Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Раздел Физкультура
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Спорттық ойындар. Баскетбол

Баскетбол ойыны

І. Сабақтың тақырыбы: Спорттық ойындар. Баскетбол

ІІ. Сабақтың мақсаты: а) Доп беру,

б) Доп қылдау ережелерін үйрету

в) қозғалыс әрекеттерін арттыру

г) Дене құрылысын дұрыс

Бөл

імі

Сабақ мазмұны

Жүктеме мөлшері

Әдістемелік нұсқаулар

Дайындық

бөл

ім 12-15 минут

Сапқа тұру, кезекші баяндамасы. Амандасу.

Сабақтың мақсатын түсіндіру. Қауіпсіздік ережелерін еске салу, саптық жаттығулар. Оңға бұрылып саппен залды айналып жүру.

Қол жоғарыда аяқтың ұшымын жүру. Қол белде аяқ табаның іш, сырт жағымен жүру.

Қол белде жартылай, қол желкеде толық отырып жүру.

Жәй жүру. Жүгіріске көшу. Жүгіру жаттығулары.

Екі рет оң, екі рет сол қабырғамен жүгіру. Арқымен алға жүру. Тізені көтеріп жүгіру, қол артта, аяқты артқа сермей жүгіру. Жүгіріспен жүріске көші. Дем алцу жаттығулары

1 мин

0,5 айналым

0,5 айналым

0,5 айналым

0,5 айналым

0,5 айналым

1 айн

0,5 айналым

0,5 айналым

0,5 айналым

Оқушылардың сыртқы келбетіне көңіл бөлу.

Тез және нақты орындау

Еркін тыныс алу.

Денені тұзу ұстау

Сол жақ иықтан

Алға қараймыз

Терең-терең 2-3 рет дем аламыз.

Н

Е

Г

І

З

Г

І

Б

ө

л

і

м

--

Қортынды

б

ө

л

і

м

Жалпы жетілдіру жаттығулары

1. Қол белде басты оңға-солға алды-артқа буру

2. Оң қол жоғарыда, сол қол төменде

1-2 қолды артқа тарту

3-4 қолдарды айырбастау

загрузка...

3. Сол қол иықында, оң қол жоғарыда

1-2 солға еңгейту керек

3-4 оңға еңгейту керек

4. Екі қол жоғарыда

1-артқа шалқаямыз

2-еңкейеміз

3-отырамыз

4. Бұрынқы қалпына келеміз.

5.1-отырамыз

2-қолға тіреліп жатамыз3-отырамыз

4. Бұрынқы қалпына келеміз

Секіру

1-оң аяқпен

2-сол аяқпен

3-аяқты біріктіріп

Допты беру - негізгі әдіс. Допты нақты әр тура беру команданың жақсы ойнауына көп әсер етеді. Қазіргі баскетболда доп берудің түрлері:

1. Кеудеден екі қолмен

2. Иықтан бір қолмен беру

І. Допты кеуде тұсынде ұстауды, қолды алға жылжытуға байланысты доп алға қарай ұшады, осылай беру қолдың толық түзелуімен аяқталады.

ІІ. Бір қолмен иықтан беру. Допты екі қолдың біреуінің алақанында, шынтақтан бүгүлі турған қолда ұсталады. Қолды алға қарай созу арқылы доп лақтырылады да, алақанның қимылымын аяқталады.

Допты қабылдау және ұстау - бір-екі қолмен орындайды. Устау үшін қолды алға созу керек. Ұшып келе жатқан доптың түйіскен кезінде, қол сәл бүгіледі, доп денеге жетпей тоқтатылады.

Қозғалма ойын «Доп өзімізге»

--------------

Сапқа тұру

Сабақты қорытындалау

Үйге тапсырма беру

5-6 рет

6-8 рет

6-8 рет

6-8 рет

5-6 рет

30рет

25-28 мин

25-28 минут

---------

3-4 минут

Оқушыларға түсіндіру керек

Доп беру және қабылдау ережелерін көрсету керек

---------

Оқушыларды бағалау

Жүгіру және допмен жаттығулар орындау











Жеңіл атлетика. Қысқа қашықтыққа жүгіру.

