Методразработка по прикладной физической подготовке

Раздел Физкультура
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Міністерство освіти і науки України Торезький гірничий технікум ім.О.Ф.Засядька

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

відкритого заняття

ПРОФЕСІЙНО - ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА

з дисципліни "Фізичне виховання"

спеціальність: 5.05030102 "Підземна розробка корисних копалин"

2011


Методична розробка відкритого заняття з дисципліни Фізичне виховання. Підготувала Кускова К.І. - викладач Торезького гірничого технікуму ім.О.Ф.Засядька - 2011р.

Викладено методику проведення практичного заняття,спрямованого на формування і розвиток рухових та фізичних якостей студентів,необхідних в майбутній виробничій діяльності.

Для викладачів фізичного виховання вищих навчальних закладів І-І1 рівнів акредитації.

Рецензенти: Гончаренко В.П. - керівник фізичного виховання

Торезького гірничого технікуму ім..О.Ф.Засядька

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії спортивних дисциплін.

Протокол №6 від 20 січня 2011р.

ПЕРЕДМОВА

Професійно-прикладна спрямованість фізичного виховання на даному

етапі - це питання, яке має загальнодержавні масштаби. Воно найбільш повніше і глибше відображає ту частину теорії і практики фізичного виховання, яка задовольняє вимогам конкретних умов праці і виробничої діяльності.

Умови пралі студентів гірничих технікумів із період виробничих практик і після закінчення навчального закладу мають свою специфіку: відсутність природного освітлення, запилення, загазованість, підвищена вологість, перепади температури, шум працюючих механізмів, вібрація, незручні робочі положення, виконання робочих операцій, ідо потребують великих фізичних зусиль і напружень: Під час виконання основних робочих операцій значне навантаження приходиться на такі групи м'язів як м'язи верхнього плечового поясу, ніг. спини, черева.

Вимушені робочі пози, пересування в обмеженому, слабко освітленому просторі в умовах ненадійної і нестійкої опори, надають велике статичне напруження, що погіршує дихання, веде до білю в спині , сприяє застійним явищам в системі кровообігу, знижує рухомість суглобів, еластичність м'язів і зв'язок тощо. Все ці умови праці потребують відповідної фізичної підготовки і відмінного здоров'я молодих фахівців.

Професійно-прикладна фізична підготовка не самоціль, а складова частина загальної програми фізичного виховання, що дозволяє більш ефективно вирішувати задачі з підготовки молодих спеціалістів до роботи в вугільній промисловості»

Мета даного заняття - підготовити студентів фізично, технічно та психологічно» Враховуючи, що, заняття проводяться Із студентами 1 курсу необхідно приділити значну увагу формуванню колективу.

Заняття має велике виховне значення: виконуючи завдання, студенти вчаться організованості в діях, взаємодопомозі, взаємопідтримці, відповідальності, дисциплінованості.

ЗМІСТ

  1. Передмова - З

  2. План заняття - 4

  3. Хід заняття - 5

  4. Рецензії на методичну розробці - 9

  5. Література - 11

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

Група 1 ПРКК-10 Дата проведення 8 лютого 2011р.

Тема заняття: Професійно -прикладна фізична підготовка. Мета заняття:

Методична:

- удосконалювати методику організації діяльності студентів на занятті з
фізичного виховання та методику формування і розвитку рухових та
фізичних якостей.

Дидактична:

  • вивчити засоби пересування в шахтному середовищі;

  • формування сили плечового поясу;

  • формування і розвиток м'язів черева;

  • формування прикладних якостей - гнучкості, координації рухів;


  • формування морально-вольових якостей - сміливості і рішучості. Виховна:

  • сприяти формуванню колективу в групі;

  • заохочувати студентів до постійних занять фізичними вправами.

Вид заняття - практичне.

Форма проведення - колове тренування.

Міжпредметні зв'язки:

  • забезпечуючи: біологія,фізика;

  • забезпечувані: безпека життєдіяльності,охорона праці.

Спортивний інвентар: гімнастичні мати, кувалда вагою 7 кг, колесо від трактора, гімнастичні лавки, гімнастична стінка, набивні м'ячі вагою 3 кг.

Методичне забезпечення:

  • навчальна програма з дисципліни «Фізичне виховання»;

  • робоча навчальна програма;

  • методична розробка відкритого заняття.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ

  1. Підготовча частика - 20 хвилин,

  2. Основна частина - 50 хвилин.

