдиктант. Жазугадайындьщжұмысынеңалдымен, шарттыбелгілердіокыпүйренуденбастаймыз. Сондыктандажиырмашактыгеографиялыкнысандардыңшарттыбелгілеріндәптергетүсіріпкелу. Сабақ  қортындылау: Сабақ бағалау:                                     ...
Раздел География
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ тақырыбы:«Жергілікті жердің карапайым планын түсіру» 6 сынып


Тақырыбы:

«Жергілікті жердің карапайым планын түсіру»

Пәні : физикалық география

Сыныбы: 6




Пән мұғалімі: Сарсенова Баян Оразбаевна



2014-2015 оқу жылы




6 «А», «Ә» сыныптарының сабақ жоспары.

Сабақ тақырыбы:Жергілікті жердің карапайым планын түсіру

Сабақтың мақсаты. Жергілікті жерді планға түсіру әдістерімен таныстыру, олардың негізгі ерекшеліктерін керсету. Планды оки білуге, шартты белгілермен жұмыс істеуге жаттықтыру.

Құрал-жабдықтар. Планшеттер, тұсбағар, транспортирлер, рулеткалар, кестелер. Жергілікті жердің планы.

Техникалық құрал: интерактивтi тақта

Сабақ барысы.

Жаңа материалды окып үйрену жоспары.

1. Жергілікті жерді кескіндеу әдістері.

2. Айнала нысаналау өдісі.

3. Қималар өдісі.

4. Көлденең сызыктар әдісі.

5. Айналып шығу өдісі. Сыныпта істелетін жұмыс.

1. Окулыктағы "Жергілікті жердің карапайым планын түсіру" такырыбы түсіндіріледі.

2. Окушыларға планға түсіретін жерлері туралы мәліметтер беріледі. Мұғалім оны кандай әдіспен түсіру керектігін түсіндіреді.

3. Планшет план сызуға дайындалады.

4. Сынып топка бөлінеді.

Жергілікті жердегі жұмыс.

Әр топ алдын ала белгіленген орындарына түрып, жергілікті жерде келесі жұмыстарды жасайды.

1. Планшетті бағдарлау.

2. Өзі тұрған жерін белгілеу.

3. Бағытты аныктау. Тұсбағарды пайдалана отырып, солтүстік багытты аныктап планшетке түсіре, көзге керінетін нысандарға бағыт сызыктарын жүргізу нәтижесінде азимутты пайдалануға тура келеді.

Азимут дегеніміз - солтүстік бағыт пен белгілі бір нысанға бағытталған 0° пен 360° аралығындағы бұрыш.

4. Планшетке нысаналау сызғышын койып, сызғыштың жоғары кырын өзіміздің планда бейнелейік деген жергілікті заттарға каратып бағыттаймыз да, планшеттегі әрбір нысанға нысаналау сызығын бағдарлаймыз, енді өзімізге белгілі өлшеу әдістерінің бірімен өлшеу жұмыстарын жүргіземіз.

5. Ең алыстағы нысан (ағаш, үй, көл, т. б.) планшетте керсетілгендей етіп масштаб алу керек. Өлшенген кашықтықты масштабты пайдалана отырып түсіреміз.

6. Нысандарды шартты белгімен белгілейміз, түрлі түсті карындашпен бояймыз.

Осы ретпен окушылар өздерінің таңдап алган әдістері бойынша жергілікті жердің карапайым планын түсіреді.

Жұмыстың соңында планшет мұғалімге тапсырылады.

Келесі орындалатын тапсырма.

Айнала нысаналау едісінің айналып шығу өдісінен айырмашылыктарын аныктап, кестені толтыр.

Айнала нысаналау

Айналып шығу


Тапсырмаорындалып біткен соң койылатын сұрактар.

1. Жергіліктіжердіңпланынтүсірукезіндеосыекіәдістіңқайсысынпайдаланғанколайлы?

2. Мектептенүйіңедейінгіжолды, жергіліктіжердікескіндеудікайәдіспенплангатүсірередін? Себебінтүсіндір.

Үйгетапсырма. §10.

Топографиялыкдиктант. Жазугадайындьщжұмысынеңалдымен, шарттыбелгілердіокыпүйренуденбастаймыз. Сондыктандажиырмашактыгеографиялыкнысандардыңшарттыбелгілеріндәптергетүсіріпкелу.

Сабақ қортындылау:

Сабақ бағалау:











© 2010-2022