Тақырыбы : Жеңіл атлетика. Қысқа қашықтыққа жүгіру.

Мақсаты : оқушылардың дене бойындағы күшін,жылдамдылығын,

шыдамдылық қасиеттерін арттыру және дамыту.

Сабаққа қажетті құралдар : уақыт өлшегіш,жалаушалар.

Сабақ кезеңдері

Сабақтың мазмұны

Уақыт өлшемі

Әдістемелік нұсқаулар

Кіріспе бөлімі

Сапқа тұрғызу.Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеу.

Сабақтың тақырыбымен,мақсатымн таныстыру.

5 мин.

Оқушылардың денсаулығына көңіл аударып,спорттық киімдерін тексеру.

Дайындық бөлімі

Саптағы бұрылу жаттығулары.

-Алаңды айналып жүру.

-Қолды көтеріп ,аяқтың ұшымен жүру.

-Қолды желкеге қойып өкшемен жүру.

-Қолды белге қойып,табанның сыртқы жағымен жүру.

-Қолды белг қойып:табанның ішкі жағымен жүру.

Жүгіру.

-Тізені көтере жүгіру.

-Өкшені артқа көтере жүгіру.

-Сол жақ иықты алға қойып,адымдап жүгіру.

-Оң жақ иықты алға қойып,адымдап жүгіру.

-Қолды айналдырып,тізені бүгіп секіріп жүгіру.

Жай жүріс.

Демді қалпына келтіру.

Жалпы даму жаттығулары.

1.Б.қ.Қолды белге қойып,басты оңға 4 рет,солға 4 рет айналдыру.

2.Б.қ.Екі қолды иыққа қойып,иықты алға 4 рет,артқа 4 рет

Айналдыру.

3.Қолды артқа сермеу,1-2 оң қол жоғарда,3-4 сол қол жоғарда.

4.Екі қолды алға бүгіп ұстап 1-2 артқа екі қолды сермеу,3-4 екі қолды жазып сермеу.

5.Екі қолды белге ұстап,1-2 белді оңға айналдыру,5-8 белді солға айналдыру.

6.Б.қ.Қолды белге ұстап,1-3 оң қолдыжоғары көтеріп солға қисаю,4-Б.қ. Дәл солай -оңға қарай.

7.1-қолды жоғары көтеріп артқа шалқаю,2-алға еңкею,3-қолды алға созып отыру,4-Б.қ.

8.Қолды белге қойып,аяқты алшақ ұстап 1-оң аяққа отыру,2-Б.қ..3-сол аяққа отыру,4-Б.қ.

15 мин.

6-8 рет

6-8 рет

6-8 рет

6-8 рет

6-8рет

6-8 рет

6-8 рет

6-8 рет

Қолды жоғарда түзу ұстап,денені тік ұстауарын қадағалау.

Қолдың дұрыс қимылына көңіл бөлу: тізені жоғары көтеру,аяқтытізеден бүге артқа лақтыру.

Қолдарын тік ұстауды қадағалау.

Екі аяқты иықтың деңейінде ұстау қажет.

Қолды тік ұстап,аяқтарын бүкпеуін қадағалау.

Жаттығудың дұрыс орындалуын қадағалау.

Негізгі бөлім

Сапқа тұру

-Төменгі «сөреден» қысқа қашықтыққа жүгіру әдістері(мұғалімнің көрсетуімен)

-Жүгірудегі үш бұйрықты түсіну.

-Жүгіру ережелері және «мәреден» өту.

20 мин.

«Сөреден» шығу әдісін бірнеше рет қайталау.

Дұрыс жүгіруін және «мәреден» өтуін бақылау.

Қорытынды бөлім

-Оқушылардың дем алысын қалыпқа келтіру.

