Италия және Канада КГБ 11 сынып

Сабақтың мақсаты:  Оқушыларға Италия мен Канада елдерін салыстыру                                  арқылы  географиялық  орнының ерекшіліктерін, жер                                 бетінің сипатын, мемлекеттік құрылымдарын және                                 экономикалық жағдайлары туралы білімдерін толықтыру. Дамытушылық мақсаты:  Оқушылардың алған теориялық мағлұматтарды                                 анықтап,талдау жасау, картамен жұмыс істей білу                                 Венн диаграммасымен , тірек Б.Б.Б. кестесін толтыру,                                 сәйкестендіру жұмыстар орындау арқылы жан-жақты                                 дамыған жеке тұлға қалыптастыру, білімге құштарлығын,                                 ізденуін арттыру. Тәрбиелегі: Жаңа деректерді пайдалана отырып, халықтың тәрбие үлгілерін                      қолдану, өсіп-өркендеу тұрғысынан дұрыс қабылдауға, өз ұлтын                      сүюге, құрметтеуге, ұйымшылдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындығын тексеру. Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді.  1-топ    « Босваш»  Ұраны:  « Білімнен асар байлық жоқ».         2-топ. «  Шанель»   Ұраны:   « Білім – таусылмас қазына».  3-топ.  « Бритойл»  Ұраны:   « Білім – ақылдың көркі»   Топ басшылары бағалау  парағына топ мүшелерінің білімін бағалап    отырады. II) « Үйге берілген тапсырманы сұрап, тексеру. « Ой қозғау» әдісі. 1. Ұлыбри...
Раздел География
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Италия және Канада.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Италия мен Канада елдерін салыстыру

арқылы географиялық орнының ерекшіліктерін, жер

бетінің сипатын, мемлекеттік құрылымдарын және

экономикалық жағдайлары туралы білімдерін толықтыру.

Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың алған теориялық мағлұматтарды

анықтап,талдау жасау, картамен жұмыс істей білу

Венн диаграммасымен , тірек Б.Б.Б. кестесін толтыру,

сәйкестендіру жұмыстар орындау арқылы жан-жақты

дамыған жеке тұлға қалыптастыру, білімге құштарлығын,

ізденуін арттыру.

Тәрбиелегі: Жаңа деректерді пайдалана отырып, халықтың тәрбие үлгілерін

қолдану, өсіп-өркендеу тұрғысынан дұрыс қабылдауға, өз ұлтын

сүюге, құрметтеуге, ұйымшылдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Дүние жүзінің саяси картасы, тірек-сызба, атлас,

интерактивті тақта.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдісі: Топтап оқыту және өзіндік жұмыс, тірек-сызба.

Тәсілі: Топпен, ұжымдық, жеке-дара.

Пәнаралық байланыс: Д/ж-нің тарихы, математика, картография.

Сабақтың барысы.

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Қызығушылығын ояту. « Ой қозғау» әдісі.

  3. Мағынаны ашу .

  4. Венн диаграммасын пайдаланып, екі елді салыстыру.

  5. Реферат қорғау. Географиялық есептер шығару.

  6. «Адасқан обьектілерді » сәйкестендіру

  7. Б.Б.Б кестесін толтыру.

  8. Бекіту.Баға.

  9. Қорытынды.

  10. Үйге тапсырма.

I)Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындығын тексеру. Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді.

1-топ « Босваш» Ұраны: « Білімнен асар байлық жоқ».

2-топ. « Шанель» Ұраны: « Білім - таусылмас қазына».

3-топ. « Бритойл» Ұраны: « Білім - ақылдың көркі»

Топ басшылары бағалау парағына топ мүшелерінің білімін бағалап

отырады.

II) « Үйге берілген тапсырманы сұрап, тексеру. « Ой қозғау» әдісі.

1. Ұлыбританияның басқару формасы Конституциялы монархия.

2. Германия автомобиль жасаудан д/ж-де нешінші орында? / 4/.

3. Германияның д/ж-не танымал автофирмалары / ВМW, Мерседес/ .

4. Ұлыбританияның басты діні. / Христиан/.

5. Францияда жылына қанша автомобиль шығарады? / 4 млн /.

6. Франция алма,көкөніс ж/е бақша дақылдарын жинаудан

нешінші орынды алады? / Бірінші/.

7. Ұлыбритания мен Францияның арасын бөліп тұрған енді бұғаз

/ Ла-Маныш/.

8. Францияның мемлекет басшысы / Президент/.

9. ХХХ жазғы Олимпиада ойындары өткен ел. / Ұлыбритания/.

10. Франциядағы жеті кереметтің бірі. / Эйфель мұнарасы/.

III) Жаңа сабақты талдау. Мұғалім жаңа сабақты қысқаша түсіндіреді.

IV) Венн диаграммасын пайдаланып, екі елді салыстыру.

1. Италияның Канададан айырмашылығы.

2. Канаданың Италиядан айырмашылығы.

3. Италия мен Канаданың ұқсастықтары.

Топ мүшелері оқулықты, атласты пайдаланып, өзіндік жұмыстар орындайды.

V) Реферат қорғау, Географиялық есептер шығару.

Ұлыбритания мен Франция туралы жазған рефераттарын оқушылар қорғайды. Екі оқушы тақтаға шығып, Канада мен Италияның халықтарының тығыздығы мен арақашықтарын анықтайды.

VI) «Адасқан обьектілерді» сәйкестендіру.

Канада - президент Италия - Ұлыбритания ханшайымы.

Италия - 32.2 млн адам Канада - генерал-губернатор

Италия - ағылшын, францзу тілдері Рим - газет қағазын шығарады

Канада - « ФИАТ» Канада - « Мәңгілік қала»

Ең ірі порт - Квебек аймағы Ватикан - ең кіші мемлекет

Құндыз корольдігі- Генуя Италия - күріш

Канада - Оттава Рим - Италия.

VII) Б.Б.Б кестесін толтыру.

Оқушылар берілген Б.Б.Б. кестесін толтырады.

VIII) Бекіту.Бағалау.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар беру арқылы жаңа сабақты қорытады.

Бағалау парағындағы бағалар негізінде оқушылардың білімдеріне

пікір айтып, қорытынды жасайды.

IX) Қорытынды. Өткен материалдарды жинақтау мақсатында оқушыларға дамыған елдерді интерактивті тақта арқылы көрсетілді.

Х) Үйге тапсырма.§8. 47 бет. Кескін картаға Италия мен Канаданың

гео-лық орнын түсіру.


© 2010-2022