• Преподавателю
  • География
  • География пәнінен сабақ жоспары 9сынып Қазақстан әлем картасында, экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекттік құрылымы. 10 сынып Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

География пәнінен сабақ жоспары 9сынып Қазақстан әлем картасында, экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекттік құрылымы. 10 сынып Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

Пәні:География Сыныбы: 10 «А» Сабақтың тақырыбы:Түркі тілдес елдердің шаруашылығы   SMART мақсаты:   Түркі тілдес елдердің шаруашылығы туралы сабақ көлемінде топтық жұмыс арқылы білімдерін жүйелеу,түркі елдерінің шаруашылығының дамуы мен қалыптасу кезеңдеріне,дамыған салаларына сипттама беруді жүзеге асыру   Білу:Түркі тілдерінің шаруашылығы жайлы білу(барлығы) Түсіну:Түркі елдерінің географиялық орнын білу(көпшілігі). Қолдану:Түркі елдерінің шаруашылығын талдау жасау арқылымамандану салаларын айта алу(кейбіреуі).  Жұмыстың қандай түрілері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп,олардың ойлауына барынша ықпал жасайды.  Диалогтік оқыту арқыл топтағы талқылауды ұжымдастырамын  Оқушылардың пікірлесуі үшін арнайы тапсырмалар беремін.Жеке пікірлер айтуға  ықпал жасаймын.Оқушылардың  тақырып жөнінде ой-пікірі.көзқарасы тыңдалады(топтық жұмыс) Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?  Оқушыларды бағалауда.жасалған жеке жұмыс үшін өзін-өзі және өзгені бағалауын мән беремін,критералдыбағалауды пайдаланамын.Екі жетістік,бір ұсыныс айту Сыныптағы барлық оқушыларды (талантты және дарынды,жас ерекшеліктеріне сәйкес) жұмысқа қалай тартасыз? Жұмысты ерте орындап болған оқушыға қосымша тапсырма беріледі,жас ерекшеліктеріне сәйкес беріледі.  Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған мәселелердің барлығын олардың үйретілгенін қайдан білесіз? Оқушылардың берілген тапсырмалар бойынша жоба қорғауларынан,бағалау парағы арқылы анықтауға ,оқушылардың сұрақтарға жауап беру   мен күткен нәтижеге жеткенін анықтауға болады.                                       Сабақ барысы   Уақыт Мұғалім  іс-әректі Оқушының іс-әрекеті Ресурс Ұйымдастыру 3 мин.Кіріспе Сәлемдесу,түгелдеу.Назарларын сабаққа аудару.Топтық жұмысқа оқушыларды бейімдеу.топ ережесін еске түсіру.Ретімен санау арқылы 2 топқа бөлемін Оқушыларды топтық жұмысқа тарту.оқушыларды 2 топқа бөлу Топ сандар 1- топқа,жұп сандар,2- топқа отырады    Түсаукесер 2 мин Оқушыларды сабақтың мақсатымен,тақырыбымен таныстыру. Оқушылар дәптерлеріне күннің реті ...
Раздел География
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат rar
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні:География

Сыныбы: 10 «А»

Сабақтың тақырыбы:Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

SMART мақсаты:

Түркі тілдес елдердің шаруашылығы туралы сабақ көлемінде топтық жұмыс арқылы білімдерін жүйелеу,түркі елдерінің шаруашылығының дамуы мен қалыптасу кезеңдеріне,дамыған салаларына сипттама беруді жүзеге асыру

Білу:Түркі тілдерінің шаруашылығы жайлы білу(барлығы)

Түсіну:Түркі елдерінің географиялық орнын білу(көпшілігі).

Қолдану:Түркі елдерінің шаруашылығын талдау жасау арқылымамандану салаларын айта алу(кейбіреуі).

Жұмыстың қандай түрілері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп,олардың ойлауына барынша ықпал жасайды.

Диалогтік оқыту арқыл топтағы талқылауды ұжымдастырамын

Оқушылардың пікірлесуі үшін арнайы тапсырмалар беремін.Жеке пікірлер айтуға ықпал жасаймын.Оқушылардың тақырып жөнінде ой-пікірі.көзқарасы тыңдалады(топтық жұмыс)

Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?

Оқушыларды бағалауда.жасалған жеке жұмыс үшін өзін-өзі және өзгені бағалауын мән беремін,критералдыбағалауды пайдаланамын.Екі жетістік,бір ұсыныс айту

Сыныптағы барлық оқушыларды (талантты және дарынды,жас ерекшеліктеріне сәйкес) жұмысқа қалай тартасыз?

Жұмысты ерте орындап болған оқушыға қосымша тапсырма беріледі,жас ерекшеліктеріне сәйкес беріледі.

Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған мәселелердің барлығын олардың үйретілгенін қайдан білесіз?

Оқушылардың берілген тапсырмалар бойынша жоба қорғауларынан,бағалау парағы арқылы анықтауға ,оқушылардың сұрақтарға жауап беру мен күткен нәтижеге жеткенін анықтауға болады.


Сабақ барысы

Уақыт

Мұғалім іс-әректі

Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

Ұйымдастыру 3 мин.Кіріспе

Сәлемдесу,түгелдеу.Назарларын сабаққа аудару.Топтық жұмысқа оқушыларды бейімдеу.топ ережесін еске түсіру.Ретімен санау арқылы 2 топқа бөлемін

Оқушыларды топтық жұмысқа тарту.оқушыларды 2 топқа бөлу Топ сандар 1- топқа,жұп сандар,2- топқа отырады

Түсаукесер

2 мин

Оқушыларды сабақтың мақсатымен,тақырыбымен таныстыру.