-Сабақты қорытындылап,үйге тапсырма беру.

5 мин.

Мұрынмен дем алып,

ауыздан дем шығару.

Бағалау,ескертулер беру.

Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімінің портфолиосы

  1. 1. Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым Министрлігі Қалалық Білім беру бөлімі Байқожа елді мекені № 258 негізгі мектеп Дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі Исмайлов Бекболат Тоқтамұратұлы 2014-2015 оқу жылы

  2. 2. І тарау Мұғалім туралы мәлімет 1. Түйіндеме 2. Өмірбаян 3. Мінездеме 4. Жеке куәлік, СТК, ӘЖК 5. Еңбек кітапшасы 6. Диплом 7. Сертификаттар 8. Нормативтік құжаттар ІІ тарау Ғылыми - әдістемелік жұмыс 1. «Топырақ экологиясы» ІІІ тарау Оқу - материалдық база 1. Оқытудың жаңа технологиясы 2.Ашық сабақтар ІV тарау Педагогикалық жұмыстың нәтижесі 1. Жетістіктер 2. Марапаттаулар 3. Мониторингтар

  3. 3. Туған жылы: 28 мамыр 1988 жыл Білімі: Жоғары. Мардан Сапарбаев атындағы Оңтүстік Қазақстан Гуманитарлық институты. 2005-2010 ж.ж. Мамандығы: Дене тәрбиесі пәні мұғалімі Санаты : ІІ Еңбек өтілі: 5 жыл. Жұмыс орны: № 258 негізгі мектеп Отбасы жағдайы: отбасы құрмаған Мекен-жайы: Байқожа елді мекені Телефоны: 36-0-18

  4. 4. Қызылорда облысы Қазалы ауданы Байқожа елді мекеніндегі № 258 негізгі мектептің дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі Исмайлов Бекболатқа М І Н Е З Д Е М Е Исмайлов Бекболат1988 жылы 28 мамырда Қазалы ауданында дүниеге келген. Білімі жоғары. Жалпы педагогикалық өтілі 6 жыл, санаты II . Ол 2005 жылдан бастап №258 негізгі мектепте алғашқы еңбек жолын бастады. Осы уақытқа дейін дене тәрбиесі пәнінен дәріс беріп, оқушылардың білімділік қабілеттерін аша білді. Жұмыста белсенді,ізденімпаз,адамгершілігі мол,көпшіл,ашық мінезді ұстаз. Жұмыс барысында оқушылармен қарым-қатынасы өте жақсы,көп ізденеді. Заман талабына сай оқушыларды жан-жақты тұлға ретінде дамытып,жақсы жетістіктерге қол жеткізе алады деп ойлаймын. Мектеп директоры: Марат Кеулімжай

  5. 5. Мен, Исмайлов Бекболат Қызылорда облысы Қазалы ауданында 1988 жылы 28 мамырда дүниеге келдім. 1994 жылы №100 орта мектептің 1 сыныбына қабылданып, 2005 жылы аталған мектепті ойдағыдай аяқтадым. Осы жылы Шымкент қаласындағы Мардан Сапарбаев атындағы Оңтүстік Қазақстан Гуманитарлық институтының Дене тәрбиесі және спорт факультетіне қабылдандым. Институттың қоғамдық жұмыстарына белсене араласа жүріп, 2007 жылы осы институттың сыртқы бөліміне ауыстым. 2007 жылы Қазалы ауданына қарасты №258 негізгі мектепте алғашқы ұстаздық еңбек жолымды бастадым. Қазіргі таңда еңбек өтілім 6 жыл, санатым - II . Ұстаздық ете жүріп,мектепшілік,қалалық іс-шараларға қатысып келемін. Білім жетілдіруім: «Дене тәрбиесі пәнінің қазіргі мазмұнын және оқыту процесін жаңартудағы мұғалімдердің кәсіби құзырлылығын қалыптастыру» 2011 ж. «Модульдік интерактивті оқыту технологиясы оқу-тәрбие процесінде» 2009 ж.

