Робота з фотодокументами для висвітлення роботи гуртка в пресі

План  -  конспект заняття  гуртка  «Юних  музеєзнавців» Рівень  гуртка: третійРік навчання: третійВік  гуртківців: 10-16 роківМісце  проведення: шкільний  музейТип  заняття: теоретично-практичнийКерівник гуртка: Губська Н.В. Тема:   Робота з фотодокументами    для   висвітлення  роботи  гуртка  в  пресі.Мета: ознайомити  учнів  з  технологією  фотозйомки,  навчити  добирати   ракурс зйомки;  розвивати  вміння  підбирати  матеріал  під  час  зйомки  та  по  її  завершенню,  співвідносити зміст  текст  з   наявним  фотоматеріалом;  виховувати  естетичні  смаки  та  охайність в  роботі.
Раздел География
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

План - конспект

заняття гуртка «Юних музеєзнавців»


Рівень гуртка: третій

Рік навчання: третій

Вік гуртківців: 10-16 років

Місце проведення: шкільний музей

Тип заняття: теоретично-практичний

Керівник гуртка: Губська Н.В.


Тема: Робота з фотодокументами для

висвітлення роботи гуртка в пресі.

Мета: ознайомити учнів з технологією фотозйомки, навчити добирати

ракурс зйомки; розвивати вміння підбирати матеріал під час

зйомки та по її завершенню, співвідносити зміст тексту з

наявним фотоматеріалом; виховувати естетичні смаки та охайність в роботі.

Обладнання до уроку: комп'ютер, фотоапарат, підшивка періодичних видань ( газет, журналів), фотознімки різних років.

Хід заняття:

І. Організаційна частина:

Перевірка відсутніх на занятті, з'ясування причин.

Повідомлення теми та мети заняття.

ІІ. Викладання нового матеріалу.

Керівник розповідає про основні етапи підготовки до початку фотозйомки: визначення теми, мети, об'єкту, кількості кінцевих екземплярів тощо. Зазначає про важливість перевірки апаратури до початку роботи. Також керівник зауважує на те, що бажано вести фотозйомку не наодинці, адже може трапитися ситуація швидкого фотографування та одночасного запису інформації.

Особливо важливо пам'ятати про попередній план фотозйомки, тобто обов'язкову кількість фотографій та їх ракурс. Керівник детально зупиняється на основних вимогах до ведення зйомки, якості знімків тощо.

Учні дізнаються про важливе місце фотознімку у статті. Детально розбирають різні варіанти. Керівник наголошує на особливості фотознімків, які розповідають та фіксують роботу гуртка.

ІІІ. Перевірка знань і вмінь учнів. Практична частина заняття.

Для того, щоб перевірити та узагальнити набуті знання, планується використання практичної роботи. Дітям надається можливість розвивати вміння логічно мислити та творчо переосмислювати, аналізувати вивчене і втілювати це на практиці.

Гуртківці разом з керівником обговорюють види фотоапаратів. Під час практичної частини заняття власноруч випробовують кілька апаратів на практиці і порівнюють знімки: їх плюси і мінуси та шляхи вирішення деяких питань.

Керівник звертає увагу гуртківців на те, що більшість фотознімків для преси - портретні і за статусом, і за масштабом, бо чим більший об'єкт на знімку, тим краще він буде доповнювати текст. Наприклад: краще виглядають в газетному друці фотознімки з 1-3 об'єктами , ніж фото того ж розміру, на якому зображено 20 людей.

Дуже важливо звернути увагу на «фотогенічну» позу. Бувають ситуації, коли для роботи потрібні лише «постановчі» знімки. Та дуже часто може вистачити і звичайних, невимушених сцен.

Найвищій «пілотаж» в роботі фотографа - це залишатися непоміченим, не привертати зайвої уваги учасників заходу, уроку, свята…

Учні спочатку ще раз усно повторюють новий матеріал а потім, розглядають запропоновані керівником фотознімки різних років, розбирають їх на три частини: перша - ті, що найкраще підходили для друку в пресі; друга - ті, що підходять, але мають якісь недоліки і третя - ті, що зовсім не підходять. Фото самих учнів роздруковуються в міні-форматі на планшеті А4 і також обговорюються.

Кожна з груп фотознімків обов'язково обговорюється гуртківцями разом з керівником. Учні доводять свою точку зору.

ІУ. Підведення підсумків.

Керівник гуртка підводить підсумки заняття, нагадує про важливу роль засобів масової інформації у висвітленні роботи гуртка, а також про те, як важливо бути теоретично підготовленим до даної роботи та практично навченим при роботі з фотознімками для статтей в періодиці.

По закінченню заняття керівник проводить узагальнюючу бесіду з учнями, звертає увагу на досягнення кожного з гуртківців.

Керівник нагадує гуртківцям дату та місце проведення наступного заняття.

V. Завдання для самостійного опрацювання (д/з).

Написати повідомлення на ½ аркуша на будь-яку тему і додати до нього 2-3 фотознімки.

Список рекомендованої літератури та посилань до теми заняття:

  1. plaksin.kiev.ua/texnika-fotografuvannya-ditej/yak-fotografuvaty;

  2. nsju.org/page/22;

  3. vavaliant.at.ua/load/cikava_kniga_pro_sekreti_fotografuvannja/1-1-0-1;

  4. С.В.Романчук, В.П.Кирилюк. Книги студента.

  5. Лори Эксель. Исскуство фотографии: сила композиции.





















© 2010-2022