Открытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обучения

"Описание материала: Разработка открытого урока по географии для учащихся 9 класса с казахским языком обучения. "Тема открытого урока »Животноводство Казахстана». Где при составления разработки урока были использованы стратегии Критического Мышления через Чтение и Письмо. Так же на уроке были использованы карта Казахстана, презентации, рисунки по данной теме, интерактивная доска. Были использованы групповые так же индивидуальные работы. В ходе работы были использованы листы самооценки для у...
Раздел География
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: Пәні: География 9 сынып

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның мал шаруашылығы.

Сабақтың мақсаты:

1.Оқушыларға ауыл шаруашылығының басты саласы мал шаруашылығы екенін ұғындыру, мал шаруашылығы туралы алған білімдерін тиянақтау,әрі жетілдіру. Төрт түлік жөнінде мағұлматтар беру,түсіндіру.

2.Дүниетанымдарын кеңейтіп өз ойларын тиянақтап айтуға дағдыландыру,танымдық белсенділіктерін арттыру,шығармашылық жұмыс жасауға,ізденуге үйрету, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру;

3.Қоршаған ортаны аялауға баулу.Атакәсіпті құрметтеп, төрт түлікті күтуге, салт-дәстүрді құрметтеуге, сезімталдыққа адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ

Әдіс-тәсілдері: Сұрақ -жауап,тест, тірек сызба, СТО стратегиялары.

Көрнекілігі: ҚР экономикалық картасы, бағалау парағы, Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына Жолдауы, суреттер, слайд,

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі мен әдебиеті, биология, математика, медецина

. Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру бөлімі:

1)топқа бөлу

2)бағалау парағын тарату

ІІ.Қызығушылығын ояту бөлімі

Үйге берілген тақырып бойынша сұрақтар қоямын:

1.АӨК-тің құрамдас бөліктерін атаңдар.

2.Техникалық дақылдарға не жатады?

3.Ауыл шаруашылығы нешеге бөлінеді?

4.Өсімдік шаруашылығының қандай маңызы бар?

5.Қазақстанның қандай бөлігі ауыл шаруашылығымен ерекшеленеді?

6.Ауыл шаруашылығының интенсивті дамудан экстенсивті даму жолының қандай айырмашылығы бар?

ІІІ. Мағынаны тану.

-«Гүлсіз ара тіршілік ете алмайды, арасыз гүл өспейді» дегенді қалай түсінесіңдер ?

Оқушылар пікірін айтады.

Сызба бойынша ауыл шаруашылығы салаларымен таныстырады.

АУЫЛШАРУАШЫЛЫҒЫНА ЖАТАДЫ.

  1. Құс өсіреді құс шаруашылығы

  2. Ара өсіреді ара шаруашылығы

  3. Балық өсіреді балық шаруашылы

  4. Жануарлар өсіреді мал шаруашылығы

  5. Өсімдік өсіреді өсімдік шаруашылығы

АУЫЛШАРУАШЫЛЫҒЫ

Открытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обучения

ӨОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияСІМДІК ШАРУАШЫЛЫҒЫ МАЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ

Дәнді дақылдар ;бақша; егістік.

Топтастыру (кластер)

І-НҰСҚА.

ЕГІН ШАРУАШЫЛЫҒЫ

Открытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обучения

КҮРІШ МАҚТА БАҚША

ДӘНДІ ДАҚЫЛДАР ЖҮГЕРІ

ІІ Нұсқа

МАЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ

Открытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обучения

ЖОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияЫЛҚЫ ШАРУАШЫЛЫҒЫ ІРІ ҚАРА МАЛ ШАРУАШЫЛЫҒЫ

ҚОЙ ШАРУАШЫЛЫҒЫ ТҮЙЕ ШАРУАШЫЛЫҒЫ

ҚҰС ШАРУАШЫЛЫҒЫ

ІV. Түртіп алу стратегиясы

Оқулық бойынша әр топқа тапсырма беремін.

1-топ.Мал шаруашылығының негізгі салалары, таралу географиясы

2-топ.Мал шаруашылығы - атакәсіп

Оқулықтағы мәтінмен танысып, әр абзацты оқиды белгі қойып кестені толтырады. Топқа бөлініп өз бетінше оқулықтан анықтайды, салыстырады

Бұрыннан білемін

білмеймін

Жаңадан білдім

Түсінбедім

+

-

+

?

Пікір айт:

1.Казақстан халқы үшін мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығының маңызы бар ма?

2.Мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығына қандай мамандық иелері жұмыс істейді?


-Мал шаруашылығы деген не?

-Малшының еңбегі туралы не білдіңдер?

-Мал шаруашылығы мен өндірістің арасында қандай байланыс бар? Дәлелдеңдер.

Шығармашылық жұмыс. «Білгенге маржан» Оқушылар төрт түлік малдың қасиеттері мен адамға пайдасы туралы нақыл сөздер мен мақалдар айтқызу

VІ.Эссе «Егер мен ауыл шаруашылығы маманы болсам»

Оқушылар жазған эссесінен үзінді оқиды

VОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияОткрытый урок по географии для 9 класса с казахским языком обученияІІІ.Венн диаграммасы

Өсімдік шаруашылығы

Мал шаруашылығы

Ұқсастығы мен айырмашылығын табу

V.Рефлексия.

«Адамға келтірер пайда» кестесін құрастыру.

Негізгі сөз

Түсініктеме

Түйе

Киім,ет,сүт,шұбат,көрпе,жүк,тасиды,т.б.

Ат

Ет,қымыз,көлік ретінде қолданады т.б.

Үйге тапсырма беру. 1. Атластағы картаны және оқулық мәтінін пайдаланып, 6- кестені (дәптерге)толтырыңдар





© 2010-2022