  6. 6. "Білу ғана аз, сол білгеніңді істе қолдана білу керек" И.Гете

  7. 7. «Білім беру ісін реформалаудың стратегиялық міндеттерінің бірі -шығармашылық тұрғыдан ойлай білетін жеке тұлғаны мәдениетті , рухани биік деңгейде тәрбиелеу» Н.Ә. Назарбаев

  8. 8. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына Жолдауы «Қазақстан-2050» стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты Мазмұны І. Қалыптасқан Қазақстан - мемлекеттілігіміздің, ұлттық экономикамыздың, азаматтық қоғамымыздың, қоғамдық келісіміміздің, өңірлік көшбасшылығымыз бен халықаралық беделіміздің дағдарыста сыналуы 1. Қуатты да табысты мемлекет 2. Демократияландыру мен ырықтандырудың орнықты процесі 3. Түрлі әлеуметтік, этностық және діни топтардың келісімі мен татулығы 4. Ұлттық экономика. Халықаралық еңбек бөлінісіндегі біздің роліміз 5. Қоғамдық тұрақтылық пен келісімді қамтамасыз ететін күшті әлеуметтік саясат 6. Әлемдік қоғамдастық таныған ел 7. Ядролық қаруды таратпау режімін ілгерілетудегі біздің белсенді рөліміз 8.Қазақстан-2030 стратегиясы. Негізгі қорытындылар ІІ. ХХІ ғасырдың жаһандық он сын-қатері 1. Бірінші сын-қатер - тарихи уақыттың жеделдеуі 2. Екінші сын-қатер - жаһандық демографиялық теңгерімсіздік 3. Үшінші сын-қатер - жаһандық азық-түлік қауіпсіздігіне төнетін қатер 4. Төртінші сын-қатер - судың тым тапшылығы 5. Бесінші сын-қатер - жаһандық энергетикалық қауіпсіздік 6.Алтыншы сын-қатер - табиғи ресурстардың сарқылуы 7. Жетінші сын-қатер - Үшінші индустриялық революция 8. Сегізінші сын-қатер - үдей түскен әлеуметтік тұрақсыздық 9. Тоғызыншы сын-қатер - өркениетіміз құндылықтарының дағдарысы 10. Оныншы сын-қатер - жаңа әлемдік тұрақсыздық қаупі ІІІ Қазақстан-2050 стратегиясы- жедел өзгермелі тарихи жағдайлардағы жаңа Қазақстанның жаңа саяси бағыты

  9. 9. «Білім - біліктілікке жеткізер баспалдақ, ал біліктілік- сол білімді іске асыра білу дағдысы» А.Байтұрсынұлы Мұғалім - ұйымдастырушы, бағыт беруші. Мұғалімнің іс - әрекеті: Өздігінен білім алудың жолдарын ойластыру, ұсыну, әдіс -тәсілдерді жүйелі қолдану. Оқушы еңбегін ұйымдастыра білу; Оқушы пікірімен санасу, қарым - қатынасқа тәрбиелеу; Қадағалау, топ жетекшілері арқылы тексеру, бағалау; Оқу үрдісін ұйымдастыру; Осыған байланысты оқушы іс-әрекеті мынадай: Сұрақтар қойып , оған жауап іздеу, өздігінен білім алуға ұмтылу; Өз еңбегін өзі ұйымдастыра алу, бірлесіп жұмыс істеу; Сөзге тоқтау, бірін - бірі оқыту, тыңдау, т.б. Топтың мүддесін қорғау ; Өзін -өзі бағалау;

  10. 10. -Мұғалімнің өзіндік білімін көтеру біліктілік кепілі Нормативтік құжаттар: 1.Қазақстан Республикасының конститутиясы 2.Тіл туралы заң 3.Еңбек туралы заң 4.Еңбек кодексі 5.Білім заңы 6.Білім бағдарламасы 7.Қазақстан Республикасының Ұлттық инновациялық жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі 2005-2015 жылдарға арналған бағдарлама. 8.Елбасы жолдауы

