География пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Жер бедерінің дамуы мен қалыптасуы (8 сынып)

Раздел География
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың қысқа мерзімді жоспары

Күні:06.10.2015ж.

Аты жөні жұмыс орны

Искакова Динара Кабдилкаримовна

ЖББ №4 мектеп

Пәні : география

Сынып: 8 «б»

Сабақтың тақырыбы:

Жер бедерінің қалыптасуы мен дамуы

Мақсаты :

(SMART,орта мерзімдегі жоспар)

Қазақстан аумағы жер бедерінің ішкі және сыртқы күштердің әсерінен дамуы мен қалыптасуын түсіндіру. Сыртқы және ішкі күштер туралы ұғымдарды қалыптастыруды одан әрі дамыту.

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзімдегі)

  1. Ішкі және сыртқы күштер жөнінде білімдерін еске түсіріп, бекіту

  2. Қазақстанның апатты жер сілкіністерін білу

  3. Сейсмикалық шкаланы білу

  4. Қазақстанның сейсмикалық аудандастыру картасымен жұмыс жасай білу

Табыс критериі:

Бұрынғы курстарда жер бедерін өзгертетін күштер туралы алған білімдерін естеріне түсіру, осы күштердің Қазақстан жер бедерін қалыптастырудағы рөлі туралы нақты түсініктер беру.

Негізгі идеясы:

Экзогенді және эндогенді қүштер, сел тасқыны,эрозия, сейсмология, сейсмикалық шкала, сейсмикалық аудандастыру картасы.

Оқулық :

(ҚР ҒБМ ұсынған)

Ә.Бейсенова, Қ.Карпеков «Қазақстанның физикалық картасы» Алматы «Атамұра» 2012 жыл.

Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурсы

Формативті

(ОдО)

Суммативті (ОО)

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі (топқа бөлу, ынтымақтастық атмосферасын құру)

Бағалау парағын тарату.

Топ ережесін естеріне түсіру, топқа бөліну, топ басшысын сайлау

Жарайсыңдар!

Бағалау парағы, интерактивті тақта

8 минут

Білу

Үй тапсырмасын сұрақтар қою арқылы сұрау. «Синквейн» бес жолды өлең топпен шығарту

Сұрақтарға жауап беру. 1 жол-зат есім, 2 жол- екі сын есім, 3 жол- үш етістік, 4 жол-мағынасын ашатын, 5 жол-ассоциация 1 жолмен (11 сөз) топпен бірлесе шығару

Бағалау парақтарына топ басшылары белгілеу

Электронды оқулық, карта, атлас карта

7 минут

Түсіну

Жаңа сабақты түсіндіру. «Миға шабуыл» өткен курстардан сұрақтар қою

Сұрақтарға жауап беру. Жаңа сабақ тақырыбын дәптерге жазу, түсіну

Бағалау парақтарына топ басшылары белгілеу

Электронды оқулық, карта, атлас карта

8 минут

Қолдану

Сейсмикалық шкала және Қазақстанның сейсмикалық аудандастыру картасын талдау

Сейсмикалық шкаланы дәптерге жазып, талдау

Бағалау парақтарына топ басшылары белгілеу

Электронды оқулық, карта, атлас карта

10 минут

Талдау

«Фишбоун» әдісі арқылы Сел тасқынының болу себептері мен фактілері және шешу жолдарын жазу.

Оқулық картасына топпен талдау жасап, себептері мен фактілерін айқындап, шешу жолдарын шығарып, топтан спикерлер шығып сөйлеу

Бағалау парақтарына топ басшылары белгілеу

Электронды оқулық, карта, атлас карта

5 минут

Жинақтау

Тақырып соңындағысұрақтарға жауап беріп, жинақтау

Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру

Бағалау парақтарына топ басшылары белгілеу

Электронды оқулық, карта, атлас карта

4 минут

Бағалау

Топ басшылары белгілеген бағалау парақшаларына қорытынды бағаларын қойып, күнделіктеріне қойып беру. Үй тапсырмасына тақырыпты мазмұндау.

Қорытынды бағаларын күнделіктеріне қойғызып, үй тапсырмасын жазу.

Қорытынды бағаларын қойып, күнделіктеріне қойып беру

Электронды оқулық, карта, атлас карта

2 минут

Кері байланыс

«Екі ұсыныс, бір тілекке» сабақтың екі жақсы кезеңі мен бір тілектерін жазу ұсынылды.

Сабақтан алған әсерлері мен тілектерін стикерлерге жазып жапсыру.

Жарайсыңдар!

Стикер, ватман.



© 2010-2022