Сабақ жоспары: Қытай шаруашылығы

Раздел География
Класс 11 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: география

Сынып: 11а,ә

Күні: 01.10.2015

Сабақтың тақырыбы: Қытайдың шаруашылығы

Сабақтың мақсаты: Шаруашылықтың жетекші салаларының орналасуын білу Елдің даму ерекшелігін анықтау. Жұмыстың нәтижесін аудитория алдында көрсете алу.

Көрнекіліктер: дж саяси картасы,атлас, слайдтар, стикерлер

Дағдылар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдістер мен ресурстар

Білу 10 мин

Ұйымдастыру Психологиялық тренинг «Менің көңіл күйім*****»

Топқа бөлу : карточкалармен А,В,С

А - 1.жер көлемі , халқы, астанасы, мемлекеттік құрылымы, 2.Валютасы,тілі , жағалау сызығы, 3.Халық саны, орташа тығыздығы, 4.экономикалық белсенді халық, негізгі халқы, 5.Алғашқы династиясы, жыныстық құрамы

В- 1.Саяси және ЭГжағдайдың қолайлы жақтарын тиімді пайдалану мақсатында Қытай мемлекетінде ------ 2. Елдің құрамында -------- 3. Қытай жағалауындағы ең ірі аралдар ----- 4. Үнді мұхиты мен Тынық мұхитын байланыстырушы негізгі көпір --- 5. Қытайдың геосаяси жағдайының қолайлы,қолайсыз тұсы ----

С- 1.Қытай халқы қандай ғылымдардың дамуына үлес қосты? 2.халықтың тілі,діні,этникалық құрамы не себепті әртүрлі? 3.Қытай медицинасының дамуы немен байланысты? 4.қытай халқының өркениетке қосқан үлесі туралы 5. Қытайдың діни ұстанымы туралы қандай пікір айтасыз?

Оқушылар шеңбер жасап өздерінің көңіл күйлерін білдіреді

Карточкалар арқылы топқа бөлінеді

3 шапалақ



Формативті бағалау

Түсіну 15 минут

Тақырыбы:

«Жұптасс-ойлан-бөліс»

1-Қытай ша руашылығының дүниежүзіндегі орны Экспорты мен импорты , сауда серіктестері

2-ОЭК, Металлургия машина жасау 3-, электр энергетикасы химия өнеркәсібі, жеңіл өнеркәсіп. 4- ауыл шаруашылығы 5-көлік қатынасы мен байланыс саласы.

Оқушылар топтарға бөлініп ойларын ортаға салады. Постер жасайды


Қолдану 5мин

Өз идеяларын өзгелерге жеткізу

Өздерінің жауаптарын класпен бөліседі постер қорғайды

Формативті бағалау

Талдау 5мин

Дискуссиялық карта: Қытайға көршілес аймақтардың тиімді және тиімсіз жақтары

Оқушылар өз ойларын ашық, дәлелдерге сүйене отырып жеткізеді

3шапалақ

Жинақтау 3 мин

Жарнама жасау.

Оқушылар өз дерінің креативтіліктерін көрсетеді

Бармақтар

Бағала у 2мин

Минуттық эссе . Оқушылар өздерін бағалайды.

Мұғалім қорытындылайды

Оқушылар эссе жазады

Кері байланыс алу, бағалау, баға түсіру т.б

А - 1.жер көлемі , халқы, астанасы, мемлекеттік құрылымы

А- 2.Валютасы,тілі , жағалау сызығы

А- 3.Халық саны, орташа тығыздығы

А- 4.экономикалық белсенді халық, негізгі халқы

А-5.Алғашқы династиясы, жыныстық құрамы

А - 1.жер көлемі , халқы, астанасы, мемлекеттік құрылымы

А- 2.Валютасы,тілі , жағалау сызығы

А- 3.Халық саны, орташа тығыздығы

А- 4.экономикалық белсенді халық, негізгі халқы

А-5.Алғашқы династиясы, жыныстық құрамы

А - 1.жер көлемі , халқы, астанасы, мемлекеттік құрылымы

А- 2.Валютасы,тілі , жағалау сызығы

А- 3.Халық саны, орташа тығыздығы

А- 4.экономикалық белсенді халық, негізгі халқы

А-5.Алғашқы династиясы, жыныстық құрамы

В-1.Саяси және ЭГжағдайдың қолайлы жақтарын тиімді пайдалану мақсатында Қытай мемлекетінде --

В 2. Елдің құрамында --------

В 3. Қытай жағалауындағы ең ірі аралдар -----

В 4. Үнді мұхиты мен Тынық мұхитын байланыстырушы негізгі көпір ---

В - 5. Қытайдың геосаяси жағдайының қолайлы,қолайсыз тұсы ----

В-1.Саяси және ЭГжағдайдың қолайлы жақтарын тиімді пайдалану мақсатында Қытай мемлекетінде --

В 2. Елдің құрамында --------

В 3. Қытай жағалауындағы ең ірі аралдар -----

В 4. Үнді мұхиты мен Тынық мұхитын байланыстырушы негізгі көпір ---

В - 5. Қытайдың геосаяси жағдайының қолайлы,қолайсыз тұсы ----

В-1.Саяси және ЭГжағдайдың қолайлы жақтарын тиімді пайдалану мақсатында Қытай мемлекетінде --

В 2. Елдің құрамында --------

В 3. Қытай жағалауындағы ең ірі аралдар -----

В 4. Үнді мұхиты мен Тынық мұхитын байланыстырушы негізгі көпір ---

В - 5. Қытайдың геосаяси жағдайының қолайлы,қолайсыз тұсы ----

С- 1.Қытай халқы қандай ғылымдардың дамуына үлес қосты?

С2.халықтың тілі,діні,этникалық құрамы не себепті әртүрлі?

С3.Қытай медицинасының дамуы немен байланысты?

С 4.қытай халқының өркениетке қосқан үлесі туралы

С5. Қытайдың діни ұстанымы туралы қандай пікір айтасыз?

С- 1.Қытай халқы қандай ғылымдардың дамуына үлес қосты?

С2.халықтың тілі,діні,этникалық құрамы не себепті әртүрлі?

С3.Қытай медицинасының дамуы немен байланысты?

С 4.қытай халқының өркениетке қосқан үлесі туралы

С5. Қытайдың діни ұстанымы туралы қандай пікір айтасыз?



С- 1.Қытай халқы қандай ғылымдардың дамуына үлес қосты?

С2.халықтың тілі,діні,этникалық құрамы не себепті әртүрлі?

С3.Қытай медицинасының дамуы немен байланысты?

С 4.қытай халқының өркениетке қосқан үлесі туралы

С5. Қытайдың діни ұстанымы туралы қандай пікір айтасыз?



© 2010-2022