Кесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу. 4 сынып

Сабақ мақсаты: 1.Кесіндіні нүкте арқылы бөліп,олардың атауларын атап,дұрыс жазу,ұзындығын                                  өлшеуді меңгерту; аудан табу,қозғалысқа берілген есептер шығару,көп таңбалы                                  санды үш таңбалы санға көбейту туралы білімдерін бекіту.                               2.Балалардың ой-өрісін,ойлау , ойша есептеу дағдыларын дамыту.                               3.Сақтыққа,еңбексүйгіштікке баулу. Сабақ көрнекілігі: сызбалар,граф,таспа,қима фигуралар...
Раздел Физкультура
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Кесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу. 4 сынып.Кесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу. 4 сынып.Сабақ тақырыбы: Кесінділерді нүкте арқылы бөліктерге бөлу.

Сабақ мақсаты: 1.Кесіндіні нүкте арқылы бөліп,олардың атауларын атап,дұрыс жазу,ұзындығын

өлшеуді меңгерту; аудан табу,қозғалысқа берілген есептер шығару,көп таңбалы

санды үш таңбалы санға көбейту туралы білімдерін бекіту.

2.Балалардың ой-өрісін,ойлау , ойша есептеу дағдыларын дамыту.

3.Сақтыққа,еңбексүйгіштікке баулу.

Сабақ көрнекілігі: сызбалар,граф,таспа,қима фигуралар.

Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру.

Сабақты ашу,апталық жүріп жатқанын еске салу.

«Ғылымға көңіл бөлсеңіз...» /Пікірлесу/

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. № 6.54-бет.

а/ 1 тәул.=24 сағ ә) 16 автокөлік - 320 кг

24 сағ - 144 л 1 автокөлік - ? кг

672 сағ - ? л 53 автокөлік - ? кг

Шешуі:144:24 * 672= 4032( л ) Шешуі: 320:16* 53= 1060 (кг)

Жауабы:4032 л. Жауабы:1060 кг.

ІІІ.Жаңа сабақ. 1.Кіріспе.

2.1-тапсырма.Талдау,түсіндіру.

а/Кесіндіге тиісті нүктелер:А,Р,В.

Кесіндіге тиісті еме,с нүктелер: С,Х.

ә/ Тақтамен жұмыс.

КМ,КО,КН,ОН,ОМ кесінділері.

б/ А.С. ТЕ. В. Дәптермен жұмыс.

Пайда болған кесінділер:АС,АТ,АЕ,АВ,СТ,СЕ,СВ,ТЕ,ТВ,ЕВ /АВ/.

3. 3- тапсырма. Бекіту.Өзіндік жұмыс.

а/ А С Е DВ

АВ кесіндісі 4 бөлікке бөлінді.

Пайда болған кесінділер:АС,АЕ,АD,/АВ/,СЕ,СD,СВ,ЕD,ЕВ.

Тақтаға дұрыс орындаған оқушыларға орындатып,өздерін-өздері тексеру.

б/Ауызша талдау/үйде орындап келу/.

4.Қайталауға берілген тапсырмалар орындау.

а/1 м₂- 150 г

24м*12м - ? г/?кг/

ә/ 12 км: 2 = 6 км = 6000 м

1-жолаушы 2- жолаушы

S= 6000 v S=6000 v

V = 60 м/мин V= 50 м/мин

t= 6000:60 = 100|мин/t=6000:50=120/мин/

120 мин-100 мин =20 мин

5.Тақтамен жұмыс.2- тапсырманың 1,2,3- өрнектері.

Көп таңбалы сандарды үш таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлуді

қайталап,бекіту.

4021*324=1 302 804 271 152 : 112=2421 340661 : 137 = 253

Дұрыстығын тексеру.

6.Өзіндік жұмыс.

1-қатар - 4-өрнек 2- қатар - 5- өрнек 3- қатар - 6-өрнек

2568*325=835 600 615 375 : 547 = 1125 15 625: 125= 125

Тексеру.

7.Геометриялық тапсырма. 7- тапсырма.

Балалар екі топқа бөлініп,талдап,қорытындылап,берілген қағазға орындайды.

Әр топтан бір бала шығып,дәләлдеп,түсіндіреді.

8. 6- тапсырма.Теңдеуді шешу алгоритмін тауып,ауызша түсіндіру,дәлелдеу.

ІҮ.Қорытындылау.

Нені оқыдық? Қалай оқыдық? Не үшін оқыдық?

Ү.Бағалау.

ҮІ.Үйге тапсырма беру: 3- тапсырманың екінші бөлігі,5- тапсырма.

© 2010-2022