• Преподавателю
  • География
  • География пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру (6 сынып)

География пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру (6 сынып)

Раздел География
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Табиғат құбылыстарын бақылауды ұйымдастыру.

Сабақтың мақсаты: Табиғат құбылыстарын бақылауды дағдыландыру, табиғат құбылыстарын еске түсіру, олардың себептерін айқындау,бақылау күнделігін толтыруды үйреншікті қалыпқа түсіру, табиғатты сүюге, қорғауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау арқылы шығармашылыққа үйренеді, өз жұмыстарын қорғай біледі, өз пікірін ортаға сала отырып, көпшілікпен пікір алмасады.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта қолданылған әдістер: диалогты оқыту әдісі, топпен жұмыс, жұптық жұмыс, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар, сын тұрғысынан ойлау, т.б.

Бөлімі

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Нәтижесі

Кіріспе







Ұйымдастыру кезеңі.

Бағалау парағы


Үй тапсырмасын сұрау.



Өткен тақырып бойынша тест алу.

Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру.

Табиғат құбылыстары аттары арқылы үш топқа бөлу.

Тақтаға оқушылар аттарын жазған бағалау парағы ілу.

«Өрмекші торы» ойынынын түсіндіру



Тест таратып, көршілеріне тексеруді тапсыру

Амандасып, «алтын балық» өздерінің тілектерін стикерлерге жазып, оқып жапсыру.


Ортаға әр топтан екі оқушыдан шығып қолдарындағы жіпті келесі топ мүшелеріне сұрақ қою арқылы лақтырады, жіпті ұстаған оқушы жауап беруі керек, жауап бере алмаса келесі оқушыға лақтырады.

Жұптасып орындаған тест жұмыстарын келесі жұп көршілеріне тексерту.

Табиғат құбылыстарының аттары, бағалау парағы


Жіп, электронды оқулық, оқулық,



Оқулық, электронды оқулық

Көңіл- күйлері жақсарып, жинақталады.


Өткен тақырып бойынша білімдерін еске түсіру.



Өткен тақырып бойынша білімдерін пысықтап, бекіту.

Негізгі бөлім





Жаңа сабақтың тақырыбымен,мақсатымен таныстыру.


Сергіту сәті

Топ мүшелеріне интернеттен, ресурстардан табиғат құбылыстарының суреттері мен бақылауы бойынша материалдар жинақтап, плакатқа сызып, қорғауды тапсыру.

«Макаренна» биін билету.

Әр топ мүшелері саяхатшылары бойынша түсінгендерін плакатқа сызып, қорғайды.


«Макаренна» биін билеу.

Компьютер, ресурстар, планшет, ұялы телефон,плакат, маркер, желім, стикер, т.б


Музыка, интерактивті тақта

Өздігінен білім алуды үйренеді.


Бой сергіп, көңілдерін көтеру.

Жинақтау

«Табиғат - бүкіл тіршілік атаулының алтын ұясы, тал бесігі, өсіп-өнер мекені» тақырыбына эссе жазу

«Табиғат - бүкіл тіршілік атаулының алтын ұясы, тал бесігі, өсіп-өнер мекені» тақырыбына эссе жазғызтып, оқыту

«Табиғат - бүкіл тіршілік атаулының алтын ұясы, тал бесігі, өсіп-өнер мекені» тақырыбына эссе жазғызты, оқыту.

Оқулық, электронды оқулық

Жаңа тақырып бойынша алған білімдерін жинақтау.

Бағалау

Бағалау парағын толтыру.

Жинақтап, қорытынды бағаларын шығару

Алған бағаларын күнделіктеріне қойғызу.

Бағалау парағы, маркер

Сабақ бойынша топ басшыларының бағалау парақтарындағы бағаларын қорытындылау

Қорытындылау

«ББҮ кестесі»

Сабақ бойынша білгендерін, білгісі келетіндерін, үйренгендерін кестеге стикер арқылы жазып, жапсыру.

Стикерлерге жазғандарын тақтадағы кестеге жапсыру

Стикер, ватман, электронды оқулық

Білімдерін тиянақтап, ой-електерінен өткізу.

Кері байланыс

«Тілек ағашы»

Сабақтан алған әсерлері мен ой-пікірлерін сұрау

Сабақтан алған әсерлері мен тілектерін тілек ағашына стикерлерге жазып жапсыру.

Стикер, ватман, электронды оқулық

Білімдерін тиянақтап, ой-електерінен өткізу.


© 2010-2022