Еуразияның халқы және елдері (7сынып)

Сабақтың мақсаттары: Еуразия материгінде тұратын халықтардыұлттық және тілдік топтарға жіктеу, олардың қоныстануы, елдердің мемлекеттік құрылымы туралы түсініктеме береуді орындай алады Сабақтың әдістемелік жабдықталынуы:  Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта  Дүниежүзінің  физикалық географиясы оқулығы,электронды оқулық,   Күтілетін нәтиже: Оқушы: 1.     Еуразия материгінің х...
Раздел География
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспарлау

Сабақтың тақырыбы: Халқы және елдері

Сабақтың мақсаттары:

Еуразия материгінде тұратын халықтарды
ұлттық және тілдік топтарға жіктеу, олардың қоныстануы, елдердің мемлекеттік құрылымы туралы түсініктеме береуді орындай алады

Сабақтың әдістемелік жабдықталынуы:

Деректі көздер: 1. Оқулық 2. Электрон-дық оқулық 3. Таза қағаз 4. Фломастерлер 5. Таратпа парақшалар 6.Қазақстан физикалық картасы 7. Атлас 8.Кескін карта Дүниежүзінің физикалық географиясы оқулығы,электронды оқулық,

Күтілетін нәтиже: Оқушы:

  1. Еуразия материгінің халқы толық мағұлматтар беруді біледі

  2. Еуразияда нәсілерді және халықтардың ерекшеліктері туралы түсініктер бере алады

  3. Елдердің басқару формаларын ажыратып сипаттай алады.

  4. Еуразияның ежелгі мәдениет пен білі ғылым ордасы екеніне көздерін жеткізеді.





Уақыт (мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы әрекеті

модульдер

Ынтымақтастық психологиялық ахуал туғызу «Әр түрлі елдердегі амандасу»

(2 мин)

Сәлем - сөздің анасы.
Жас дос бері қарашы

Сабағымызда бастайық

Сәлемдесіп тастайық

«Әр елдің салты басқа, иттері қара қасқа» дегендей, әлем елдерінде сәлемдесу рәсімдері әр түрлі.

Еуропалықтар, орыстар-қол алысып амандасады,

Қазақтар-Қол кеудесіне қойып Ассалаумағалейкум дейді

Жапондар-Иіліп амандасады

Француздар -бір - бірінің маңдайынан сүйіп амандасады.

Топта бір бірмен амандасады

ЖЕ

  1. Топқа бөлу (2 мин)

«Мазайка » тәсілмен топқа бөледі

1-топ. Ресей

2-топ. Қытай

3-топ. Үндістан

4-топ. Қазақстан

Төрт топқа бөлініп отырады

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

  1. Тақырыпқа шығу

Мақсат қою

(2 мин)

Электрондық оқулықтан үзінді.

Оқушыларға сұрақ: Бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай қалай ойлайсыздар?

4-топтан бір-бір мақсат қояды

Сабақтың мақсатын қояды

АКТ, СТО,

  1. Мәтінмен жұмыс

(10минут)

1-топ. Халық

2-топ. Халық

3-топ. Елдері

4-топ. Елдері

Топтық және жұппен жұмыс

Мәтінді оқып меңгереді топта талдайды

ЖЕ, СТО

  1. Жаңа тақырыптан алған мәліметті

Постерге салып ұсыну

(10мин)

Бағыт бағдар беру

Тапсырма (мәтінмен жұмыс):

Постерге түсіру барысында

Жұмысты «ДЖИГСО» тәсілмен қорғайды

Стикер арқылы бағалайды

Екі жұлдыз бір ұсыныс

ДЖИГСО

СТО, ДО, Көшбасшылық,

Талантты дарынды балалар мен жұмыс

Сергіту

Би, музыка

Бейне баян қосу

Билейді

Музыка ырғағымен қазғалады

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Бекіту. Синтездеу, Дәлелде

(10 мин)

Тірек сызбаларды толықтыру

Кесте толтыру

1.Тапсырма Нәсілдік құрам

Тапсырмаларды орындайды

Тірек сызбаларды, кестені толтырып топта талдайды

Қималарды сәйкесінше картаға жапсырады

АКТ. Көшбасшылық,

2.Тапсырма. Тілдік құрамы

3.Тапсырма. Діни құрамы

4.Тапсырма. Мемлекеттік құрылымы

Дарынды баламен жұмыс

5.Тапсырма Хат. Өз қалауың бойынша дүниежүзінің бір мемлекетіне сипаттама бер (досыма хат, саяхатшы күнделігінен, туристік жол т.б.).

Балалар. Басқа құралықтар тұратын досына хат жазады. Хатта өзі тұратын ел туралы мәліметтер береді.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, АКТ. Көшбасшылық,

Үйге тапсырма

Топқа бөлу

Жазда көктемде

Қыста күзде

Кері байланыс

Қима қағаздарды таратып беріді

Оқушылар іс-әркеттері бойынша рефлекциялық талдау жсайды

Бағалау (3 мин)

Стикер арқылы бағалау

­1.Мен білемін .

2.не білдім, не қиын болды, не ұнады

Аттарын жазып бағалайды

Смайликке сабақты бағалайды

ОүБ және ОБ Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, диалогты оқыту


Нәсілдік құрамы

Нәсілдер

Нәсілдердің белгілері

Таралған аймағы

Еуропалық тектес нәсілдер

Еуропа

Монғол тектес нәсілдер


Шри -Ланка аралы, Үндістанның оңтүстігі.

Еуразияның халқы және елдері (7сынып)


Тілдік құрамы

Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)









Еуразияның халқы және елдері (7сынып)

Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)Еуразияның халқы және елдері (7сынып)

© 2010-2022