Конспект урока географии на тему Климат (6 класс)

Конспект урока географии в 6 классе.Тема урока: Климат. Цели урока:  образовательная - сформировать знания учащихся об основных и переходящих климатических поясах; обобщить и систематизировать знания о климате, его изменения по времени; обьяснить причины формирования разных типов климата.Развивающаяся - развивать умения работать с разнообразными источниками информации; навыки работы с географическими картами, атласами и книгой.Воспитательная - воспитывать познавательный интерес к предмету геогра...
Раздел География
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок географії в 6 класі

Тема: Клімат.

Мета: Спрямувати діяльність учнів на:

  • Формувати знання про основні та перехідні кліматичні пояси.

  • Узагальнити та систематизувати знання про клімат, його зміни в часі.

  • Пояснювати причини формування різних типів клімату.

  • Розвивати вміння працювати з різними джерелами знань, навички роботи з картами атласу, підручником;

  • Виховувати інтерес до предмету, толерантне ставлення один до одного.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, атласи, навчально-методичне забезпечення уроку, кліматична карта світу.

Структура уроку:

1.Організаційний момент

2.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

прийом «Географічний диктант»

3.Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

прийом «Приваблива мета»

4.Вивчення нового матеріалу

прийом «Творча лабораторія»

складання ІОС

робота в групах

робота з підручником, атласом

випереджувальні повідомлення учнів

фізкультхвилинка

прийом «географічний практикум» Практична робота №9

6.Закріплення вивченого матеріалу

прийом «Експрес-тест»

7.Підсумок уроку

прийом «Мікрофон»

8.Домашнє завдання

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  1. Дати визначення, що таке погода, клімат?

  2. Назвати показники погоди.

  3. Прилад для вимірювання температури, тиску, вологості, опадів.

  4. Від чого залежить температура повітря?

Прийом «Географічний диктант»(взаємоперевірка)

1.Повітряна оболонка Землі?

2.Сила з якою повітря тисне на земну поверхню?

3.Прилад для вимірювання вологості повітря?

4.Вода, що випадає з хмар в рідкому чи твердому стані?

5.Наука, що вивчає погоду?

6.Горизонтальний рух повітря з області високого тиску в область низького?

7.Одиниці вимірювання температури?

8.Прилад для вимірювання сили і напрямку вітру?

9.Стан нижнього шару атмосфери в даному місці в даний час?

10.Постійні вітри, що дмуть з тропіків до екватора?

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Клімат твориться не сам,

Він підвласний небесам,

Ось заглянув у віконце

День ясний, бо світить сонце.

Чим вище сонце, то більше тепла

Дійшло до поверхні і земля взяла,

Взяла, щоб повітря нагріти,

Щоб все жило і росли квіти.

Вверх підіймається водяна пара,

З неї утвориться темная хмара.

Час пролетить, дощик оросить

Землю благодатну, що вологи просить.

А бува в природі і таке:

Нічого не видно, бо мете,

Крутить і свистить,

З океану тайфун летить.

Це шалений вітер-мусон-

З океану приніс тропічний циклон

І з'явився в оселях гість-

Неприємна надмірна вологість.

Та згодна я із тим,

Що написав поет один:

У матінки-природи

Немає поганої погоди.

Наша мандрівка атмосферою майже завершилася. Настав час підводити підсумки.

Повідомлення теми і мети уроку.

Епіграф уроку: «Вчитися і не розмірковувати - марно витрачати час!

(Конфуцій)

Завдання уроку:

1.Вивчити основні кліматичні пояси.

2.Назвати перехідні кліматичні пояси.

3.Охарактеризувати типи клімату.

4.Навчитися читати діаграми.

5.Виконати практичну роботу.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Кліматичні пояси - це широтні смуги земної поверхні, що мають відносно однорідний клімат. Вони відрізняються один від одного температурою повітря, переважаючими масами повітря. Кліматичні пояси змінюються зонально, тобто від екватора до полюсів.

Робота учнів з картою атласу «Кліматичні пояси»

- Скільки всього виділяють кліматичних поясів?

- В якому напрямку розміщуються пояси?

- Яка причина широтної зональності?

- Скільки виділяють основних поясів? Перехідних ?

- Кліматичні області та причини їх виникнення?

Зараз складемо ІОС «Кліматичні пояси»

Конспект урока географии на тему Климат (6 класс)




Практична робота №9

Тема: Опис одного з основних типів клімату за кліматичними картами.

Назва кліматичного поясу

Повітряні маси

Температура *С

Опади кількість, мм

липень

січень

ЕКП

ЕПМ

+20*С

+20*С

250

Випереджувальне повідомлення учня про екваторіальні ліси:

Екваторіальні ліси повні див та краси:

Тут банани ростуть, бегемоти живуть.

Річка Конго тече, ясне сонце пече.

Й кольорові папуги без знущань та напруги

Вільний дух протикають крилом.

Тут маленька макака, шимпанзе-забіяка

Хижий звір леопард та плямистий гепард,

Що на здобич чатує,її нюхом відчує,

Має власний куток, де годує діток,

Де живе-виживає і нащадків навчає.

Завдання 1 групи.

Користуючись текстом підручника і картами атласу дайте характеристику тропічному типу клімату і заповніть таблицю в зошиті.

Завдання 2 групи.

Користуючись текстом підручника і картами атласу дайте характеристику помірному типу клімату і заповніть таблицю в зошиті.

Завдання 3 групи.

Користуючись текстом підручника і картами атласу дайте характеристику полярному типу клімату і заповніть таблицю в зошиті.

Випереджувальне повідомлення учня про помірний тип клімату

Тут дивних чотири красуні підряд

Виходять на вічний життєвий парад.

Першою бачим принцесу Весну

У сукні неначе з казкового сну.

Сестрицю її теплим Літечком звуть, Сукню її неможливо забуть.

Тисячу квітів буяють на ній, Пахне медами-нектарами рій.

Над Осінню дух королівський вита,

Бо майже вся сукня її золота.

Нарешті крокує царівна Зима

Ні з ким їй порівняння в світі нема.

Сукню біленьку, вір чи не вір,

Хтось прикрашав діамантами зір.

Фізкультхвилинка

Робота з підручником

Опрацювати стр.156 підручника (В.М.Бойко ) дати відповідь на запитання:

  • Чи може змінюватися клімат?

  • Яку роль відіграє діяльність людини?

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Прийом «Експрес-тест»

1.Кліматичний пояс, в якому чітко виражені пори року:

а) тропічний

б) екваторіальний

в) помірний

2.У тропічному кліматичному поясі опадів випадає:

а) багато

б) мало

в) помірна кількість

3.У полярному кліматичному поясі температура

а) нижча 0*С

б) вища 0*С

в) дорівнює 0*С

4.Скільки виділяють основних кліматичних поясів:

а) 6

б) 7

в) 8

5.В якому кліматичному поясі Землі однакова температура протягом року 20-25*С:

а) екваторіальний

б) тропічний

в) полярний

6.В якому кліматичному поясі розташована Україна:

а) екваторіальний

б) тропічний

в) помірний

VІ. Підсумок уроку.

Заключне слово вчителя.

Прийом «Мікрофон»

Що на уроці було головним?

Що було цікавим?

Що вам найбільше сподобалося?

Що не сподобалося?

Чого навчилися?

Над чим потрібно попрацювати?

Оцінення навчальних досягнень учнів.

VІІ. Домашнє завдання

Опрацювати §39. Підготувати повідомлення « Вплив людини на атмосферу».



© 2010-2022