Ашық сабақ Италия мемлекеті (11-сынып)

Раздел География
Класс 11 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Апта

Күні, айы, жылы

Пәні

Мұғалімнің аты-жөні

Жамбыл облысы, Тараз қаласы, №51 орта мектебі КММ

ІҮ

25.12.2015 жыл

география

Дәулет Бахтияр Дәулетұлы

11 «Б» сынып

Тақырыбы: Италияның шаруашылығы.

Сілтеме:

География дүниежүзінің аймақтық шолу 11 сынып. Авторлары: Ә.Бейсенова, К.Каймулдинова, С.Әбілмәжінова, Ж.Достай Алматы: Мектеп 2011ж

Сабақтың мақсаты:

Италияның шаруашылығы оның экономикасының басты бағыты, сыртқы экономикалық байланысы туралы оқып-үйренеді.

Міндеттері:

Ел туралы білімдерін толықтырады және пікірлесіп ортақ шешімге келуге дағдыланады;

Қосымша білім көздерін пайдалана отырып бірігіп тапсырмалар орындайды;

Тақырыпты түсінуі, талдай алуы, сөздік қорын жүйелеп жеткізе алу

Сабақтың түрі:

Блум жүйесі

Әдіс-тәсілдері:

Ротация, «Көргенімнен түйгенім», «Бір сурет,бес сөз», «хат»,бағдаршам

Пән аралық байланыс

Тарих, 7 сынып географиясы

Ресурстар, көрнекілік

Итерактивті тақта, «италия ғажаптары» бейнежазба, карта, постер,пламастер, А-3 форматы

Ұйымдастыру кезеңі 2 минут

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

а) Амандасу, оқушыны түгендеу

а) кезекші мәлім етеді

ә) топқа бөлу

ә) әртүрлі әдістермен топқа бөлінеді

б) топ ережесін қабылдау

б) сынып болып топ ережесін қабылдайды

в) сергіту сәті

б) сергіту сәтін өткізеді

Үй тапсырмасын тексеру 15 минут

Қызығушылығын ояту

Блум жүйесі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Тапсырмалар

Білу


Өтілген тақырыпты «хат» ойыны арқылы еске түсіру

Конверт ішіндегі сұрақты оқи отырып үй тапсырмасын еске түсіреді.

№ 1 «Серпілген сауал»

Түсіну



Тақырыпты оқуға ұсынып, топтарға ортақ проблема лық сұрақтар беріледі.


Әрбір топ пікірлесе отырып, ортақ ойларын түсіндіреді.

1-топ.Өнеркәсіптің қандай салалары және неліктен аса жоғары қарқынмен дамуда ?

2-топ.Ауылшаруашылығының дамуы немен түсіндіріледі ?

3-топ. Италияның сыртқы экономикалық байланыстары-на сипаттама беріңіздер ?

№ 2. Топтық тапсырма «Ротация» стратегиясы бойынша қажетті мәліметтерді жазып отыру.


Қолдану


Алған білімдерін дұрыс қолдана алуға, тапсырма лар беріледі.

жұптық тапсырмалар беру арқылы оқушының өздік ізденісін жетілдіру

Берілген тапсырманы тез дұрыс орындауға ұмтылады.

Тапсырманы орындай отырып талдай алуға, елдерді салыстыра келе артықшылығы мен тиімсіз жақтарын анықтауға үйрету

№3. Жұптықтық тапсырма. «Бір сурет,бес сөз» суреттері бойынша әңгіме айтады.

Талдау


Қосымша мәліметтермен жұмыс жасау, білімін толықтыру, сөз қорын жетілдіруге тапсырма беріледі

Қосымша мәліметтерді хрестоматия, интернеттен , баспасөзден қарау арқылы жауап береді

№4. Жеке тапсырма. Интернеттегі материалдарды пайдаланып

«Көргенімнен түйгенім»

Жинақтау (рефлексия)

3 минут


«Бағдаршам»

Қызыл-түсінбеймін

Жасыл-барлығын түсіндім

Сары-толықтыру

Үйге:§ 27. Италияның Қазақстанмен байланысы туралы мәліметтер қарау.

