Конспект урока по географии на тему Северная Америка (7 класс)

Раздел География
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів з теми

«Північна Америка». 7 клас

Мета: перевірити та оцінити рівень навчальних досягнень учнів; закріпити та поглибити практичні навички семикласників у користуванні картографічним матеріалом; розвивати просторове і логічне мислення, вміння працювати в групі, давати оцінку своїй діяльності та діяльності своїх товаришів; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення географії, самостійність, цілеспрямованість, потяг до дослідницької роботи.

Обладнання: фізична карта світу, атласи, картки із завданнями.

Тип уроку: урок перевірки та оцінювання навчальних досягнень.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Методичні рекомендації

Нижче наводяться завдання для тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів, які відповідають структурі й змісту діючої програми для учнів 7 класу з теми «Північна Америка».

Завдання складаються з десяти тематичних блоків (усних та письмових), які мають на меті перевірити знання учнів щодо конкретних етапів вивчення характеристики материка. Кожен блок відповідає певному розділу або його частині. Діти мають набрати певну кількість балів протягом уроку як під час усних відповідей, так і письмових. Для ефективного оцінювання кожен учень заздалегідь готує в зошиті для контрольних робіт «картку оцінювання» і під час уроку виставляє в ній бали за отримані усні відповіді. Письмові відповіді оцінює вчитель і виставляє підсумковий бал за отримані усні та письмові відповіді. За всю роботу (усі правильні відповіді) учень отримує 51 бал. У переводі на дванадцятибальну систему маємо наступні результати:

51- 45 - 10-12 балів

44-31 - 7-9 балів

30-11 - 4-6 балів

10-5 - 3-2 бали

5 балів і менше - 1 бал.

ІІ. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів з теми «Північна Америка»

І. ФГП материка (письмово, фронтально). Кожен учень за правильну відповідь отримує 1 бал.

1. В якій півкулі лежить Пн. Америка відносно екватора?

2. В якій півкулі лежить Пн. Америка відносно нульового меридіана?

3. Який океан омиває материк із заходу?

4. Який океан омиває материк зі сходу?

5. Які материки найближчі та що їх розділяє?

6. Назвіть крайні точки материка, вказуючи сторони горизонту.

II. Історія дослідження материка (усно, групова робота). Завдання пропонуються лише 1 рядові. У кожного учня за правильну відповідь 1 бал, за неправильну - мінус 1 бал.

1. Хто першим відкрив Пн. Америку? (нормани)

2. Як перекладається назва о. Гренландія? (зелена країна)

3. Коли почалося освоєння та колонізація європейцями материка? (після відкриття Х. Колумба у 1492 р.)

4. Ким вдруге після Х.Колумба була досліджена південна частина материка? (Ернандо Кортеса).

5. Яка експедиція і під чиїм керівництвом пройшла по р.Міссісіпі і вийшла до Великих озер? (французів під керівництвом Де-Ла-Салля, назвала Луїзіаною та проголосила територією Франції).

6. Хто дослідив північно-західну частину материка? (Вітус Берінг, Олексій Чиріков).

7. Хто першим досяг північного полюса?(Роберт Пірі та Фредерік Кук).

8. Як перекладається назва півострова Флорида?(квітучий).

9.Чому корінне населення Пн. Америки називають індіанцями? (помилково назвав Х.Колумб).

10. Переселенці переважно з яких європейських країн освоювали Пн.Америку? (французи, іспанці, англійці).

III. Диктант за географічною картою (фронтально, діти мовчки записують у зошит ті об'єкти, які вчитель показує на карті). Кожен учень за правильну відповідь отримує 1 бал.

1. Аппалачі.

2. Мексиканська низовина.

3. Гудзонова затока.

4. оз. Велике Ведмеже.

5. Кордильєри.

6. Карибське море.

7. Лаврентійська височина.

8. Півострів Лабрадор.

9. о. Гренландія.

10. р. Міссісіпі.

IV. Усне опитування (групова робота). Завдання пропонуються лише 2 рядові. У кожного учня за правильну відповідь 1 бал, за неправильну - мінус 1 бал.

1. Які форми рельєфу відповідають Пн. Американській платформі? (рівнини).

2. Що відповідає області складчастості? (гори).

3. Які форми рельєфу залишив льодовик? (піщані наноси, валуни, пасма, зниження на поверхні, затоплені водою).

4. Де знаходиться сейсмічна область Пн. Америки?(Кольдильєри).

5. Яка найвища точка материка? (г. Мак-Кінлі, 6194м).

6. Назвіть найвищу точку гір Аппалачі? (г. Мітчелл, 2037м).

