Заттың тығыздығы, қысқа мерзімді жоспар (7-сынып

Раздел Физика
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№26 сабақ

Талдықорған қаласы

№14 орта мектеп-гимназиясы

Сыныбы

7(аб)

7(ә)

Күні

09.12.2015ж.

10.12.2015ж.

Мұғалім:

Шаймардан Риза

Оқу ісінің меңгерушісі:

Сабақтың тақырыбы:

Заттың тығыздығы

Сабақтың мақсаты:


  • Білімділік мақсаты: Заттың тығыздығының физикалық мағынасы, формуласын, өлшем бірлігін меңгерту, формуласын пайдалана отырып үлкен және кіші денелердің және құралмен өлшеуге келмейтін денелердің массасын есептеуді үйрету;

  • Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың ой-өрісін қалыптастыру.Алған білімдерін техникада өмірде пайдалана білуге тәрбиелеу;

  • Тәрбиелік мақсаты: табиғаттағы болып жатқан құбылыстардың өмірмен үздіксіз байланысын көрсету, оқушыларды тазалыққа, адамгершілікке, ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Модульдер:


АКТ, СТО, ТжДБО, ОжОЖТ, ОЖЕСО, басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Әдіс-тәсілдер:

Проблемалық оқыту, есептеу тәсілдері, АКТ.

Сабақтың көрнекілігі:

Интерактивті тақта, карточкалар, тақырыпқа арналған плакат, таразы, массасы өлшенетін әр түрлі денелер, гірлер, екі стакан су, тұз, жұмыртқа.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

2 мин




Сәлемдесу! Оқушылармен амандасу. Балалар бүгінгі көңіл-күйлерің қандай тамаша!

Ендеше сабақты бастайық.

Бүгін білім күшін, ойлау күшін көрсетіп, білік массасын таразылайсыңдар.

Сабақтың мақсатын айтып өтем.


Сәлемдеседі



Оқушылар үлкен шеңберге тұрады.



3 мин

басқару және көшбасшылық, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Топтастыру

Оқушыларға физикалық шамалардың атын айтқыза отырып, сыныпты 4 топқа бөлу.


Оқушылар физикалық шамалардың айта отырып, дыбыссыз қадаммен 4 топқа бөлінеді

ІІ. Өткен тарауды тексеру


5 мин

Білу

АКТ


Топпен жұмыс


Сөз жұмбақ

Өткен сабақтар бойынша сұрақтар беріледі. Дұрыс жауабын кестеге толтыра отырып сөз жұмбақты шешеді.

Жұптар арасында жұмыстарымен алмасып тексереді

физикалық сөз жұмбақтың жауабын 5 минутта орындау.

Жұппен алмасып, бір-бірінің жұмысын тексереді




ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру

10 мин


Түсіну

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Топпен жұмыс

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу

СТО

ОЖЕСО

Миға шабуыл

Интерактивті тақтадан электронды оқулықты пайдаланып, жаңа тақырыпты ашатын эксперименттік тапсырманы көрсетем. Суреттен нені бақыладық? деген сұрақ қою арқылы, Жаңа сабақты түсіндірем.

Топтарға тақырып бойынша тапсырмалар беру.

Оқушылар роликті тамашалаумен қатар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпқа байланысты ойларын ортаға салады

Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды

10 мин

Қолдану

Оқуда және оқытудағы жаңа тәсілдер

ТжДБО

СТО

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Кім жүйрік ? /деңгей бойынша/

Есептер жинағынан деңгейлік есептер шығаруға тапсырма беріп, шығарылу жолын түсінуге жетелеймін



Әр топ таңдап алған есептерді шығарып , шығарылу жолын түсіндіреді


6 мин

Талдау

АКТ,

Топпен жұмыс

ТжДБО

СТО

Сонымен бүгінгі жаңа тақырып бойынша оқушылар қаншалықты түсінгендерін анықтау үшін семантикалық карта толтыртамын. тапсырмаларды интерактивті тақта көмегімен орындаймыз:


Әр топ түсінгені бойынша интербелсенді тақтадағы семантикалық картаны толтырады

IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау

2 мин


Сергіту сәті

«Бәрі өз қолыңда!»

Бейне роликті тамашалайды

4 мин

Жинақтау

СТО


Ой толғаныс

Тығыздық шамасы заттың агегаттық күйлеріне тәуелділігіне арналған роликті ЭО тан тамашалайды

Әр топ оқушылары алған білімдерін жинақтайды


3 мин


Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Үй тапсырмассы

Оқушылар жинаған жұлдыздар арқылы критериалды бағалау жүреді

Үй жұмысына өзін-өзі тексеру сұрақтары бойынша параграфты қайталап оқу, 9-жаттығу.


Оқушылар өзін-өзі, жұпты, топты бағалайды



© 2010-2022