• Преподавателю
  • География
  • Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!

Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!

Раздел География
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: 22.02.2014ж

Уақыты:

Сыныбы: 6 «А»

Пәні: география

Сабақтың тақырыбы: §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары

Сабақтың мақсаты:

а) білімділік: оқушыларға тақырып мазмұнын меңгерту, мұхиттар мен

теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі және

минералды байлықтары жайында түсінік беру, жаңа білімді қалыптастыру.

ә) дамыту: оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз ойларын толық жеткізе

білуге үйрету.

б) тәрбиелік: Оқушыларды табиғатты қорғауға, сүйе білуге баулу,

топтасып жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту

Пән аралық байланыс: биология

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, слайд, карта, кескін карта

Техникалық құралдар: интерактивтік тақта

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, картамен жұмыс

І. Ұйымдастыру

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Үй тапсырмасын қорытындылау

ІV. Жаңа білімді меңгерту

V. Бекіту

VІ. Жаңа сабақты қорытындылау

VII. Үйге тапсырма беру

VIII. Оқушылардың білімін бағалау

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасып, сабақ қатысымдарын тексеремін.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

§39. Мұхит суының қозғалысы тақырбы бойынша 3-4 оқушыдан түсінгенін сұрау, картамен жұмыс жасату.

ІІI.Үй тапсырмасын қорытындылау.

«Ғажайып алаң» ойыны арқылы үй тапсырмасын қорытындылау.

Сұрақ-жауап

1.Толысу, қайту құбылысының себебі неде?

2.Мұхит ағыстарының пайда болуына не әсер етеді?

3.Цунами дегеніміз не?

4.Жылы ағыстарды атаңдар?

5.Ірі толқындар ішкі теңіздерде, әлде мұхиттарда бола ма?

6.Картаға мұхиттық жылы ағыстар мен суық ағыстарды қандай түспен белгілейді?

Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!

Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!

ІV. Жаңа сабақты меңгерту

«Ой қозғау» әдісі

Мұхит сөзін естігенде сендерге онда болатын толқындар, ағыстар судың толысуы мен қайтуы естеріңе түседі, ал ендеше мұхитты көз алдарыңа елестетіңдер, ойларыңа тағыда не түседі?

(өсімдіктер, балықтар, киттер, пайдалы қазбалар, минералды байлықтар т.б)

Ендеше, бүгін мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі және ондағы минералды байлықтар жайында мәліметтер аламыз.

Слайд бойынша жаңа білімді меңгерту

  1. Мұхиттағы тіршіліктің алуан түрлі болуының себебі неде?

  2. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер дүниесі жайында не білеміз?

  3. Баяндау (теңіз жануарларының суреттерін көрсету)

  4. Мұхиттардағы тіршілік дүниесі

Открытый урок на тему §40. Мұхиттар мен теңіздердегі өсімдіктер мен жануарлар дүниесі. Мұхиттардың минералды байлықтары!V. Бекіту

  1. Дәптермен жұмыс ( үйренген жаңа терминдерді жазу)

  2. Картамен жұмыс (негізгі балық ауланатын аудандар)

  3. Видеоролик ( мұхиттартағы тіршілік)

  4. Теңіз өсімдіктерінен алынатын тұтынушы заттар (слайд)

  5. Семантикалық карта

VІ. Жаңа сабақты қорытындылау

  1. Сиқырлы әріптер ойыны

VII. Үйге тапсырма беру

Тақырыпты оқу, тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру

VIII. Оқушылардың білімін бағалау.






© 2010-2022