7. Як називаються глибокі річкові долини у Кольдильєрах? (каньйони).

8. Назвіть найвищий вулкан материка.(влк. Орісаба,5747 м).

9. Якої південної межі досягло зледеніння? (48 градусів пн. ш.).

10.Чому в Кордильєрах багато родовищ рудних корисних копалин? (тому, що магматичні породи Північноамериканської платформи виходять на поверхню).

V. Письмово, фронтально, за варіантами (питання записані на дошці). Кожен учень за правильну відповідь отримує 3 бали.

1. Дайте характеристику гір Кордильєрів. (перший варіант).

2. Як зледеніння змінило рельєф Пн. Америки? (другий варіант).

VI. Клімат. Усне опитування (групова робота). Завдання пропонуються лише 3 рядові. У кожного учня за правильну відповідь 1 бал, за неправильну - мінус 1 бал.

1. В якому кліматичному поясі не лежить Пн.Америка? (екваторіальному).

2. Чим обумовлена велика різниця в температурних показниках між північною та південною частинами материка? (великою протяжністю з пн. на пд.).

3. Які вітри панують на більшій території материка? (західні вітри помірних широт).

4. Як впливають Кордильєри на клімат материка? (затримують опади).

5. Як в Америці називають сильні ураганні вітри? (торнадо).

6. Під впливом яких вітрів знаходиться пд. східна частина материка? (пасати).

7. Перелічіть чинники, які впливають на клімат Пн. Америки. (широта місцевості, підстилаюча поверхня, рельєф, циркуляція атмосфери, течії.).

8. Які течії не сприяють утворенню вологих повітряних мас?(холодні).

9. В якому кліматичному поясі панує полярна ніч?(арктичному).

10.Який кліматичний пояс займає найбільшу територію материка?(помірний).

VII. Клімат. Письмово, фронтально, за варіантами (питання записані на дошці). Кожен учень за правильну відповідь отримує 3 бали. Відповідь - розгорнута.

1. Де випадає найбільша кількість опадів? Чому? (перший варіант).

2.Чому в Пн. Америці виникають торнадо? (другий варіант).

VIII. Внутрішні води (усно, виконує одна половина класу). У кожного учня за правильну відповідь 1 бал, за неправильну - мінус 1 бал.

1. До басейнів яких океанів належать річки Пн. Америки? (Тихого, Атлантичного, Північного Льодовитого).

2. Назвіть найбільше на Землі сховище прісних вод на території материка? (система Великих озер).

3. Назвіть найбільшу річку материка. (р. Міссісіпі).

4. Назвіть найповноводніший у світі водоспад. (Ніагарський).

5. В якій частині материка зосереджена більшість озер? (в північній).

6. Як називається найбільше солоне озеро Пн. Америки? (Велике Солоне озеро).

IX. Природні зони. Цифровий диктант. (письмово, фронтально). На дошці записані природні зони з пн. на пд. Учитель називає тварин та рослини природних зон Північної Америки, їх цифровий код, діти розміщують їх «по домівках» - цифровий код природної зони.

Природні зони

1. Арктичні пустелі - 1

2. Тундра - 12

3. Тайга - 8

4. Мішані і широколисті ліси - 2, 3, 10

5. Перемінно-вологі ліси - 11

6. Лісостеп і степ - 7, 9

7. Напівпустелі і пустелі - 4

8. Саванни - 5, 6

9. Вічнозелені ліси - 13

Тваринний та рослинний світ

1. Вівцебик

2. Олені

3. Опосум

4. Кактус

5. Тапір

6. Ягуар

7. Дикі індики

8. Ведмідь гризлі

9. Змії

10.Тюльпанове дерево

11. Дикобраз

12. Карликові верби

13. Мавпи

X. Населення (усно, відповідає друга половина класу). У кожного учня за правильну відповідь 1 бал, за неправильну - мінус 1 бал.

1.Скільки відсотків становить корінне населення Пн. Америки? (1-2 відсотки).

2. Як сформувалося населення материка? (внаслідок європейської колонізації).

3. Де найменша густота населення? Чому?(на півночі материка тому , що суворі кліматичні умови).

4.Де найбільша густота населення? Чому? (острови Карибського моря та материкова частина Центральної Америки, сприятливі кліматичні умови).

5. Назвіть найбільші країни материка.(США, Канада, Мексика).

6. Де розташовані невеликі країни материка? (на перешийку та островах).

ІІІ. Підсумки уроку.

Учитель нагадує учням порядок оцінювання робіт.

ІV. Домашнє завдання. Повторити план характеристики материка.

© 2010-2022