География пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары 6 сынып Ауа райы, климат

Раздел География
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат rar
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ШҚО Үржар ауданы Қаракол ОМ Темербаев Ерлан И. география пәні мұғалімі

Сабақ өтілетін күн:


Сабақтың реті, сыныбы:

2 сабақ 6 «А»

Сабақ тақырыбы

Ауа-райы, климат

Сабақтың мақсаты

Ауа-райы мен климат элементтерін білу арқылы болжау жасау, оны тұрмыста пайдалана білу.

Сілтеме

6 сынып «Физикалық география»

Оқыту нәтижелері

Ауа-райы және климат элементтерін біліп болжау жасайды,ерекшеліктерін салыстыра алады, ынтымақтаса отыра талдайды, ортақ бір ой атады.

Түйінді идея

Оқушылардың сыни тұрғысынан ойлауын дамыта отырып, болжай білу

Модульдер

-оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,

-сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,

-оқыту үшін бағалау жіне оқуды бағалау,

-оқытуда АКТ пайдалану,

-талантты жіне дарынды балаларды оқыту,

- оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу,

- оқытудағы басқару және көшбасшылық

Әдіс -тәсілдер

Достық шеңбері, «1,2,3,4» әдісі, «Репортер», «Миға штурм», «Оқып алда жаз», постер құрастыру, «Неге? Қалай?», «SMS», Сергіту сәті, «Түртіп алу», ЖИГСО, «Ыстық орындық», «Ортадағы қорапшаға сұрақ», «Бағалау парақшасы», Кері байланыс, «Білім ағашы», ЭССЕ, формативті бағалау

Ресурстар

Оқулық, атлас, АКТ, постер,карта т.б.

Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Қызығушылықты

ояту

( 10 мин)

Достық шеңбері ; «Досым саған бүгінгі күнге сәттілік тілеймін»

Оқушыларды шеңберге тұрғызамын

«Досым саған бүгінгі күнге сәттілік тілеймін» деп қол алысады

Сөзбен ынталандырып отыру

Топқа бөлу: «1,2,3,4» әдісі

1,2,3,4-ке санауды ұсынамын

1,2,3,4-ке санай отырып топқа бөлінеді.

1топ «Экваторлық»

2 топ «Тропиктік»

3 топ «Қоңыржай»

4 топ «Арктикалық»


«Репортер» әдісімен үй тапсырмасын тексеру

Микрофон ұсынамын

Әр топтан1 оқушы шығып басқа топқа барып сұқпат алады.

Мадақтау

«Өте жақсы»

Не жайлы тақырып өтетінін «Миға штурм» әдісі мен анықтау

«Ауа-райы» видеоролигін қосып оқушылардан бүгінгі өтетін тақырып не жайлы болатынын сұраймын

Оқушылар өз ойларын атады?

Мадақтау

«Жарайсыңдар»





Мағнаны ашу

(25 мин)

Негізгі ұғымды білу үшін «Оқып алда жаз» әдісі

Ауа-райы дегеніміз не? Оның қандай элементтері бар?

1 тақырыпшаны оқиды, негізгісін жазады?

Мадақтау

«Өте жақсы»

«Ауа массалары» постерін құрастыру

Топтын аттарын неге осылай аталғанын сұрап, соған байланысты тапсырма беремін

Ауа массалары екнін айтып, постер құрастырады. Қорғайды

«Бағдаршам»

«Неге? Қалай?» әдісімен анықтау

«Ауа-райын болжау» Неге? Қалай? кестесін ұсынамын

Оқушылар ауа-райын неге және қалай болжайтынын талқылап жазады

«Бас бармақ»

«SMS» әдісімен ауа райын болжау картасын оқу

112 ден келген смс деп А4 парақшасын ұсыну

Болжау картасын құрастырып баска топқа смс ретінде жібереді. Екінші топ оқып ауа-райын болжайды

3 шапалақ,

2 шапалақ,

1 шапалақ.

Сергіту сәті

«Әлқиса» видеоролигі

Карап қайталап билейді

«Жарайсыңдар» жақсы биледіңдер

«Түртіп алу» әдісі

Климат, климат элементтері дегеніміз не?

1 тақырыпшаны оқиды, терминді жазады.

Мадақтау

«Жарайсыңдар»

ЖИГСО әдісімен тақырыпты талдау

1Климаттың ендікке байланыстылығы, 2. Климатқа мұхит пен теңіздің әсері. 3. Климатқа жер бедерінің әсері.

4. Климатқа адамның әсері

Жаңадан құрылған топқа барып берілген тақырыпшаны талқылап, өз тобына келіп тақырып бойынша айтып түсіндіреді.

Критерий бойынша бағалау



Ой толғаныс

(5мин)

«Ыстық орындық» әдісімен бүгінгі білгенімізді анықтау

Ортаға орындық қоямын

Орындыққа отырған балаға тақырып төнірегінде сұрақ қояды

Қол шапалақтау

«Ортадағы қорапшаға сұрақ»

Берілген сұрақтарды қорапқа саламын

1 сұрақтан жазып береді

«Жарайсыңдар»

Бағалау

( 2 мин)


Белсенді қатысқан оқушыларды атап бағаларын айтамын

Топ басшылары критерилер бойынша бағалауымен таныстырады

Қол шапалақтау

Кері байланыс

( 2мин)

Бүгінгі сабақ үнады ма?, Несімен ұнады?

Стикер таратам, жазғандарын бүгіңгі тақырыпты қаншалықты деңгейде игергені бойынша жапсырыун айту

Жазғандарын оқып , «Білім ағашына» жабыстырыды.

Қол шапалақтау

Үйге тапсырма

( 1мин)

ЭССЕ «Менің шетелдегі досыма хат» , кескін картаға климаттық белдеулерді толтыру

Атлас 27 бет, кескін карта 11бет

Үй тапсырмасын жазып алады



© 2010-2022