Ашық сабақ. Италия 11 класс

Раздел География
Класс 11 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



Ө.А.Жолдасбеков атындағы № 9 лицей



АШЫҚ САБАҚ





Тақырыбы: ИТАЛИЯ

Ашық сабақ. Италия 11 класс



Мұғалім: Наушабаева Д.С

Өткізілген сынып: 11 фмк 1



Шымкент 2015 ж

Сабақтың тақырыбы:Италия.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік - Италияның мемлекеттік құрамы мен құрылымы, табиғат жағдайлары мен ресурстары, халқы туралы білім беру. Италия аумағының құрамы және экономикалық-географиялық жағдайы, геосаяси жағдайы, табиғат жағдайының басты ерекшеліктері, табиғат ресурстарының түрлері, табиғи ортаны қорғау шаралары, халқы туралы мәліметтер беріп, білік-дағдыны қалыптастыру.

Дамытушылық - оқулық материалдары мен тақырыптық карталар көмегімен Италияның табиғат жағдайының шаруашылықты дамытуға әсеріне, табиғат ресурстарының негізгі топтарына, табиғат қорғау шараларының түрлеріне баға беруге үйрету.

Тәрбиелік - Оқушылардың өз ойларын жеткізе білу, қарым-қатынас жасауды үйрету. Балаларды ұйымшылдыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеті мен географиялық мәдениетін қалыптастыру.

Сабақтың түйінді мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу тәртібі: Италия.мемлекетінің қалыптасу кезеңдерін құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқын анықтайды. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту.

Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:жеке жұмыс, топтық жұмыс.

Сабақтың нәтижесі:

Білу: Мемлекеттің құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқына сипаттама беруді үйренеді, түсініктерін кеңейтеді Топпен жұмыс жасап үйренеді.

Түсіну: Италия мемлекетінің қалыптасу кезеңдерін құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқын сипаттап,ажыратып,түсінеді.

Қолдану: Оқушылар өздігінен білім алуды үйренеді , мәтін бойынша берілген тапсырмаларды ой електерінен өткізіп, талдай алатын болады, өзіндік ой қалыптасады.

Өзіне оқыту үшін бағалау кіретін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек.

Жоспарлау барысында әр оқушының сұраныс-талабын есепке алу:Мақсаттардың орындалуы үшін оқушыларға қолдау, көмек көрсетемін.

Ресурстар мен жабдықтар: оқулық, карта, постер,презентация, интернет материалдары.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастырушылық кезең
1.Сәлемдесу
2.Оқушыларды түгендеу.
3.Оқушыларды топқа бөлу

4.Балалардың назарын сабаққа аудару

ІІ. Үй тапсырмасын тест сұрақтары арқылы сұрау.

1.«Үлкен жетілік» тобы елдеріне кіретін «Орта Еуропа» елдері

А. Швейцария, Дания С. Франция, ГФР

В. Швеция, Исландия Д. Канада, Италия

2. Ұлыбритания мен Францияны қай бұғаз бөліп тұрады?

А. Ла-Манш бұғазы С. Беринг бұғазы

В. Гибралтар бұғазы Д. Па-де-Кале бұғазы

3. Француздар өз елін не деп атайды?

А. Сыртқы пішін С. Саксафон

В. Гексагон Д. Сан қырлы

4. «Бокаж» дегеніміз қандай мағына береді?

А. Шөл С. Батпақ

В. Жасанды орман Д. Саванна

5. Франция халқының діни құрамы.

А. Католиктер С. Протестанттар

В. Проваславтар Д. Мұсылмандар

6. Францияда ірімшіктің неше түрі жасалады?

А. 350 түрі С. 2000 түрі

В. 400 түрі Д. 500 түрі

7. 19-ғасырда қазақтың қай ханшайымы французша таза сөйлеген?

А. Зере ханым С. Бөрте ханым

В. Айғаным ханшайым Д. Айша ханым

8. Жанна Да Арк қай ұлттың батыры?

А. Ағылшын С. Италиян

В. Француз Д. Неміс

9. Францияның оңтүстігінде орналасқан тау.

А. Альпі С. Пиреней

В. Атлас Д. Кавказ

10. Францияны қандай орталық дейміз?

А. Халықаралық туризм С. Сауда орталық

В. Сән орталығы Д. Экологиялық орталық

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

С

D

В

В

А

В

В

В

C

В


«5» - 10-9

«4» - 8-7

«3» - 6

ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары

1. Географиялық орны .Табиғаты мен табиғат ресурстары

2. Елдің пайда болу тарихы. Мемлекеттің құрамы мен құрылымы

3. Туристік объектілері

4. Халқы және мәдениеті

Әр топ оқушылары өздеріне берілген тапсырманы постер жасап қорғайды. Әр топтың дайындалуға 5 минут, қорғауға 3-4 минуттан беріледі.

ІV. Жаңа сабақты қорытындылауға тапсырмалар беріледі. 6-7 мин

«Дұрыс - бұрыс» ойыны

  1. Италияның астанасы - Ватикан. (Рим )

  2. Ел әкімшілік жағынан 20 облыстан тұрады. (94 провинция, 20 облыс)

  3. Елдің оңтүстік -батысында Сицилия, Сардиния аралы бар.

  4. Мемлекеттік құралымы жөнінен 1946 жылдан бері Президент басқаратын Конституциялық Республика.(Парламентті Республика)

  5. Италия халқының саны бойынша шетелдік Еуропада төртінші орында.

  6. Халқының 94%- ы еврейлер. (Италиян)

  7. Рим қаласында ең үлкен мемлекет орналасқан. (Ергежейлі мемлекет - Ватикан)

  8. Аса ірі сөнбеген жанартау. (Этна)

  9. Италияндықтар үшін маңызды рөл, бұл - отбасы.

  10. Италияда «мәңгілік қала» атанған қала - Агуста. (Рим)

  11. Италияндар тамағы негізінен - күріш. (макарон мен жүгері)

  12. Венеция қаласы бір-бірімен қамал арқылы жалғасып 118 аралға салынған және онымен 400 көпір арқылы байланысады.

Рефлексия . Оқушылар өз ұсыныстары мен ойларын стикерлерге жазады.

Үйге тапсырма: Италияны оқу. Төмендегі кестені орындау.

Екі мемлекеттің ЭГЖ салыстыру.

Сұрақтары

Франция

Италия

Ауданы


Көрші мемлекеттер


Халқы


Табиғат ресурстарына бай ма? Қандай түріне бай?


Экономикалық даму деңгейі қандай?


Қандай ұйымдарға мүше?


ЖІІ мөлшері қанша?


Жан басына шаққанда қанша?


Қандай шаруашылық түрі өте жоғары дамыған?


Ғылымды көп қажет ететін дамыған шаруашылық салалары


Әлемге әйгілі .... бар?



р/с

Ф.А.Ж

Тест

5 мин

Постер қорғау

3-4 мин

Дұрыс- бұрыс ойыны

6-7 мин

Қорытынды баға

1


2


3


4


5


6


р/с

Ф.А.Ж

Тест

5 мин

Постер қорғау

3-4 мин

Дұрыс- бұрыс ойыны

6-7 мин

Қорытынды баға

1


2


3


4


5


6



© 2010-2022