Ашық сабақ Жел. Желдің түрлері

Күні 24.02.2015 Сыныбы: 6 а сынып Сабақтың тақырыбы: Жел.Желдің түрлері. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жел, желдің түрлері туралы білім беру,сөйлеу, есте сақтау қабілетін, сөйлеу, ойлау шеберліктерін қалыптастыру; Оқу нәтижелері: Жел туралы түсініктері кеңейеді, түрлері,пайда болу заңдылықтары туралы білім алады, мәдениетті сөйлеу, сыни тұрғыда ойлау қабілеттері дамиды; Қолданылған әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар ,карталармен жұмыс , «Кубизм »...
Раздел География
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні 24.02.2015

Сыныбы: 6 а сынып

Сабақтың тақырыбы:

Жел.Желдің түрлері.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға жел, желдің түрлері туралы білім беру,сөйлеу, есте сақтау қабілетін, сөйлеу, ойлау шеберліктерін қалыптастыру;

Оқу нәтижелері:

Жел туралы түсініктері кеңейеді, түрлері,пайда болу заңдылықтары туралы білім алады, мәдениетті сөйлеу, сыни тұрғыда ойлау қабілеттері дамиды;

Қолданылған әдіс-тәсілдер мен стратегиялар:

Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар ,карталармен жұмыс , «Кубизм » стратегиясы, талдау,топтық жұмыс;

Ресурстар:

Интерактивті тақта ,бейнеролик, тапсырма жазылған парақшалар, мәтіндер, .

Сабақтың барысы:

Дағдылар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Білу

2 минут

2 минут



7 минут

Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбері»



Толқа бөлу. Түрлі-түсті фигуралардың түстерінің сәйкестігі бойынша бөлінуін ұсынады.

Өткенді еске түсіру. «Ортада қаламсап» стратегиясы. Мұғалім әр топ мүшелеріне қаламдарын ортаға қоюын сұрайды. Мұғалім таңдаған қаламсап иесі сұраққа жауап береді. Жауап бере алмаса, топ мүшелері көмектеседі. 1.Жердің пішіні қандай.?

2.Жердің қандай сыртқы қабықтарын білесіңдер? 3.Литосфера сөзі қандай мағына береді?

4. Атмосфера дегеніміз не? Ол қандай қабаттарға бөлінеді? 5.Гидросфера деп нені айтады? Құрамын атаңдар.

Жаңа тақырыпқа шығу.

Оқушылар шеңбер жасап, өздері бір-біріне тілектерін айтады

Оқушылар түстеріне қарай топқа бөлініп орналасады, топ басшыларын сайлайды.

Оқушылар қаламдарын ортаға қояды. Мұғалім қай оқушының қаламын таңдаса , сол сұраққа жауап береді.





Дәптерлерін ашып тақырыпты жазады.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер





Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Түсіну.

2 минут



3 минут



10 минут

Слайдтарға шолу. Интерактивті тақтадан биосфера туралы слайдтарға шолу жасайды.

«Өзара оқыту» стратегиясы . Мұғалім төрт топқа мәтінді

бөліп береді. Мазмұнын

түсінген соң өзара бір - біріне айтып талқыға салады.

Постер қорғау. Биосфераның шекаралары туралы постер

салуды тапсырады.

Оқушылар слайдтарға назар салады, тыңдайды.



Оқушылар берілген мәтінді оқып шығып,

топ ішінде талқыға салады. Өзара бір-біріне түсіндіреді.

Оқушылар биосфераның шекаралары туралы өз ойларын постерге түсіріп, қорғайды.

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану.

Сыни тұрғыла ойлауға үйрету.



Сыни тұрғыда ойлауға үйрету.

Қолдану.

3 минут

Технологиялық картамен

жұмыс. Картаға тірі

ағзалардың тіршілік ету шекараларын белгілеу.

Картаға тірі ағзалардың тіршілік ету шекараларын белгілейді.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Талдау 6 минут

«Биосфераға экологияның

әсері» атты бейнероликті талқылауды ұсынады.

Оқушылар бейнероликке назар аударып талқылайды.

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану

Жинақтау 2 минут

Интерактивті тақтадағы тапсырмалармен жұмыс

Оқушыларды тірі ағзалардың қабықтарды қамтуы, фотосинтез туралы сызбаларды толтырады.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Рефлексия

3 минут

«Екі жұлдыз, бір тілек».

Мұғалім оқушыларға

стикерлер арқылы 2 ұсыныс

бір тілек жазуын сұрайды.

Оқушылар стикерлер көмегімен ұсыныс, тілектерін жазады.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Бағалау

3 минут

Мұғалім топ басшысына

Тақтада көрсетілген бағалау шкаласы арқылы қорытынды жасауды ұсынады.

Топ басшысы топ мүшелерін критерийлерге сүйене отырып бағалайды.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Үйге тапсырма

2 минут

Мұғалім сабақты қорытындылап , үйге тапсырма береді.

§ 37( оқу) Биосфера туралы эссе жазу.

Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады.




© 2010-2022