Урок на тему Қазақстанның мал шаруашылығы

Раздел География
Класс 9 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дюсембек Меруерт Адильжанқызы география пәнінің мұғалімі

Сарқан ауданы, Екіаша орта мектебі

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның мал шаруашылығы.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Оқушыларға Қазақстан мал шаруашылығы туралы мәлімет беру.

Дамытушылық: Оқушылардың мал шаруашылығы туралы білімдерін, өз бетінше шығармашылық тұрғыда жұмыс істеу қабілетін дамыту.

Тәрбиелік: Бір-бірін сыйлауға, жан-жақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес.

Сабақтың типі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: жұптық жұмыс, топтастыру, кестемен жұмыс, тірек сызбамен жұмыс, картамен жұмыс, шығармашылық жұмыс, синквейн құрастыру.

Сабақтың көрнекілігі: Электронды оқулық, Қазақстанның экономикалық картасы,

9-сынып атласы, суреттер, плакаттар.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.

Сурет арқылы оқушыларды 3-топқа бөлу.

Топ басшыларын сайлап, бағалау парағын беру.

II.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Жұптық жұмыс (тест)

Оқушылар жұппен шығып дайындаған тест сұрақтарын қояды (сұрақ жауап)

III.Мақсат қою

Оқушылар өздері сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын қояды.

IV.Өткен материал бойынша білімдерін тексеру

Бейне көрініс

Бейне көрініс арқылы өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыру

V.Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі

1.Оқушыларға тақырып бойынша бағыт беру

2.Бейне көрініс

3.Постермен жұмыс

I-топ: Қазақстан мал шаруашылығының түрлері (кластер құрастыру)

II-топ: Қазақстан мал шаруашылығының өнімдері (кесте құрастыру)

II-топ: Қазақстан мал шаруашылығының аумақтық таралуы (тірек сызба құрастыру)

4.Картамен жұмыс

Мал басының және құстың аумақтық таралуы бойынша әр топ картадан көрсетеді

I-топ: Оңтүстік шығыс пен оңтүстік батыс Қазақстан

II-топ: Орталық Қазақстан

II-топ: Солтүстік шығыс пен солтүстік батыс Қазақстан

VI.Жаңа материалды қолдану кезеңі

1.Спорт жарысы

  • а) жүгіру

Кім бірінші болып тақырып бойынша 10 сөз жазады.

  • ә) ауыр атлетика

Кім ең ауыр сөзді жазады, ең көп әріптен тұратын сөз

  • б) ұзындыққа секіру

Кім ең ұзын сөйлемді бірінші жазады.

  • в) күрес

Әр топ бір - біріне сұрақтар қояды

2.Шығармашылық жұмыс

Эссе «Менің ауылымның мал шаруашылығы» әр оқушы өз ойын жазады.

VII.Бекіту

Әр топ тақырып бойынша синквейн құрайды

1.бірінші жол - БІР сөз зат есім

2.екінші жол - ЕКІ сөз сын есім

3.үшінші жол - ҮШ сөз етістіктен

4.төртінші жол - ТӨРТ сөзден сөз орамы

5.бесінші жол -бірінші сөздің синонимі

VIII.Үйге тапсырма беру, бағалау

§34 оқу, Қазақстанның мал шаруашылығына тест құрау.

Әр топ басшысы бағалау парағын толтырып қорытынды бағаларын айтады.

IX.Кері байланыс

Әр саусақ бір мағына білдіреді

Басбармақ- «Мен үшін өте маңызды»

Балан үйрек- «Маған қиын болды»
Ортан терек- «Мен үшін жеткіліксіз»

Шылдыр шүмек- «Менің көңіл күйім»

Кішкентай бөбе- «Менің ұсынысым»




21-27\5

14-20\4

4-14\3

Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

5

Постер қорғау

5

Картамен жұмыс

5

Спорт жарысы

4

Эссе жазу


5

Синквейн құрау

5
















































Бағалау парағы 1-топ

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Постер қорғау

Картамен жұмыс

Спорт жарысы

Эссе жазу

Синквейн

құрау

Қорытынды балл




















































Бағалау парағы 2-топ

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Постер қорғау

Картамен жұмыс

Спорт жарысы

Эссе жазу

Синквейн

құрау

Қорытынды балл



















































Бағалау парағы 3-топ

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Постер қорғау

Картамен жұмыс

Спорт жарысы

Эссе жазу

Синквейн

құрау

Қорытынды балл




















































-----------------------------------------------------------------------















© 2010-2022