Халықтың жастық және жыныстық құрамы

Раздел География
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

География 9 - сынып

Пәні: география

Сыныбы: 9

Сабақ саны: 9

Күні: 29.09.2015ж.

Сабақтың тақырыбы:

Халық саны. Табиғи өсімі және ұдайы өсуі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға халық саны мен табиғи өсімі және ұдайы өсуі туралы білім беру.

Дамытушылық: Оқушылар өз бетінше ізденіспен жұмыс істеуге дағдыланады. Өз ойларын еркін жеткізу арқылы танымдық қабілеттері артады және сыни тұрғыдан ойлауы қалыптасады.

Тәрбиелік: Оқушыларды жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулиды және экологиялық тәрбие беріледі.

Сабақтың типі:

Сабақтың түрі:

Жаңа білім беру сабағы

Ашық сабақ

Сабақта қолданылатын әдіс:

Топтық жұмыс, диалог, сұрақ-жауап, СТО стратегиясы

Топтық жұмыс: оқушылар бірлесіп жұмыс істеу нәтижесінде шағын топтағы жұмыс өнімін көрсете алады;

Олар ортақ пікірлерін ортаға салып,түйін жасайды және қорытынды шығарады.

Сабақтың көрнекілігі:

Оқулық, қима қағаз, ресурстар, карта, постер, ноутбук.

Сабақта қолданылатын модуль:

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлау.

Сабақты бағалау:

Бағалау парағы таратылады.Оқушылар бірін-бірі бағалайды және мұғалімнің бағалауы.

Сабақта күтілетін нәтиже:

Оқушылардың сабақта бірлесіп жұмыс істеу әрекеттері қалыптасады. Халық санының табиғи өсімі мен ұдайы өсуіне шолу жасайды. Берілген тақырыпты өзара талдауға дағдыланады.

Сабақтың құрылымы:

1.Ұйымдастыру кезеңі (2мин);

2.Жаңа сабақ (үй тапсырмасы 37мин);

3.Сабақты бекіту (3мин);

4.Бағалау (2мин);

5.Үйге тапсырма (1мин)

Сабақтың барысы:

Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу, топқа бөлу.

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Оқушылардың іс-әрекеті:

Бағалау парағын таратады.

Әр топ жетекшісі өз тобындағы оқушылардың атын жазып толтырады.

Қызығушылықты ояту.

Үй тапсырмасын сұрау үшін «Сұрақ- бізден,жауап- сізден» және «Мені түсін » стратегияларын пайдаланады.

Қорытынды сұрақтары:

1.Табиғат ресурстарының түрлері.

2.Табиғи классификациясының негізгі белгісі.

3. Ресурстық базалар.

4.» Қазақстан - 2050» Стратегиясы.

5. Халыққа табиғат жағдайдың қолайлылығы.

«Мені түсін» кестені толтыру:

Мағынаны ажырату.

Халық саны мен өсуі, «Ой қозғау» стратегиясын пайдаланады. Ресурстар таратылады, жұмыс істеуге бағыт беріледі.

Оқушылар халықтың саны мен өсуі туралы не білетіндерін айтып шығады.

Постер дайындайды.

І-топ:

Қазақстанның халқы

ІІ-топ:

Халықтың табиғи қозғалысы

ІІІ-топ:

Демографиялық революция

IV- топ:

Демографиялық саясат

Дәптермен жұмыс: 31 - сурет, кесте (табиғи өсім), кескін картамен жұмыс жасайды.

Ой толғаныс.

Ой алмасу, жинаған ақпараттарды қабылдау,

«Сандар сөйлейді» әдісі.

Ой толғаныс: Сұрақтарға жауап береді.

1.Халық санының жүргізілуі.

2.Демография қандай ғылым?

3.Табиғи өсім нені құрайды?

4.Демографиялық толқындар немен байланысты?

5.Демографиялық саясат неге жүргізілді?

Ой түйін: «Сандар сөйлейді» әдісі.

Мұғалімнің топтарды бағалауы. «Менің көңіл күйім»

Топ жетекшісі бағалау парағын толтырады.

Ишара арқылы өздерінің көңіл күйін көрсетеді.

Үйге тапсырма:

§ 7. 68 бет. Халық саны мен табиғи өсімі «Әлемнің халық саны» жаңа мәліметтерді анықтау.

Кері байланыс:

Оқушылар сабақтан алған әсері мен үйренгенін жазады.



© 2010-2022