  11. 11. 41 - бап: «Мұғалім оқушылардың білімді игеру деңгейінің мемлекеттік стандарттан төмен түспеуіне кепіл болуы керек» деп міндеттесе; 8 - бап: «Мемлекеттік стандартты басшылыққа алу арқылы білімнің деңгейін, жалпы білім сапасын көтеру білім беру жүйесінің міндеті» деп ұстаздардың шығармашылықпен жұмыс істеуін талап етеді А З А С Т А Н Р Е С П У Б Л И К А С ЫҚ Қ «Б І Л І М Т У Р А Л Ы» З А ЫҢ

  12. 12. 1 ҚазақстанҚазақстан РеспубликасыныңРеспубликасының ""БілімБілім туралы"туралы" ЗаңыЗаңы

  13. 13. БІЛІМ БЕРУДІҢБІЛІМ БЕРУДІҢ ҚОЛ ЖЕТІМДІЛІГІҚОЛ ЖЕТІМДІЛІГІ БІЛІМ БЕРУДІҢБІЛІМ БЕРУДІҢ ТҰТАСТЫҒЫТҰТАСТЫҒЫ МЕН ҮЗДІКСІЗДІГІМЕН ҮЗДІКСІЗДІГІ БІЛІМ БЕРУ ҰЙЫМДАРЫБІЛІМ БЕРУ ҰЙЫМДАРЫ НЫСАНДАРЫ МЕННЫСАНДАРЫ МЕН ТҮРЛЕРІНІҢ ӘР ТҮРЛІЛІГІТҮРЛЕРІНІҢ ӘР ТҮРЛІЛІГІ 1999 жылғы «Білім туралы»1999 жылғы «Білім туралы» заңзаң МіндеттердіМіндеттерді шештішешті 2

  14. 14. 35 ҚР «Білім туралы» жаңаҚР «Білім туралы» жаңа заңының міндеттерізаңының міндеттері Педагогтік қызметкердің мәртебесін көтеру Сапалы білім берудіңСапалы білім берудің ол жетімділігінеқол жетімділігінеқ кепілдікті к шейтуүкепілдікті к шейтуү Білім беруді бас ару ж нең қ әБілім беруді бас ару ж нең қ ә аржыландыруқаржыландыруқ ж йесін жетілдіруүж йесін жетілдіруү Әлемдік білім беру кеңістігіне ықпалдастыру

  15. 15. 36 ПЕДАГОГ ҚЫЗМЕТКЕРДІҢ МӘРТЕБЕСІПЕДАГОГ ҚЫЗМЕТКЕРДІҢ МӘРТЕБЕСІ ПЕДАГОГ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРДІҢПЕДАГОГ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРДІҢ АЙРЫҚША МӘРТЕБЕСІН МЕМЛЕКЕТТІК МОЙЫНДАУАЙРЫҚША МӘРТЕБЕСІН МЕМЛЕКЕТТІК МОЙЫНДАУ ОҚУ ЖҮКТЕМЕСІН АЗАЙТУ:ОҚУ ЖҮКТЕМЕСІН АЗАЙТУ: - АПТАСЫНА 20-ДАН 18 САҒАТҚА ДЕЙІН БАСТАУЫШ МЕКТЕПТЕРДЕ - ЖОО-ДА - АРАҚАТЫНАС: МАГИСТРЛЕР МЕН ОҚЫТУШЫЛАР 4:1 ДОКТОРЛАР МЕН ОҚЫТУШЫЛАР 3:1 ӘЛЕУМЕТТІК КЕПІЛДІКТЕР:ӘЛЕУМЕТТІК КЕПІЛДІКТЕР: -- САУЫҚТЫРУҒА АРНАЛҒАН ЖӘРДЕМАҚЫСАУЫҚТЫРУҒА АРНАЛҒАН ЖӘРДЕМАҚЫ -- «ҮЗДІК ПЕДАГОГ» ГРАНТЫ,«ҮЗДІК ПЕДАГОГ» ГРАНТЫ, - «ЖОО-ның ҮЗДІК ОҚЫТУШЫСЫ»- «ЖОО-ның ҮЗДІК ОҚЫТУШЫСЫ» -- АУЫЛДЫҚ ЖЕРЛЕРДЕ ОТЫНҒА ЖӘНЕ Т.Б. ҚОСЫМША АҚЫ ТӨЛЕУАУЫЛДЫҚ ЖЕРЛЕРДЕ ОТЫНҒА ЖӘНЕ Т.Б. ҚОСЫМША АҚЫ ТӨЛЕУ

