• Преподавателю
  • География
  • География пәнінен ҚМЖ «Еуропаның саяси картасы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары»

География пәнінен ҚМЖ «Еуропаның саяси картасы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары»

Раздел География
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі:


Сабақтың реті, сыныбы:

19 сабақ 11«а»

Сабақтың тақырыбы

«Еуропаның саяси картасы мен құрылымы. Табиғат жағдайлары мен ресурстары»

Сабақтың мақсаты

Жеті модульді ықпалдастыра отырып Еуропа елдері, олардың саяси картасы мен құрылымы, экономикалық-географиялық жағдайлары, табиғаты мен ресурстары, экологиялық жағдайына сипат тама беру. Алған білімдерін өмірде қолдана алуға үйрету.

Сілтеме

11 сынып «География» оқулығы

Оқыту нәтижелері

Жеті модульді ықпалдастыра отырып, интербелсенді әдіс-тәсілдер арқылы Еуропа елдері, олардың саяси картасы мен құрылымы, экономикалық-география лық жағдайлары, табиғаты мен ресурстары, экологиялық жағдайына сыни тұрғыдан ойлап сипаттама береді. Алған білімін өмірде қолдана алады.

Түйінді идея

Сыни тұрғыдан ойлап, кез келген жердің экономикалық-географиялық жағдайына баға беру.

Модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, талантты және дарынды балаларды оқыту,оқушыларды жас ерекшелігіне сәкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және кошбасшылық.

Әдіс -тәсілдер

Шаттық шенберге тұрып қайталау сұрақтарын сұрау,

Топқа бөлу: «Мемлекеттер атауы», «Гүл сыйлау», «Шындық детекторы», Постер құрастыру, «Позиция таңдау», «БББ», «Төрт жол өлең», Формативті бағалау, Жиынтық бағалау: критерилер көрсетілген бағалау парақшасы арқылы топ башсының бағалауы

Ресурстар

Оқулық, карта, атлас, постер, стикер, бағдаршам, АКТ, үлемтірмелі материалдар, А4

Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Қызығушы- лықты

ояту


Шаттық шеңбері

2

Оқушыларды шеңберге тұрғызады

Шеңберге тұрып қолды көтеріп ортаға жиналады.

Топқа «Мемлекеттер атауы» бойынша бөлу 2

«Германия», «Франция», «Италия», «Ұлыбрита- ния» топтарына арналған жасырын қағаздарын ұсыну

Жасырын кағаздарды алып мемлекеттерге сәйкесі бойынша 4 топ құрайды.

«Гүл сыйлау» стратегиясымен өткен тақырыптан сұрақтар қою. 5

Мұғалім гүлді бір оқушаға сыйлап сұрақ қояды

Гүлді алып сұраққа жауап беріп, басқа бір топ мұшесіне бере отырып сұрақ қояды.

«Шындық детекторы» стратегиясы бойынша үй тапсырмасын 5 сұрау

Әр топқа үш сөйлем құрастыруды ұсынамын, біреуі қате

Оқушылар басқа топты тыңдай отыра қатесін табады.

Мағынаны

тану

І топ «Саяси картасы мен мемлекеттер құрылымы»

ІІ топ «Табиғат жағдайлары мен ресурстары»

ІІІ топ «Агроклиматтық, гидроэнергетика- лық, жер ресуртары»

ІҮ топ «Экологиялық жағдайы» 15

Жұмыс барысын бақылап қйыншылық болса түрткі болатын сұрақтар қою, бақылаймын, бағыт-бағдар беремін.

Постер құрастырады, қорғайды

Сергіту сәті: «Мен ҰБТ-дан жоғары балл жинадым» 3

Оқушыларға екі қатарға тұруды ұсынамын

Ортадан кезекпен өзері жақсы ұпай жйнағандай сезініп өтеді

Ой толғаныс

«Позиция таңдау» стратегиясы қорытындылау сұрақтары 4

«Позиция таңдау» кестесін ұсыманын

Берілген позициялардын дұрысын белгілейді

Білемін, білдім, білгім келеді. 4

«БББ» кестесін тарату

«БББ» толтырады

Бағалау

Формативті және суммативті бағалау 3

Бағалауды бақылаймын

«Бағдаршам», «Бағалау парақшасы» бойынша өзін-өзі бағалайды, топ басшысы таныстырады

Кері байланыс

«Екі жұлдыз - бір тілек» 2

Стикерлер беру

Стикерлерді жазып жабыстырады

Үйге тапсырма

Тест құрастыру

«Төрт жол» өлең


Еуропа экологиясы

Дарынды оқушылардың белсенділігі артады

ШҚО

Үржар ауданы

«Қаракөл орта меатеп-бақшасы» КММ

Темербаев Е.И.



© 2010-2022