Оңтүстік Аиерика материка материгінің халқы мен елдері

Раздел География
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мектебіміздің қазақ тілі әдебиетінің I деңгейлі мұғалімі,мектебіміздің көшбасшысы Тулеуова Бибігул Орынғалиқызының ұйымдастыруымен 7"б" сыныбына "Lesson Study" сабақтар топтамасын бастадық. "Балалар философиясы" әдісі бойынша. Тобымызда Тулеуова Б, Наубетов Қ және мен, Имашева Шынаргүл .Зерттеу сабақтарын жүргізбес бұрын « Lesson Study қандай мақсатпен жүргізу қажет?» слайд таныстырылымымен танысып пікірлестік. Алдымен А В С оқушыларды қалай таңдаймыз? , "Балалар философиясы" әдісін сабақтың қай бөлімінде пайдаланамыз? , бағалау қалай жүреді?, сабақты қалай жоспарлаймыз? т.б сияқты сауалдар төңірегінде талқылаулар жүргіздік. Сыныптан зерттеуге алатын А, В, С оқушыларын таңдап алдық.А оқушы- Жасұланұлы Н, В оқушы-Манапов Б, С оқушыға үлгерімі төмен Жұмажанұлы С деген оқушыларды алдық.

Өзімдегі бар ресустарды пайдалана отырып ,алғашқы сабағымды бастадым.

Сабақ №1

Сабақтың тақырыбы:

Оңтүстік Аиерика материка материгінің халқы мен елдері

Атырау облысы Исатай ауданы жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі

Мерзімі:

Мұғалім: Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы

Сыныбы: 7б

Қатысқан оқушы саны:17

Қатыспағандар:-

Сабақ мақсаты:

Африка Оңтүстік Америка материгінің халқы мен елдеріне сипаттама беру

Күтілетін нәтиже:


Оңтүстік Америка материгінің халқы мен елдерінің біртұтастығын

Оқытудағы жүйелілік:

Оңтүстік Америка материгінің халқы мен елдері туралы

Сабақтың жүрісі:

Сабақтың кезеңдері :

Жоспарланған іс- әрекет

Ресурстар, әдебиет

Оқыту

Оқу

Ұйымдас тыру бөлімі

2мин



Үй тапсыр

масын тексеру

8 мин


Негізгі бөлім

30 мин


Қорытынды бөлім-5 мин


Үйге тапсырма:


Бағалау

Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. Үй тапсырмасын және өзін - өзі бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады.

Фигуралармен жұптасу

"Үнсіз сурет салу"жаттығуы

Осы жаттығу арқылы үй тапсырмасын тексереміз.Бастаушы болған оқушы жұпта бірінші болып,жаттығуды тексеріп "Үй тапсырмасын бағалау бетшесіне"бағалайды

«Балалар филосоиясы» әдісі арқылы жұмыс жасау - 15 мин

Сұрақтарды талқылауға салу


Электронды оқулықтан Оңтүстік Америка материка материгінің халқы мен елдері туралы тапсырмалар орындайды

."Сұрақтар жәшігі"

Тақтаға түрлі -түсті жапсырма қағаздар жапсыру



Дәптеріне жазады.

Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді.

Оқушылар ортаға шығып,дөңгеленіп тұрып,фигуралар арқылы жұптасады

Оқушылар жұптаса отырып,3 топқа бөлінеді

Оқушылар жанағы жұптасуларымен отырып,"Бастадық"дегенде олар сурет салуларын бастайды суретті кім бірінші болып,бастаса сол оқушы бастаушы болып,екіншісі бағынушы болады.

Оқушылар тақырыппен толық танысып,оқушылар оқиды. Оқып болғасын оқыған мәтіннен бір сұрақ дайындайды.Сұрақтарды талқылауға салып,оқушылар өздері толық сұрақтарды қол көтеру арқылы таңдайды.

Оқушылар өздерін бағалау бетшесіне өздерін бағалайды.

Оқушылар тақтадан адасқан обьектлерді табады.

Оқушылар бүгінгі тақырып туралы тағыда білгілері келген ссауалдары болса сол сауалдарын "Сұрақтар жәшігіне"

салады

Кері байланыс ретінде стикерлерге бүгінгі сабақтардан білгенін жазады.


"Топтық жұ мыс ережесі"

жартақтасы


Түрлі түсті маркер карандаштар


Оқулық, дидактикалық материалдар

Смайликтер

Бетшелер, оқулық

Бағалау критерийлері мен дескрипторлары







© 2010-2022