  16. 16. 37 БІЛІМ БЕРУДІБІЛІМ БЕРУДІ ҰЙЫМДАСТЫРУДЫҢҰЙЫМДАСТЫРУДЫҢ ЖАҢА ТҮРЛЕРІН ЕНГІЗУЖАҢА ТҮРЛЕРІН ЕНГІЗУ ИННОВАЦИЯЛЫҚИННОВАЦИЯЛЫҚ УНИВЕРСИТЕТТЕРУНИВЕРСИТЕТТЕР ЖО АРЫҒЖО АРЫҒ ТЕХНИКАЛЫҚТЕХНИКАЛЫҚ МЕКТЕПТЕРМЕКТЕПТЕР ИННОВАЦИЯЛЫҚИННОВАЦИЯЛЫҚ БІЛІМ БЕРУБІЛІМ БЕРУ КОНСОРЦИУМДАРЫКОНСОРЦИУМДАРЫ 2 Сапалы білім беруге қолСапалы білім беруге қол жетімділікті қамтамасыз етужетімділікті қамтамасыз ету КЕПІЛДІ КРЕДИТТЕУДІҢКЕПІЛДІ КРЕДИТТЕУДІҢ ЖҮЙЕСІН ҚҰРУЖҮЙЕСІН ҚҰРУ

  17. 17. 38 Білім беру ж йесіні міндеттеріү ңБілім беру ж йесіні міндеттеріү ң Педагогтың кәсіби жұмысыныңПедагогтың кәсіби жұмысының мазмұнынын түбегейлі өзгерту:мазмұнынын түбегейлі өзгерту: мектепкемектепке инновациялы педагогикалы технологиялардық қинновациялы педагогикалы технологиялардық қ олдану а абілетті ж не дайын м алімдер ажет;қ ғ қ ә ұғ қолдану а абілетті ж не дайын м алімдер ажет;қ ғ қ ә ұғ қ Педагогтың кәсіби жұмысыныңПедагогтың кәсіби жұмысының мазмұнынын түбегейлі өзгерту:мазмұнынын түбегейлі өзгерту: мектепкемектепке инновациялы педагогикалы технологиялардық қинновациялы педагогикалы технологиялардық қ олдану а абілетті ж не дайын м алімдер ажет;қ ғ қ ә ұғ қолдану а абілетті ж не дайын м алімдер ажет;қ ғ қ ә ұғ қ М алімдерді біліктілігін тестілеуді енгізу:ұғ ңМ алімдерді біліктілігін тестілеуді енгізу:ұғ ң аза стан Республикасыны за намаларын, педагогикаҚ қ ң ңаза стан Республикасыны за намаларын, педагогикаҚ қ ң ң ж не психоләж не психолә оогия негіздерін, о ыту дістемесі мен п нқ ә әгия негіздерін, о ыту дістемесі мен п нқ ә ә мазм нын білу;ұмазм нын білу;ұ М алімдерді біліктілігін тестілеуді енгізу:ұғ ңМ алімдерді біліктілігін тестілеуді енгізу:ұғ ң аза стан Республикасыны за намаларын, педагогикаҚ қ ң ңаза стан Республикасыны за намаларын, педагогикаҚ қ ң ң ж не психоләж не психолә оогия негіздерін, о ыту дістемесі мен п нқ ә әгия негіздерін, о ыту дістемесі мен п нқ ә ә мазм нын білу;ұмазм нын білу;ұ