  3. Заключна частина - 10 хвилин.

Хід заняття

1. Підготовча частина.

1.1. Організаційний момент:

  1. Шикування студентів в шеренгу.

  2. Рапорт фізорга.

  3. Привітання.

  4. Ознайомлення студентів із темою і метою заняття.

1.2. Повідомлення теми і мети заняття:

На попередньому занятті я доводила до вашого відома, що собою представляє професійно-прикладна фізична підготовка, знайомила з умовами шахтного середовища І виробничою діяльністю і їхнім впливом

на організм. Сьогодні ми конкретно починаємо роботу з формування та розвитку необхідних фізичних, прикладних і морально-вольових якостей, а саме вивчимо декілька видів пересування в шахтному середовищі, виконаємо декілька, вправ, що формують і розвивають м5язи плічового поясу,м'язи черева. Як і у великому спорті при підготовці спортсменів високого класу паралельно з вивченням техніки, тактики, формуються морально-вольові якості. Ми сьогодні зупинимось на формуванні сміливості.

1.3. Мотивація навчання:

Тема сьогоднішнього заняття є важливою і актуальною, бо вона дає змогу вдосконалити вже набуті та вивчити нові вправи, що формують і розвивають основну систему м'язів, прикладні та морально-вольові якості, які будуть вкрай необхідні вам в майбутній професійній діяльності. Щоб досягти, мети І виконати головні завдання нашого заняття, пропоную перейти до виконання вправ загально-розвиваючого характеру5, що допоможуть вашому організму підготуватися до фізичних навантажень основної частини.

Рецензія на методичну розробку заняття

з теми «Професійно-прикладна фізична підготовка»

Тема: «Професійно-прикладна фізична підготовка» знаходиться в одному

із розділів діючої навчальної програми і є достатньо важливою.

В даній методичній розробці навчальний матеріал викладений грамотно,

методично правильно, продумана навчальна та методична мета, відповідно з якими підібрані форми й методи навчання, а. також засоби залучення студентів до постійних занять фізичною культурою.

Від вправи до вправи, ретельно враховуючи навантаження, викладач
добивається вивчення засобів пересування з шахтному середовищі, формує та
розвиває м'язи плечового поясу, м'язи черева, виховує сміливість., Навички,
набуті під час заняття, можуть застосовуватись для виконання самостійних
занять, а також в повсякденному житті.

Дана методична розробка, підготовлена Кусковою К.І., може служити якісним посібником на тільки для початківців, а й для більш досвідчених викладачів. У ній враховано всі рекомендації до написання розробки. Зазначено використану літературу,

Рецензенті Голова циклової комісії спортивних дисциплін Торезького гірничого технікуму

ім. О.Ф. Засядька ВИ. Гончаренко

Дівчата

I станція - кидки набивного м'яча вагою 3 кг

двома від грудей - 3 рази
двома із-за голови - 3 рази
двома знизу - 3 рази

двома через себе - 3 рази

II станція - вправи для м'язів черева сидячи на матах

  1. - ноги в кут

  2. - ноги зігнуті в колінах покласти справа

  3. - ноги в кут

  4. - навчальне положення

із положення лежачи на спині, руки за голову

  1. голову - піднімання тулуба - 15 раз

  2. із положення лежачи на спині, руки вздовж тулуба 10 раз прямими ногами достати за головою.


  1. станція - перенесення ваги в незручному положенні 10м вага 5 кг на правому-лівому боці по пластунськи.

  2. - станція - стрибки в глибину - 5 раз.

Юнаки

I станція

Кувалда вагою 7кг - 25 раз справа-зліва

удари по колесу (із-за спини через плече)

II станція - формування м'язів черева

сидячі на матах ноги вперед:

10 раз вдарити п'ятками об підлогу (не вище 10см).

10 раз ритмічно піднімаємо ноги до обличчя.

15 раз із положення лежачі на спині, ноги напівзігнуті,

руки за голову - піднімання тулуба.

  1. станція - перенесення ваги в незручному положенні на правому на лівому боці по пластунськи (вага 5кг).

  2. станція - формування сміливості. Стрибки в глибину 5 раз.

Методразработка по прикладной физической подготовке





Методразработка по прикладной физической подготовке





Методразработка по прикладной физической подготовке





Методразработка по прикладной физической подготовке


© 2010-2022