- Преподавателю
- География
- Табиғаттағы денелер мен заттар
Табиғаттағы денелер мен заттар
Раздел | География |
Класс | 5 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Базарбаева Ж.К. |
Дата | 26.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сынып: | 5 «Ә» | ||||||||
Пәні: | Жаратылыстану | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: | «Табиғаттағы денелер мен заттар» «Табиғи құбылыстар» тарауларын қайталау | ||||||||
Оқу мақсаты: | Оқушылардың дене, зат табиғат құбылыстары, туралы алған білімдерін тиянақтау. | ||||||||
Табыс критерийлері
| |||||||||
Барлық оқушылар: | Көпшілік оқушылар: | Жекелеген оқушылар:
| |||||||
а) өткен тақырыптарды қайталау ә) сұрақтарға жауап береді б) тақырыпты толық меңгереді
| а) физикалық денелер мен өлшемдер ә) таза заттар және қоспалар б) табиғи құбылыстардың көптүрлілігі туралы айту
| а) құбылыстар туралы пікірін айтады ә) шығармашылық тапсырма орындай алады б) тәжірибелер жасайды | |||||||
Уақыты | Кезеңдері | Тапсырма | Мақсаты | Мұғалім не істейді | Оқушылар не істейді | Ресурстар | |||
2мин | Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал тудыру |
Бүгінгі сабақ барысында бір-біріне жылы лебіздерін білдіру | Сабаққа зейіндерін аударту
Оқушылардың бір-біріне деген құрметін арттыру | Оқушылармен сәлемдесіп, оқу-құралдарын тексеріп, күн ретін таныстыру
| Оқушылар күн ретімен танысты
|
| |||
3мин | Жұптастыру | Физикалық денеге, затқа түсінік беру | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы орнату | Оқушыларды жұптастырамын | Оқушылар отырған жұптарымен жұптасады |
| |||
5мин | Ой қозғау | Физикалық дене және зат, атом және молекула дегеніміз не? Және олардың өлшем бірліктері. Таза заттар мен қоспалар | Балалардың ойын қозғау | Тақырыпты оқып үйренудің қандай қажеті бар екендігіне тоқталамын. Интерактивті тақтаға құбылыстарды жазамын | Оқушылар ойларын ортаға салады
| Бор, иіс су | |||
18мин | Мағынаны тану және ажырата бәлу | Жұптық жұмыс жасалады. Әр жұпқа танымдық тапсырмалар беріледі.Жұптар рөлдерге бөлініп,тапсырмалар орындайды. Жұптық тапсырма: 1-жұп. Физикалық құбылыс. 2-жұп. Химиялық құбылыс. 3-жұп. Дыбыстық құбылыс. 4-жұп. Метеорологиялық құбылыс. 5-жұп. Жарық және жылу. 6-жұп. Электр және магниттік құбылыс. 7-жұп. Механикалық қозғалыс. 8-жұп. Табиғаттағы күш және тепе-теңдік. | Құбылыстардың ерекшеліктерін таныту. Оқушылардың ойлауын қалыптастыру. | Әр оқушыға өзін-өзі бағалау парағын таратамын.Әр жұпқа орындауға тиісті тапсырма мазмұнын түсіндіремін. | Әр тапсырма сайын критерий арқылы өзіне ұпай қойып отырады.Тапсырманың орындалу барысын мұқият тыңдайды. Өздеріне берілген тапсырманы талапқа сай орындауға тырысады. | Плакат,маркер,қалам,оқушылардың атлас, кескін картасы.Парафин шамы, тұз,бенгаль шамы, бор, ине, мұз | |||
1мин | Сергіту кезеңі |
|
| «сергіту сәті» | Оқушылар жеке сергіту сәтін орындайды |
| |||
3мин | Ой толғау | Жаратылыстану ғылымының басқа ғылымдармен байланысын түсіндіру | Түймедақтың гүлдерін толтыру | Оқушыларға түсіндіру | Оқушылар тақтаға толтырылған гүл жапырақтарын қыстырады | Магниттер | |||
5мин | Ой толғаныс | Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері. Материктер мен аралдар. (картамен жұмыс) | Оқушылардың өтілген тақырыптары бойынша білімдерін тексеру | Оқушыларға тапсырма береді | Оқушылар мұхит, теңіз,шығанақ,материк, аралдарды стикерге жазып іледі. | Дүниежүзінің жартышарлар картасы. | |||
5мин | Қорытындылау | Географиялық диктант, сөйлемді аяқтау. | Оқушылардың сабақты меңгеруі. | Оқушыларға сөйлемді тақтаға дайындау. | Ауызша сөйлемге керекті сөздерді қойып аяқтайды. | Слайд | |||
1мин | Үй тапсырмасы | 1.Өтілген тарауды қайталап, тестке дайындалу | Оқушылардың ізденушілік қабілеттерінбайқау | Үйге тапсырма береді | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алды | Слайд | |||
1мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс | Оқушылардың сабақ барысы туралы пікірін білу | Үлестірмелі қағаздарды таратып беру | Кері байланыс парағын толтыру | Үлестірмелі қағаздар | |||
1мин | Бағалау |
|
| Алдын-ала берілген бағалау парақшалары бойынша білімін бағалау. | Бағалау парақшаларында қойылған ұпай сандарын айтып шығады. | Бағалау парақшалары. |