Оқушы сабақ бойынша өзінің білген түйгені бойынша қорытынды жасайды.


«Бағдаршам» Берілген түстерді таңдайды

Қызыл-түсінбеймін

Жасыл-барлығын түсіндім

Сары-толықтыру

Бағалау

3 минут

«өзіме-өзге хат»

Топ мүшелері өз-өздерін бағалайды.

Жазған хаттарын

пошта әшігіне салады



Италия республикасы

№1. «Хат» ойыны Үй тапсырмасын тексеруге.

№2.Топпен жұмыс

1-топ.Өнеркәсіптің қандай салалары және неліктен аса жоғары қарқынмен дамуда?

2-топ.Италия шаруашылығы ның жоғары деңгейде дамуына сыртқы сауда байланысының әсері бар ма?

3-топ. Ел шаруашылығында Солтүстік және Оңтүстік аймағының рөлі қандай?

№3 «Ротация» (постер)

№4 Жұптық тапсырма.«Бір сурет 5 сөз» суреттері бойынша әңгіме айтады.

№5. Жеке тапсырма.Электронды оқулықты пайдаланып

«Көргенімнен түйгенім»

Рефлексия: «Бағдаршам»

Бағалау: «өз-өзіме хат»

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Италия Республикасы

№1. №1. «Хат» ойыны Үй тапсырмасын тексеруге.

№2.Топпен жұмыс

1-топ.Өнеркәсіптің қандай салалары және неліктен аса жоғары қарқынмен дамуда?

2-топ. Италия шаруашылығы ның жоғары деңгейде дамуына сыртқы сауда байланысының әсері бар ма?

3-топ. Ел шаруашылығында Солтүстік және Оңтүстік аймағының рөлі қандай?

№3 «Ротация» (постер)

№4 Жұптық тапсырма.«Бір сурет 5 сөз» суреттері бойынша әңгіме айтады.

№5.Жеке тапсырма. Электронды оқулықты пайдаланып

«Көргенімнен түйгенім»

Рефлексия: «Бағдаршам»

Бағалау: «өз-өзіме хат»

-------------------------------------------------------------------------------------------

Италия Республикасы

№1. №1. «Хат» ойыны Үй тапсырмасын тексеруге.

№2.Топпен жұмыс

1-топ.Өнеркәсіптің қандай салалары және неліктен аса жоғары қарқынмен дамуда?

2-топ. Италия шаруашылығы ның жоғары деңгейде дамуына сыртқы сауда байланысының әсері бар ма?

3-топ. Ел шаруашылығында Солтүстік және Оңтүстік аймағының рөлі қандай?

№3 «Ротация» (постер)

№4 Жұптық тапсырма. «Бір сурет 5 сөз» суреттері бойынша әңгіме айтады.

№5. Жеке тапсырма.Электронды оқулықты пайдаланып

«Көргенімнен түйгенім»

Рефлексия: «Бағдаршам»

Бағалау: «өз-өзіме хат»

сергіту сәті (Мюнстенберг)

жаңаиндустриалдыелдердіңадамбасынашаққандағыжіөқарқындыөсті

туристердіжерортатеңізжағалауыальпітауларыежелгіқалалары қызықтырады.

италияжоғарыдамығанинустриалдыаграрлыел.олоңтүстікеуропаэкономикасыныңкөшбасшысы.

--------------------------------------------------------------------------------------------













Елдің экономикалық-географиялық және геосаяси жағдайы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары.

Қандай пайдалы қазбалар кездеседі ? Климаты.

Халқы. Неліктен «ұлттың қартаюы» байқалып отыр ?

Бағалау парағы

Топ___

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Топпен жұмыс

«Ротация» постер

«Бір сурет 5 сөз»

Жеке тапсырма.

Жалпы ұпайы

Бағасы















10-8 балл - 5, 7-6 балл - 4, 5-3 балл - 3, 2 төмен - 2.

Бағалау парағы

Топ___

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Топпен жұмыс

«Ротация» постер

«Бір сурет 5 сөз»

Жеке тапсырма.

Жалпы ұпайы

Бағасы















10-8 балл - 5, 7-6 балл - 4, 5-3 балл - 3, 2 төмен - 2.







© 2010-2022