Розробка уроку з футболу для 6 класу

Раздел Физкультура
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

З досвіду роботи

Футбол

Урок фізкультури, 6-й клас

Мета: вдосконалити техніку ведення м'яча внутрішнім боком стопи та зупинки підошвою; закріпити техніку удару по м'ячу зовнішнім боком стопи; розвивати спритність, швидкісно - силові якості та інтерес до футболу.

Інвентар: футбольні м'ячі, фішки, гандбольні ворота, секундомір.

Місце проведення: спортивний зал.

Хід уроку

з/п

Зміст уроку

Дозу

вання

Організаційно - методичні вказівки

І. Підготовча частина (12 хв)

1

Шикування, рапорт, привітання, повідомлення мети і завдань уроку

1,5 хв

В одну шеренгу. Рапорт подає черговий. Нагадати про дотримання правил техніки безпеки. Перевірити наявність спортивної форми та загальний зовнішній вигляд учнів.

Звернути увагу на важливість уміння володіти технікою ведення м'яча внутрішнім боком стопи та удару по м'ячу зовнішнім боком стопи як складової техніки гри у футбол

2

Перевірка домашнього завдання

30 с

Опитування про виконання фізичних вправ, запитання на футбольну тематику

3

Вимірювання ЧСС за 10 с

30 с

Виділити учнів з підвищеною ЧСС (120 уд./хв і більше) і дати їм для виконання дихальні вправи

4

Стройові та організуючі вправи на місці

30 с

Повороти праворуч, ліворуч, перешикування з однієї шеренги в дві. Звернути увагу на чітке виконання поворотів.

5

Ходьба:

  • звичайна;

  • на носках;

  • на п'ятах;

  • на зовнішньому боці стопи;

  • на внутрішньому боці стопи

1 хв

У колону по одному, дистанція два кроки. Звернути увагу на дотримання правил техніки безпеки. Темп середній, підборіддя припідняте, стежити за правильною поставою

6

Спортивна ходьба, рівномірний біг, ходьба з відновленням дихання

1 хв

Поступове прискорення темпу.

Під час ходьби темп повільний.

7

Комплекс загально-розвивальних вправ у русі

1. Відведення рук

В.п. - ліва рука вгорі.

1-2-крок, два кроки з пружним відведенням рук назад; 3-4-те саме, права вгорі.

2. Повороти тулуба.

В.п.- руки за голову.

1-крок лівою ногою, поворот тулуба ліворуч;

2-крок правою, поворот тулуба праворуч.

3. Нахили.

В.п.- нахил вперед.

1-крок лівою ногою, пальцями рук торкнутися лівої стопи; 2-те саме з правою.

4. Ходьба з відведенням коліна.

В.п.- руки зігнуті у ліктях.

1-крок лівою ногою з винесенням зігнутої в коліні правої ноги вперед- назовні; 2-те саме з правої.

5. Махи.

В.п.- руки в сторону. 1-крок лівою ногою; 2-мах правою вперед, руки вперед; 3-4-те саме з правої.

6. Випади.

В.п.- руки на поясі.

1-випад лівою ногою, поворот ліворуч;

2-випад правою, поворот праворуч.

3 хв

6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів

6-8 разів


Стежити за правильністю постави й чіткістю виконання вправ.

Дистанція два кроки.

Збільшувати амплітуду руху.


Темп повільний.


Ноги в колінному суглобі не згинати.


Спину тримати прямо.


Мах виконувати з повною амплітудою.

Спину тримати прямо

8

Спеціальні бігові підготовчі вправи футболіста:

  • біг з високим підніманням стегон;

  • біг із закиданням гомілок назад, у сторони з торканням руками стоп;

  • біг "змійкою";

  • біг спиною вперед;

  • прискорення

2 хв

Поточний метод.

Вправи виконують по довжині спортивного залу.

Нагадати про техніку безпеки. Дистанція 4-6 кроків

9

Ходьба, вправи на відновлення дихання:

1-4- руки дугами на зовні вгору- схресно, видих;

5-8- руки через сторони вниз- схресно, видих.