  18. 18. 2-бап. Еңбек туралы заңдар 1. Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдары Қазақстан Республикасының Конституциясына негiзделедi және осы Заң мен қызметкерлердiң жекелеген санаттарының еңбек қатынастарын реттейтiн, нормалары осы Заңның нормаларынан кем бола алмайтын өзге де нормативтiк құқықтық актiлерден тұрады. 2. Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттардың осы Заңның және еңбек туралы өзге де нормативтiк құқықтық актiлердiң алдында артықшылығы бар және халықаралық шарт бойынша оны қолдану үшiн Қазақстан Республикасының заңы шығарылуы талап етiлетiн жағдайларды қоспағанда, олар тiкелей қолданылады. 3-бап. Осы Заңның қолданылу аясы 1. Осы Заң Қазақстан Республикасының аумағындағы еңбек қатынастарын реттейдi. 2004.23.12 N 20-III ҚР Заңымен 2-тармақ өзгертілді (бұр. ред. қара) 2. Егер Конституцияда, заңдарда және Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, осы Заңның күшi Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметiн жүзеге асыратын шетелдiктерге және азаматтығы жоқ адамдарға да қолданылады. Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, құрылтайшылары немесе меншiк иелерi (толығынан немесе iшiнара) шетелдiк заңды немесе жеке тұлғалар болып табылатын ұйымдардың қызметкерлерiне Қазақстан Республикасының еңбек туралы заңдары қолданылады.

  19. 19. ҚР КОНСТИТУЦИЯСЫ Қазақстан Республикасының Конституциясы 1995 жылғы 30 тамыз (2007.21.05. берілген өзгерістер мен толықтыруларымен) Конституцияны қабылданған күні - 1995 жылғы 30 тамыз I бөлім. Жалпы ережелер II бөлім. Адам және азамат III бөлім. Президент IV бөлім. Парламент V бөлім. Үкімет VI бөлім. Конституциялық кеңес VII бөлім. Соттар және сот төрелігі VIII бөлім. Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару IX Бөлім. Қорытынды және өтпелі ережелер Бiз, ортақ тарихи тағдыр бiрiктiрген Қазақстан халқы, байырғы қазақ жерiнде мемлекеттiлiк құра отырып, өзiмiздi еркiндiк, теңдiк және татулық мұраттарына берiлген бейбiтшiл азаматтық қоғам деп ұғына отырып, дүниежүзiлiк қоғамдастықта лайықты орын алуды тiлей отырып, қазiргi және болашақ ұрпақтар алдындағы жоғары жауапкершiлiгiмiздi сезiне отырып, өзiмiздiң егемендiк құқығымызды негiзге ала отырып, осы Конституцияны қабылдаймыз.

  20. 20. Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы Қазақстан Республикасының Заңы, 2002 жылғы 8 тамыз, N 345-ІІ Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 17, 154-құжат Осы Заң балаларды қоғамдағы толымды өмiрге даярлау, олардың қоғамдық мәнi бар және шығармашылық белсендiлiгiн дамыту, әлемдiк өркениеттiң жалпы адамзатқа тән құндылықтары негiзiнде оларды жоғары имандылық қасиеттерге, елжандылық пен азаматтыққа тәрбиелеу, олардың бойында ұлттық сана-сезiмдi қалыптастыру принциптерінің басымдығына сүйенiп, баланың Қазақстан Республикасының Конституциясында кепілдiк берiлген негiзгi құқықтары мен мүдделерiн iске асыруға байланысты туындайтын қатынастарды реттейдi.

