Мал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақ

Раздел География
Класс 10 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақТексерілді:

Күні: 18.02.2016жыл

Класс: 10 қазақ

Пәні: География

Сабақ тақырыбы

Мал және балық аулау шаруашылығы

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға дүниежүзі елдерінің мал шаруашылығы туралы білімдерін толықтырып, өз бетінше жеке және топтық жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар пәнге деген қызығушылықтары артып, өз беттерінше жұмыс жасап үйренеді.

Негізгі идеялар:

Берілген тапсырмаларды дұрыс орындай отырып және дұрыс пайдалана отырып қатесіз орындау.

Сабақта қолданылатын материалдар:

1.Үлестірмелі қағаздар,маркер,плакаттар,интерактивті тақта.слайд.

Оқыту әдістері:

Сын тұрғысынан ойлау әдісі,тірек сызба технологиясы

Тапсырмалар:

1.Ұйымдастыру 5.Тірек - сызба

2.Үй тапсырмасын сұрау 6.Рефлексия

3.Мағынаны тану 7.Бағалау

4.Топтық жұмыс 8.Үй тапсырмасы

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

1.Ұйымдастыру (2 мин)

1.1 Сәлемдесу

1.2 Оқушыларға жағымды ахуал туғызу

1.3 Түгендеу

1.4 Топқа бөлу

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сәлемдесу,түгендеу,сабаққа назарларын аударып жағымды ахуал туғызып оқушыларды карточкалар таңдау арқылы 5 топқа бөлініп, топ басшыларын сайлайды.

1 топ Ірі қара

2 топ шошқа

3 топ Қой

4 топ Құс

5 топ Балық

Сәлемдеседі,түгенделеді,сабаққа назарларын аударып топқа бөлінеді, топ басшыларын сайлайды..

2.Үй тапсырмасын сұрау (10мин) «Миға шабуыл» әдісі Кім жылдам

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оққушының іс-әрекеті

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру үй тасырмасын интерактивті тақтадан слаидта сұрақтар көрсетіледі, кеспе қағаздарға жауаптарын жазып айтады.

Мұғалім берген тапсырманы орындайды. интерактивті тақтадан берілген сұрақтарға әр топ өз білгендерін алдарындағы парақшаға жазып, сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді.

3.Мағынаны ашу: «Мал және балық аулау шаруашылығы» Мал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақ20 мин)

«Жигсо әдісін» пайдаланамыз

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Топтарға жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беру.

1-топқа Ірі қара

2-топқа Шошқа

3-топқа Қой

4-топқа Құс

5-топқа Балық

Берілген тапсырмаларды орындап,топпен тапсырмаларды талқылау,әр топ ортаға шығып өз ойларын және пікірлерін бүгінгі тақырып бойынша жеткізіп,талдайды.

4. Сергіту сәті. «Қара жорға биі» (2 мин)

5.Бекіту: «Тірек сызба технологиясы»

Мұғалімнің іс-әрекет

Оқушылардың іс-әрекеті

Әр топ тірек-сызбамен жұмыс жасайды.

1. Саны

2. Өсіретін аймағы

3.Қандай мақсатпен өсіріледі.

1-топқа Ірі қара

2-топқа Шошқа

3-топқа Қой

4-топқа Құс

5-топқа Балық

Оқушылар тірек-сызба арқылы жұмыс жасайды.

6.Рефлексия: Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып,тақтаға іледі. (5 мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Оқушыларға стикер таратылады,

1.Бүгін мен не үйрендім?

2.Сабақтан алған әсерім?

3.Бүгінгі көніл күйім?

Оқушылар стикерді толтырып тақтаға іледі.

7.Бағалау:Өзін - өзі бағалау (2 мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Оқушыларға бағдаршам бағалау парақшасы таратылады.

Оқушылар өз-өздерін бағалайды.

8.Үй тапсырмасы: Дүниежүзінің ірі мал және балық шаруашылығының ошақтарын кескін картаға түсіру. (1 мин)










Мал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақМал және балық аулау шаруашылығы 10 қазақ





















© 2010-2022