1 хв

Темп повільний

10

Перешикування

30 с

У дві шеренги. Розімкнутися. Дотримуватися інтервалу

ІІ. Основна частина (28 хв)

1

Удари по м'ячу зовнішньою частиною підйому та зупинка м'яча підошвою:

  • у парах повільно;

  • те саме на швидкість

3 хв

Звернути увагу на дидактичний матеріал. Звернути увагу на точність передач. Виконують почергово учні обох шеренг.

2

Ведення м'яча внутрішнім боком стопи:

  • з обведенням партнера повільним темпом;

  • те саме на швидкість;

  • по дузі повільно (1-й веде м'яч, а 2-й одночасно біжить по дузі назустріч; потім перший передає м'яч партнерові і той продовжую вправу);

  • те саме на швидкість

5 хв

Змагальний метод. Відзначити найкращих.

3

Перешикування із двох шеренг і дві колони

30 с

Зімкнутися до направляючого.

4

Удари по м'ячу зовнішнім боком стопи у ворота на точність після ведення м'яча внутрішнім боком стопи. Повертатися назад із м'ячем у руках.

5 хв

Поточний метод.

5

Перешикування у два кола

30 с

Визначити по одному "охоронцю" з кожної команди

6

Рухлива гра з елементами футболу "Фортеця"

Опис: у центрі кола "Фортеця" із прапорців, учні стоять по колу, пасуючи м'яч один одному, намагаючись зруйнувати "Фортецю". Захисник обороняє "Фортецю", відбиваючи м'яч ногою або головою

5 хв

Грати руками заборонено. Наприкінці гри визначають найкращого гравця і захисника.

7

Вимірювання ЧСС за 10 с

30 с

Перевірити реакцію організму на навантаження

8

Двостороння гра у футбол

8 хв

Звернути увагу на використання вивчених технічних прийомів під час гри

9

Теоретичні запитання з футболу

1. Яка довжина футбольного поля?

а) 40-50 м

б) 55-60 м

в) 90-110 м

г) не менше ніж 120 м

2. Скільки гравців беруть участь у грі?

а) 5

б) 11

в) 12

г) про кількість домовляються напередодні зустрічі.

3. Яка тривалість гри?

а) два тайми по 60 хв

б) 4 чверті по 30 хв

в) два тайми по 45 хв

г) про тривалість домовляються тренери спільно із суддями до початку гри.

4. З якого місця починається гра?

а) з бічної лінії ударом ногою по м'ячу

б) ударом ногою від воріт

в) з центра поля

г) гру ударом по м'ячу починає суддя з будь-якої точки поля.

5. Коли призначають штрафний удар?

а) за удар суперника ногою

б) за збивання з ніг суперника

в) за удар суперника рукою

г) за гру рукою

д) за затримку гравця рукою

е) за всі названі вище дії

6. Чи можна під час гри оскаржувати рішення судді?

а) так

б) ні

в) лише у письмовій формі

На запитання відповідають учні, не задіяні у грі.

Визначити найбільш технічних гравців і тих, хто дав найбільше правильних відповідей на запитання

ІІІ. Заключна частина (5 хв)

1

Ходьба з виконанням вправ на відновлення дихання:

1-2- руки через сторони вгору, вдих;

3-4- руки вниз, видих.

30 с

У колоні по одному. Темп середній

2

Гра "Інтелектуал" (запитання - відповіді на спортивну тематику)

2 хв

Гра відбувається під час ходьби повільним темпом

3

Шикування в одну шеренгу

30 с

На швидкість

4

Вимірювання ЧСС за 10 с

30 с

Визначити ступінь відновлення

5

Підбиття підсумків уроку

30 с

Визначити найкращих учнів

6

Домашнє завдання

30 с

Жонглювання м'ячем і вправи, вивчені на уроці

7

Організований вихід із залу

30 с

Пройти коло пошани на майданчику



















© 2010-2022