Ашық сабақ Жұмыс. Қуат. Энергия тарауы бойынша қорытынды. Есептер шығару

Раздел Физика
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығаруАшық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару

Сабақтың тақырыбы :Жұмыс.Қуат. Энергия тарауы бойынша қортынды.

Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты: а)білімділігі:Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша білімдерін

тиянақтап,тексеру ,есептер шығару арқылы бір жүйеге келтіру.

ә)дамытушылық:Есептер шығарта отырып,формулалар қорыту арқылы оқушылардың логикалық ойлау қаблеттерін дамыту, сонымен қатар есептеу дағдыларын жетілдіру.

б)тәрбиелік:Оқушыларды ұлтжандылыққа,жауапкершілікке,ұқыптылыққа,

ізденімпаздыққа,ынтымақтастыққа тәбиелеу,пәнге деген қызығушылықтарын арттыру

Сабақтың типі:қайталау,пысықтау

Сабақтың түрі:аралас

Сабақтың ұраны: «Аз сөйле,Терең ойла,Көп біл»

Сабақтың жүрісі:

I.Ұйымдастыру кезеңі

1. Сәлемдесу;

2. Оқушыларды түгендеу;

3. Сынып бөлмесінің тазалығын тексеру;

4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);

5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

II.Ой қозғау

"Аз сөйле" атты физикалық тест

1.Денені орын ауыстырған кезде істелетін жұмыс А) Механикалық жұмыс Ә) Жай жұмыс Б)Ауыр жұмыс

2.Механикалық жұмыстың формуласы А) А = Fm Ә) А = FS Б)А=Nt

3.Жұмыстың өлшем бірлігі А) Ньютон Ә) Джоуль Б)Ватт

4.Жұмыстың орындалу шапшаңдығын сипаттайтын шама А) Энергия Ә) Қуат Б)Масса

5.Қуаттың формуласы

А) N = Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару Ә) N =Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару Б)N=At

6.Қуаттың бірлігі А) Ватт Ә) Джоуль Б)Ньютон

7.Кинетикалық энергияның формуласы

А) Е = Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару Ә)Е=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару Б)Е=mgh

8.Ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциалдық энергиясы

А) Е = gmһ Ә)Е = mgV2 Б)Е=Е12

9.Күш моменті қандай әріппен белгіленеді? А) d Ә) М Б)F

10.Күш моментінің формуласы

А) М = Ғ*d Ә) М = Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару Б)М=М12 "Терең ойла"

"Жұмбақ конверт" ойыны

Ғалымның хаты өлмейді

1.Энергияның сақталу заңын тәжірибе жүзінде дәлелдеген,жұмыстың өлшем бірілігі XIX ғасырдағы ағылшын ғалымы?(Д.Джоуль)

2.Алғашқы бу машинасын ойлап тапқан 1736-1819 жылдары өмір сүрген ағылшын ғалымы?(Джеймс Уатт)

3.Германияның Гайбах шахтасындағы көмір шығаратын,ұзындығы футбол алаңынан он есе артық болса, биіктігі отыз қабатты үймен тең әлемдегі ең үлкен машина?(Экскаватор) Білім көзі -тәжірибеде

4.Айналмалы бұранда ылди бойымен суды жоғары көтереді.Тұтқа бұранданы айналдырады.Бұранданың көмегімен суды жоғары көтеретін бұл машинаны 2200 жыл бұрын грек ғалымы кім ойлап тапты?(Архимед)

III."Көп біл"(есептер шығару) 1.Массасы 2 т автомобиль 0,5 км жолда бір қалыпты қозғалғанда оның двигателі қандай жұмыс өндіреді?

Берілгені: Шешуі:

m=2т=2000 кг A=F*s; F=mg; А=mgs:

S=0,5км=500 м A=2000кг*10 Н/кг*500м= 10 МДж

Т/к А-? Жауабы:А=10 МДж

2.Спортшы массасы 200 кг штанганы 4 секундта 2 м биіктікке көтереді. Сонда ол қандай қуат өндіреді?

Берілгені: Шешуі: t=4 с A=F*s; F=mg; А=mgs; Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару

m=200 кг s= 2 м

Т / к N -?

Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару

Жауабы: N=1 кВт

Тақтамен жұмыс

3.Жер бетінен 3м биіктікке көтерілген массасы 2кг дененің потенциалдық энергиясы неге тең?

Берілгені: Шешуі: һ=3м Еп=mgһ m=2кг Еп=2кг* 98Н/кг*3м=60Дж т/к Еп-? Жауабы:Еп=60Дж

4.Массасы 80кг, жылдамдығы 5м/с велосипедшінің кинетикалық энергиясы неге тең?

Берілгені: Шешуі:

m=80кг Еп=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару

=5м/с Еп=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару=1000Дж=1кДж

т/к Еп-? Жауабы:Еп=1кДж

5.Жер бетінен 120м биіктіктегі балконнан массасы 0,5кг доп көкжиекке параллель 10м/с жылдамдықпен лақтырылған.Жерге түсер кездегі доптың механикалық энергиясы неге тең?

Берілгені: Шешуі:

Һ=120м W=Епп

m=0,5 Еп=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару=25Дж

=10м/с Еп=0,5кг*9,8Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару120м=600Дж

т/кW-? W=25Дж+600Дж=625Дж

Жауабы:W=625Дж

6.Иіндіктің кіші иініне 600 Н, ал үлкен иініне 400 Н күш әсер етеді.Кіші иінінің ұзындығы 10см.Үлкен иінінің ұзындығын анықтаңдар.

Берілгені: Шешуі:

F1=600H Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару =Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару

F2=40H d2=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару=Ашық сабақ Жұмыс.Қуат.Энергия тарауы бойынша қорытынды.Есептер шығару=1,5м=150см d1=10см=0,1м Жауабы:d2=150см

т/к d2-?

Жеке оқушыларға тапсырма IV.Қорытынды. Білім іздегенге ғана табылады

V.Бағалау

VI.Үйге тапсырма:§51-59 қайталау


© 2010-2022