Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)

Раздел Физкультура
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ 5-сынып уақыты: 11.12.2014ж

Тақырыбы: Гимнастика. Акробатикалық жаттығулар практикалық сабақ

Мақсат: Оқушыларға жаңа иноватцияны пайдалана отырып гимнастика сабақтарың кеңінен түсіндіру. Міндеттер: 1.Оқушылардың қабілеттерін дамыту,сын тұрғысынан ойлауға үйрету. 2. Топпен жұмыс істеуге үйрету,сөйлей және өз ойын толық айтып жеткізуге дағдыландыру. 3.Гимнастика сабақтарына деген қызығушылықтарын арттыру. Жұмыстардың түрі: топпен,жеке және ортақ . Құрал-жабдықтар: А4 қағазы,түрлі түсті бояулар,интерактивті тақта мен нотбук,музыкалық центр, гимнастикалық маталар,суреттер мен плакаттар,бағалау парағы т.б. Ресурыстар: топпен жұмыс істейтін парақшалар, рефлексия парақтары,топпен жұмыс істейтін суреттегі тапсырмалар.

Сабақтың бөлімдері

Уақыт

Мақсат



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушынық іс-әрекеті



Күтілетін нәтиже

Дайындық бөлімі







10-15 мин

Мақсат:

Оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін топтық жұмыс арқылы арттыру.

Оқушылар спорт залға сапқа тұрады.

Амандасу,кезекші ропорт беру.

Тақырыпты және мақсатты түсіндіру.

3-мин

Психологиялық - эмоциялық әрекет-тренинг «Сөйлейтін қол» 2мин

Гимнастика қауіпсіздік ережелерімен таныстыру. 3-мин

Үй тапсырмасын сұрау./бұлшық еттердің түрлері/ 2-мин

Оқушыларды баяу жүріспен жүргізіп жылдамдықтарын арттыру арқылы жеңіл жүгіріспен спорт залды айналдыра жүгірту денелерін қыздыру жүгірісте әр түрлі қимылдар орындату ж.д.ж музыка ырғағымен орындату.

.5-мин

Мұғалімнің бұйрығын орындау

Мұғалімді мұқият тың/у.

Қолдың көмегімен тілек айтады.

Оқушыны мұқият тың/у.









Мұғалімнің бұйрығын орындау.



Үйде дайындаған жаттығуларын бір оқушы орындату.



Оқушылар өз ойларын толық жеткізе отырып топпен жұмыс істеуді және жан-жақты қарым қатынас жасай отырып сабақтың жақсы өтуіне әсер етеді.

Сабақтың негізгі бөлімі

25-30мин



Мақсат:

Оқушылардың тапсырманы орындау барысында сын- тұрғысынан ойлауға технологиясын кеңінен қолдандыру және дамыту.

Топқа бөлу- 30 сек.

Топ басшысын таңдау.

Топпен жұмыс. / әр топқа тапсырма беріледі/

Мұғалім бақылаушы болып тұрады.



Оқушылар қателік жасағанда немесе орындай алмаған жағдайда көмек көрсетеді.Қауіпсіздіктің сақталуын қадағалайды.

Топ басшылары басқа топқа ауысып өздерінің тапсырмаларын түсіндіреді.





Бағалаудың дұрыстығын қадағалау.

Әр топтың басшылары тапсырманы өз тобына орындап үйретеді.

1-топ Алға қарай домалап түсу - денені жинап, жиырып алып

аударылып түсу деген сөз. Аударылып түсу түрлерінің ең қарапайымы - қолды

жерге тіреп отырып, алға қарай аударылып түсу. Ол үшін төмен жүрелеп

отырады да , екі аяқты сәл алшақ ұстап, екі тізені екі жаққа жіберіп, екі қолды

екі аяқтың сырт жағынан еденге тіреген қалыптан бастайды: денені және қолды

бүге отырып, басты еңкейте тізеге тақап, аяқпен сәл демеп аударылып түседі.

2- топ Артқа домалау - Артқа қарай домалап асып түсудегі жиелілікті

шалқадан жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа серпілуден бастаған

дұрыс. үйрену жүйесінің келесі кезеңі - жүрелеп отырудан артқа қарай

домалап асып түсу арқылы қолды тіреп тізерлеп отыру, домалап асып түсіп,

аяқты алшақ қойып тіреп тұру; артқа қарай домалап түсу арқылы қолды тіреп

отырғаннан кейін жоғары секіру; артқа қарай қатарынан екі-үш рет домалап

асып түсу.

3-топ Шынтақты жерге тіреу арқылы жауырынға тұру.

Шалқалап жату қалпынан аяқтың ұшын бастан асыра еденге тигізуге

тырыса отырып, бел еденен көтерілген кезде алақанмен мықынды қаусыра

ұстап, қолды белге тіреу керек және қолды шынтақтан түсіріп, оны дененің

астына қарай көбірек жіберіп, одан кейін аяқты жоғары қарай созады да,

шынтақты тірей көтерілу арқылы жауырынға тұру қимылы орындалады.

Жауырынға тұру тәсілін орнықтыра түсу үшін аяқпен мынадай әр түрлі

қимылдар жасау орыныдалады: аяқты бүгу, аяқты алшақ ұстау, бір аяқты алға,

екінші аяқты артқа қарай жіберу және т.б.

Оқушылар бір-бірін бағалайды.




Алға және артқа қарай домалап түсу жаттығуының тәсілін толық меңгереді.





Оқушылар тапсырманы орындау арқылы өз бетімен ж/е топпен жұмыс істеуге үйреніп өздерінің ойлау қабілеттерін арттыра отырып өздеріне деген сенімділік сезімін дамытады.

Қорытынды бөлім

5-10 мин

Қорытынды жасау

СТО тех/сы «Синквайн»

Рефлексия

Гимнастика сөзіне «Синквайн» құрайды. Рефлексия парағын оқушылар толтырады.

Оқушының өз ойы сабаққа деген.

Бекітемін:

Мектеп директоры: Абишева Ж.Б.



Тақырыбы:







гИМНАСТИКА,АКРобатикалық ЖАТТЫҒУЛАР.





Өткізген: Алек Х.



2014-2015 оқу жылы





Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)

Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)

Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)

Ашық сабақ жоспары Акробатика (5 сынып)

© 2010-2022