Жел ( 6 сынып)

география Күні : 28.01.2015 ж. Сыныбы: 6 «А» Сабақтың тақырыбы: Жел Сабақтың мақсаты:   Жер бетіндегі ауаның қозғалысын,  желдің қалыптасуы туралы білім беру. Сабақтың міндеті:а) Жел дегеніміз не, оның түрлері мен адамзатқа қажеттілігі мен тигізетін әсерін  түсіндіру  білімдерін тереңдету б) Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру, танымдық қызығушылығын дамыту.в) Жан - жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетіне тәрбиелеу, оқушылардың өз ойларын жеткізе білу, ... Сабақтың әдіс-тәсілдері:     Топтық жұмыс, «ВЕНН диаграммасы» әдісі, “Синкуейн” әдісі»,  «Миға шабуыл» әдісі, “Ішке және сыртқа” стратегиясы, «Галереяға саяхат» әдісі, «кластер» әдісі      Күтілетін нәтиже:         ·        ынтымақтастық ахуалы қалыптасады ·        өзін-өзі бағалай алады ·        Ойлаудың іске асуын белгілеп отырады; ·        Бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастырады; ·        Ақпаратпенынталы жұмыс жасайталады;     Сабақ жоспары: Үйге тапсырма:   І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.                                1. Қызығушылығын ояту                                2. Мағынаны тану                                3. Ой толғаныс. III.Үйге тапсырма беру. «Жел» оқу желдің түрлеріне  қосымша мәліметтер жинау   Сабақтың барысы Мұғалімнің іс-әрекеті          Қызығушылығын ояту: Психологиялық тренинг өткізіп,топтарға бөледі  Бір – біріне гүл бере отырып тілек айтады     Оқушының әрекеті Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады топқа бөлінеді І топ. «Қар» ІІ топ. «Жаңбыр» ІІІ топ. «Бұлт» Үй тапсырмасын сұрау 1-топ     ВЕНН диаграммасы әдісі ІІ топ. “Синкуейн” әдісі ІІІ топ.  СТО “Ішке және сыртқа” стратегиясы  Мағынаны ашу:            «Ой шақыру» стратегиясы «Құпия жәшік»  «ББҮ» әдісі Мағынаны тану: «Мағынаны тану».    «Миға шабуыл» 2-тапсырма   1-топ     ВЕНН диаграммасы                         2-топ СТО “Синкуейн” әдісі 3-топ   СТО “Ішке және сыртқа” стратегиясы  (пайдасы мен зияны)   Айдың тапсырмасы 1-топ     «ВЕНН диаграммасы» Өлең шығару    2-топ Желдің маңызы 3-топ «Кластер» әдісі     «Желдің түрлері» Оқушылар  білімін бекіту:     Галереяға саяхат Сергіту сәті: Сергіту Қос қарлығаш  Ой толғаныс:   Сабақтан алған әсерлерін күннен бұлттарды алып жапсырады Бағалау: Формативті баға «Білім тауы арқылы» бағалау  Жиынтық баға Мұғалімнің бағасы  
Раздел География
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Жел ( 6 сынып)Жел ( 6 сынып)география

Күні : 28.01.2015 ж.

Сыныбы: 6 «А»

Сабақтың тақырыбы:

Жел

Сабақтың мақсаты:


Жер бетіндегі ауаның қозғалысын, желдің қалыптасуы туралы білім беру.

Сабақтың міндеті:
а) Жел дегеніміз не, оның түрлері мен адамзатқа қажеттілігі мен тигізетін әсерін түсіндіру білімдерін тереңдету

б) Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру. Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру, танымдық қызығушылығын дамыту.
в) Жан - жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу мәдениетіне тәрбиелеу,

оқушылардың өз ойларын жеткізе білу, қарым-қатынас жасауды үйрету.


Сабақтың әдіс-тәсілдері:


Топтық жұмыс, «ВЕНН диаграммасы» әдісі, "Синкуейн" әдісі», «Миға шабуыл» әдісі, "Ішке және сыртқа" стратегиясы, «Галереяға саяхат» әдісі, «кластер» әдісі

Күтілетін нәтиже:


  • ынтымақтастық ахуалы қалыптасады

  • өзін-өзі бағалай алады

  • Ойлаудың іске асуын белгілеп отырады;

  • Бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастырады;

  • Ақпаратпен ынталы жұмыс жасайталады;


Сабақ жоспары:

Үйге тапсырма:


І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою,топқа бөлу.

ІІ.Сабақ барысы. СТО-дың 3 фазасы.

1. Қызығушылығын ояту

2. Мағынаны тану

3. Ой толғаныс.

III.Үйге тапсырма беру.

«Жел» оқу

желдің түрлеріне қосымша мәліметтер жинау


Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Қызығушылығын ояту:

Психологиялық тренинг өткізіп, топтарға бөледі

Бір - біріне гүл бере отырып тілек айтады


Оқушының әрекеті

Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады топқа бөлінеді

І топ. «Қар»

ІІ топ. «Жаңбыр»

ІІІ топ. «Бұлт»

Үй тапсырмасын сұрау

1-топ ВЕНН диаграммасы

әдісі

ІІ топ. "Синкуейн" әдісі

ІІІ топ. СТО "Ішке және сыртқа" стратегиясы

Мағынаны ашу:


«Ой шақыру» стратегиясы

«Құпия жәшік»

«ББҮ» әдісі

Мағынаны тану:

«Мағынаны тану».

«Миға шабуыл»

2-тапсырма

1-топ ВЕНН диаграммасы

Муссон

Бриз

2-топ

СТО "Синкуейн" әдісі

3-топ

СТО "Ішке және сыртқа" стратегиясы

(пайдасы мен зияны)

Айдың тапсырмасы

1-топ «ВЕНН диаграммасы»

Өлең шығару

2-топ

Желдің маңызы

3-топ

«Кластер» әдісі «Желдің түрлері»

Оқушылар білімін бекіту:

Галереяға саяхат


Сергіту сәті:

Сергіту

Қос қарлығаш

Ой толғаныс:


Сабақтан алған әсерлерін күннен бұлттарды алып жапсырады

Бағалау:

Формативті баға «Білім тауы арқылы» бағалау

Жиынтық баға Мұғалімнің бағасы




© 2010-2022