  21. 21. САБАҚ ЖОСПАРЫ Сыныбы: 7 сынып Сабақтың тақырыбы: Волейбол. Допты астынан қабылдау және беру тәсілдері Білімділігі: Волоейбодағы ең негізгі әдістерді үйрету және шеберлікті шыңдау. Дамытушылығы: Ептілік, икемділік, шапшаңдылық қасиеттерін дамыту. Тәрбиелік: Волейбол ойынының кең таралуына ықпал ету, адамгершілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Құрал-жабдықтар: волейбол добы, ысқырық. Ұйымдастыру әдісі: топтық Сабақ барысы: Кіріспе дайындық бөлімі /10-12 минут/ Сыныпты қабылдап алу. Сапқа тұрғызу. Оқушылармен сәлемдесу және оларды түгендеу. Сабақ алдында оқушыларды техникалық қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.

  22. 22. Бой жазу жаттығулары •Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру, өкшемен жүру, аяқтың сыртымен және ішімен жүру. •Жылдам жүгіру •Екі қолды белге қойып, аяқты алға түзу тастап жүгіру. •Екі қол белге қойып, жартылай отырып жүру. •Сапта баяу жүріп, бастапқы қалыпқа келу жаттығуларын /демді ішке алу, шығару/ жасау. Әдістемелік нұсқаулар: Оқушылардың спорт киіміне, тәртібіне бұйрықтың орындалуына назар аудару. Жаттығулардың дұрыс жасалуын қадағалау

  23. 23. Негізгі бөлім /20-25 минут/ Волейбол ойынының ережесімен таныстыру. Ойыншылардың ойын алаңында тұру тәртібі Бір ойын тобы 6 ойыншыдан құралады.

  24. 24. Ойынды үйрет 1 тәсіл Ойыншыларды қарама-қарсы сапқа тұрғызып алақандарын біріктіріп ұстату, допты төменнен қабылдау әдістерін көрсетіп ойыншыларға бірнеше рет қайталату.

  25. 25. 2 тәсіл Еденге жақын келген допты астынан алу

  26. 26. 3 тәсіл Допты астынан қабылдау артқа беру

  27. 27. 4 тәсіл Қауіпті жағдайлардағы допты астынан алу

  28. 28. 5 тәсіл Допты астынан қабылдап, жанға қарай айналып кету

  29. 29. Ойыншылардың тұрысы

  30. 30. Қорытынды бөлім /5 минут/ Оқушыларды сапқа тұрғызу Сабақты қорытындылау Оқушыларды бағалау Үйге тапсырма беру Пән мұғалімі: Исмайлов Бекболат

  31. 31. Эксперимент Конференция 12 жылдық білім бағыты Пед.оқулар Деңгейлік тапсырмалар Оқушыларға сауалнама Оқытудың әдістері, пәнге қызығушылығы Қимылды туғызатын тақырыпқа сараптама

  32. 32. Ақыл-тон, алдағанға тозбайтұғын, Ғылым кең күнде өніп қоздайтұғын Иелік екеуіне еткендердің, Жаны жоқ,жер жүзінде озбайтұғын Т.Ізтілеуұлы

  33. 33. Дене т рбиесі п ніә ә м алімі Исмайловұғ Бекболат 9-сынып о ушысық Табынбай Ма сатқ

Recommended

Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Мұғалім портфолиосы

Айбек Қуандықұлы



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Мұғалімнің портфолиосы #1

Айбек Қуандықұлы



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

дарынды балалармен жұмыс

Augambaeva



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Сынып жетекшісінің портфолиосы

Айбек Қуандықұлы



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Мұғалім портфолиосы (Жаңбырбаева Ә.)

Айбек Қуандықұлы



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

үлгерімі нашар оқушылармен жұмыс

Толекова Мария Исабаевна



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Оқушы портфолиосы

Айбек Қуандықұлы



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Бастауыш сынып мұғалімінің портфолиосы

Айбек Қуандықұлы



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

Портфолио

Konstantin Isakov



Конспект урока Спорттық ойындар. Баскетбол

55 _

nurlan93kz











© 2010-2022