Қазақстанның мал шаруашылығы - (9 класс)

Раздел География
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Маңғыстау облысы

Мұнайлы ауданы

№ 9 орта мектеп

География пәні мұғалімі: Кереева Мадина Онайбаевна

8701 157 58 82

Қазақстанның мал шаруашылығы

Қазақстанның мал шаруашылығы - (9 класс)

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Қазақстанның мал шаруашылығы туралы білім қалыптастыру, оқулық, карта, қосымша материалдарды пайдалану, өзіндік жұмыс жасай білуге, ойлау қабілетін дамытуға үйрету. Өз ойларын еркін айтуға тәрбиелеу.

Белсенді оқытула қолданылатын әдіс-тәсілдер, модулдер:

ОмОЖТ: Топтарға бөлу, диалогтік оқыту.
СТОҮ: Ой қозғау, мозайка, кластер, SWOT.
ОмОАКТП: бейне сюжет, ғаламтор желісі.
ТжДБО: тапсырмалар беру.
ОүБжОБ: формативті бағалау, кері байланыс.

Дереккөздер: Оқулық, карта, бейне сюжет

Күтілетін нәтиже: Оқушылар алынған теориялық білімдерін сын тұрғысынан анықтайды, талдайды, сипаттайды.Қазақстанның мал шаруашылығы туралы жаңа білімді меңгереді.

Топтық жұмыс нәтижелері: Бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде оқушылар топтағы жұмыстарын көрсете алады, әрбір оқушы білімін толықтырады.

Уақыты

Мұалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасады.Сыныпты ұйымдастырады.Оқушылар көңіл-күйін сұрайды

Сәлемдеседі.Бір-біріне ізгі тілектер айтады. Психологиялық ахуал қалыптасады

3 минут

Топқа бөлу.

Оқушыларды мозайка әдісі арқылы төрт түлік мал атымен төрт топқа бөледіҚазақстанның мал шаруашылығы - (9 класс)

Тыңдайды, қима қағаздарды құрастыра отырып топтасады.

5 минут

Қызығушылығын ояту.

Интерактивті тақтадан қазақтың төрт түлік малы бейне сюжетін көрсетеді.

Оқушылардың жаңа тақырыпты ашады, мақсатын айқындайды


15 минут

Мағынаны тану. Кластер

Мұғалім мәтінді төрт топқа бөліп береді. Ғаламтор желісіне қосылып, қосымша мәліметтер жинауды тапсырадыҚазақстанның мал шаруашылығы - (9 класс)

Оқушылар әр топ өзіне тиісті тақырыпшаларды оқып, ғаламтордан қосымша мәліметтер алады. Кластер әдісі арқылы тақырыпаралық проблемаларға өзара байланыс орнатады




10 минут

Ой толғаныс. «SWOT» кестесі.Мұғалім кестені толтыруды тапсырады.

Артықшылығы

Кемшілігі

Өзгеріс енгізу

Қауіп төнуі

Оқушылар кестені толтырады. Жақсы жазылған түйін сөздерін топтарға оқып береді. Білімін жүйелейді, жинақтайды, талдау жасайды

5 минут

Бағалау.

Формативті бағалау

Қазақстанның мал шаруашылығы - (9 класс)

Топаралық бағалау. Малдардың суреті арқылы бағалайды.

Түйе -өте жақсы

Жылқы - жақсы

Сиыр - тамаша

2 минут

Кері байланыс. Алма ағашы.

Оқушылардың тапсырманы қалай игергендігін түсіну үшін кері байланыс күтеді. Жасыл алма - жақсы түсіндім.

Сары алма - түсіндім.

Қызыл алма - түсінбедім.

Оқушылар алмаларды ала отырып, екі жұлдыз-бір тілек арқылы рефлексия жазады



© 2010-2022