Оқушылар дәптерлеріне күннің реті мен сабақтың тақырыбын жазып алады.

Интер.тақта

Негізгі бөлім 25 минут

Түркі тілдес елдермен таныс екенін білу мақсатында ББҰ кстесінің білемін;Білгім келеді бағанын толтыру

1-қадам.Топтық жұмыс

1-топ

ОртаАзиядағы түркі тілдес елдердің дүние бөлігіндегі және тарихи географиялық орны

2Экономикалық -географиялық жағдайының ерекшелігі

3.Аймақтағы әкімшілік бөлінуі

4.Табиғаттағы,табиғат ресурстары

5.Туристік обьекті 6. Халқы

7.Шарашылығы.Өнеркәсіп пен ауыл шарушылығының саланың құрамы,даму бағыттары.Көлік қызмет көрсетуІшкі экономикалық айырмашылықтары.Ірі қалалары

8.Сыртқы экономикалық байланыстарыҚазақсанмен өзара қарым-қатынастары

1.Оқушылар білімімен бөоліседі Топтық ереже бойынша топ мүшелері өз жұмыстарын атқарады




Оқушылар критери арқыл бағаланады2 жетістік,1 ұсыныс арқылы топтар бірін-бірі бағалайды






Жұмыс парағы







2-топ

Кавказ,ресей,Қытай мемлекеттеріндегі түркі тілдес елдер

Бағалау

Крийтеримен бағалау

2-қадам

Жеке және топтық жұмыс

Географмялық саясаты

Тақырыпқа байланысты әр топ өз тапсырмалары бойынша не білетіндерін пайдалана отырып,формативті бағалау.

3-қадам.Топтық жұмыс.

Шығармашылық жұмыс

Әр топ жұмыс дәптеріне.кскін картаға түркі тілдес елдердің шекараларын түсіру



Әр топ жұмысын қорғайды.

2-қадам бойынша жұптас, топтас бойынша бір-бірімен ой бөлісу(бармақпен бағалау)

3-қадам бойынша оқушылар ұтымды,құнды жауап берген топ мүшелерін бағалау 1 тілек арқылы бағалайды.


Оқулық,кеспе қағаз



Жұмыс дәптер



О.Ү.Б

7мин

4-қадам.Қорытынды

Топ ішіндегі жүргізілген жұмыстар туралы сыртқы,ішкі бақылаушыларды сөйлету

«Сабақтан алған әсерін»рефлексия жазбаша және ауызша,баяндау ұсынылады.

Сабақты қорытындылау мақсатында алған әсерлерімен бөлінеді,ұсыныс тастайды.

Үйге тапсырма

2 минут

Үйге тапсырма:

Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады


10 «А»сынып оқушысы --------------пәніне арналған 1 күндік жұмыс парағы.

Сабақ тақырыбы:§ 5.Қазақстан әлем картасында,эконмикалық-географиялық жағдайы және мемлекеттік құрылысы.

Сабақтың мақсаттары:Жұмысты орындау барысында талап етілетін ерекшеліктер:


  1. Шарт:.................................................................................................................

  2. Шарт:..................................................................................................................

  3. Шарт:.................................................................................................................

жеке жұмыс.1 күндік жұмыс парағына бүгінгі тақырып жайлы өз ойларыңды түсіріңдер.

Қазақстан экономикасы бұған дейін не білесіңдер?

ББҮ толтыру

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім



  1. Қадам.Топтық жұмыс

  1. топ:Қазақстанның экономикалық-географиялық жағдайына сипаттама беріңдер

  2. топ:Қазақстанның ТМД елдерімен интеграциясын сипаттаңдар.Интеграция дегеніміз не? Түсіндіру

  3. топ:Қазақстанның әлем картасындағы алатын орнына баға беріңдер.

  4. топ:Қазақстан аумағы арқылы өтетін жолдарының экономикалық үшін қандай маңызы бар?

Талдау,картадан көрсетіп түсіндіру.--------

-----------

Бағалау.(критериймен бағалау)

  1. қадам.Топтық жұмыс.

Басқыш тапсырмалары

(Өз ойларыңды жұмыс парағына түсіріңдер)

Басқыш тапсырмалар.

  1. топ.Қазақстанмен шектесетін мемлекеттерді кескін картаға түсіріп,шектесудің тиімді және тиімсіз жақтарына баға беріңдер.

  2. топ.Қазақстанның мемлекеттік құрылысына сипаттама беру.

  3. Топ.Облыстың басты ресурсы-бұл оның экономикалық-географиялық жағдайы деген пікірге қалай түсінесің?

Көзқарастары

  1. топ.Картадан Қазақстанның Еуразия материгіндегі орнын көрсетіп,оның өзіндік ерекшеліктеріне сипаттама беру

Бағалау.(Формативті бағалау)

Бағдаршам.2 шет.1 ұсыныст.б

  1. қадам. Топтық жұмыс.

«Галереяға саяхат» ойыны арқылы әр топ мүшелері өздері орындаған жұмыстарын іліп,сол деректерді талдап,өз ойларын жазып түсіндіреді.

ББҮ толтыру

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім



  1. қадам.Қорытынды:

Сабақ рефлексиясы:

Ұнады:.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Қиын болды:......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Тілегім:......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

© 2010-2022