Қазақстан аумағын физикалық-географиялық аудандастыру КМЖ

Қазақстан аумағын аудандастыруда Л.С.Бергтің еңбегінің маңыздылығы туралы білім қалыптастыру 1.Қазақстанның ірі аумақтарының шекараларын анықтап картадан көрсету; 2.Қазақстанның ірі аумақтарына сипаттама беру; 3.Физикалық картамен жұмыс істеу дағдаларын дамытуға ықпал ету; 4.Әділ бағалауға тәрбиелеу.
Раздел География
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы

Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру

Сыныбы

8 «в»

Күні

13.02.2014 ж

Мақсаты

Қазақстан аумағын аудандастыруда Л.С.Бергтің еңбегінің маңыздылығы туралы білім қалыптастыру

Міндеттері

  1. Қазақстанның ірі аумақтарының шекараларын анықтап картадан көрсету;

  2. Қазақстанның ірі аумақтарына сипаттама беру;

  3. Физикалық картамен жұмыс істеу дағдаларын дамытуға ықпал ету;

  4. Әділ бағалауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

  • Оқушылар Қазақстан аумақтарының шекараларын анықтауға үйренеді;

  • Әр аумақтың ерекшеліктері туралы айтуға үйренеді.

  • Атласпен кескін картаны тиімді пайдаланады.

  • Шығармашылық қабілеттері іс-әрекетте көрінеді.

  • Топтық бағалау, өзін-өзі бағалауды үйренеді.

Ресурстар

Карпеков Қ, Қазақстанның физикалық географиясы. Алматы: «Атамұра»,2012. Атлас, кескін карта, плакаттар, маркерлер, стикерлер, таратпа қағаздар, флипчарттар Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Кіріспе

Сәлемдесу

Сабақтың мақсат-міндеттерімен танысу

Оқушыларды жағымды сөздер арқылы топқа бөлу.

- Сен әдемісің!

- Бүгін әдемі болып кетіпсің ғой!

- Жұлдызың жансын, құлыным!

-Сені асыға күтемін (4 топ) 2минҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Тұсаукесер Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Ұйымдастыру кезеңі. Миға шабуыл. 1. Сабаққа әзірлеу.
2. Топпен бірлесе топ ережесін еске түсіреді
3. Оқушылар сұрақ қояды, жауап береді: Мысалы:
- Батыс Сібір жазығының Қазақстан жерінде алатын орны.
- Батыс Сібір жазығы қандай жазықтарға бөлінеді?
- Тұран ойпатының географиялық орны, жер бедері
- Тұран жазығының пайдалы қазбалары
- Каспий маңы ойпатының ерекшеліктері.
- Торғай қақпасы дегеніміз не?
- Орал алды үстіртінің орташа биіктігі нешеге тең?
- Балқаш маңы жазығы 7 мин

Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Негізгі бөлім

Әр топ мүшесі өздеріне түскен санды жасырады. Тек қана оны олар постерге бейнелеп көрсетеді, басқа топ мүшелері оны қай аймақ екенін тауып физикалық картадан көрсетуі тиіс. /постер қорғау/ 10минҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Жұптық жұмыс. 7 мин Жабық тест дәптерлеріне орындайды

1Шығыс Еуропаның дала зонасының өсімдігі?

Бөз, бетеге, атқонақ.

2. Тұран жазығының шөл, шөлейт зонасының өсімдігі?

Жусан, изен, баялыш

3. Солтүстік Қазақ жазығының дала және орманды дала зонасының өсімдігі?

Арпабас, қарабас, қайың, көктерек.

4. Орал тауының дала зонасының өсімдігі?

Үлпілдек селеу, көкпек, көде, жусан.

5. Сауыр Тарбағатай жотасының шалғынды орманды дала зонасының өсімдіктері?

Көктерек, Түркістан аршасы, жеміс - жидекҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

6. Алтайдың орманды тауларында биіктігі 2100 - 2300 метр биіктігінде өсетін өсімдігі? Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Қарақат, жидек

7. Жоңғар Алатауының жануарларын атаңыз?

Бұғы, аю, елік

8. Алтай өлкесінің ормандарында тіршілік ететін жануарларды атаңыз?

Аю, қабан, бұғы.

9. Орал тауының дала мен тау аңғарларында қандай жануарлар мекендейді?

Ақбөкен, жабайы шошқа, қоян, қасқыр

10. Солтүстік Қазақ жазығының жануарларын атаңыз?

Дала күзені, аламан, сары шұнақ, қарсақ, бұлан, аю.

Сергіту сәті

Көзге арналған гимнастика 2 минҚазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ

Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру КМЖ


Қорытынды бөлім

  • Оқушыларға қысқаша әссе жазу тапсырмасы беріледі. Тақырыбы «Мен тұрған жер-Сарыарқа»

Бағалау

Әр топ басшылары топтағы оқушыларды бағалайды. Не үшін «3,4,5» баға алғандарын дәлелдейді. Оқушылардың пікірлерін тыңдау. 3 мин

Рефлексия




Мен өзімді былай сезінемін 3мин

Өз жұмысымды өзім бағалағанда   

Өз достарымның қасында болғанда   

Сіздің әрбір қызмет түрінен қаншалықты көп білгеніңізді сипаттайтын санды дөңгелетіңіз:

Мен көп нәрсені үйрендім

Мен аз нәрсе үйрендім

Мен ештеңе үйренбедім

Өз жұмысымды бағалағанда

3

2

1

Өз бетімше жұмыс істегенде

3

2

1

Үй жұмысы

Қазақстанның ірі аумақтарының шекараларын кескін картаға түсіріп, жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.






Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы

«Қ.И.Сәтбаев атындағы №7 мектеп-лицейі» КММ

география пәні мұғалімі

Жаукумова Айжан Ракишевна

«Қазақстан аумағын физикалық- географиялық аудандастыру»

8 «в» сынып

Жаратылыстану кафедрасының апталығында өткізілген ашық сабақтың

қысқа мерзімді жоспары





2013-2014 оқу жыл



© 2010-2022